acordul tatalui?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Multumesc frumos Adina Iulia pentru raspuns. In mare, cred ca m-am lamurit de "situatia" mea . Sper sa nu ajung sa-mi fac griji degeaba, aiurea ... Mersi .






"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p.a.ade spune:

Multumesc Adina Iulia,asa citisem si eu pe saitul pol.de frontiera dar aici in oras la notariat i s-a spus ca-i trebuie procura si notara respectiva stia ca are hotarirea in regula.Oricum pe el nu-l intereseaza sa viziteze copii face tot ce poate sa-i necajeasca,si ei sunt singurii care sufera.Multumesc de raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hoppe spune:

Va multumesc pentru raspunsuri.
Mai am o intrebare....pentru Bulgaria am nevoie de pasaport sau pot sa trec cu buletinul.
Pasaportul meu a expirat si as vrea sa stiu ce am de facut.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miluna spune:

Din cite stiu eu, tu poti sa treci cu buletinul, dar copiii au nevoie de pasaport. Poti sa-ti faci un nou pasaport si sa-i treci pe copii in el sau sa le faci pasaport separat. Daca vor iesi si cu tatal lor sau cu alte persoane din tara, atunci e mai bine sa aiba pasaport separat.

Mergi la inceput