Miresele anului 2006 (97)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata fetele!!!

, tea or me?(era un film, ptr cine nu stie care se numea asa...)

ieri am avut o zi nebuna la serviciu + cumparaturi si f multa treaba acasa ...ciorba de perisoare, chiftele, spaghete, 2 masini de rufe spalat- intins.

azi sper sa fie o zi linistita. in pauza ma duc sa ma tund.
deseara ma duc sa-mi dau comanda de usa ca m-am apucat de renovat apartamentul...defapt incep cu dormitorul si balconul. vineria u venit muincitorii sui au masurat iar sambata am fost cu lista si am cumparat materialele...mai avem cateva da mai tarziu cand se apropie de final...

asa deci nu pre am timp sau bani de concediu...poate macar vreun week-end la marea noastra sa prind

m-am intins...asa ca nu mai zic nimic!

o zi minunata sa aveti!

silvi
nunta mea
luna de miere

bruno
poze diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata

hai mai Ralu, normal ca te invidiez...ca pana plec eu in concediu mai e groaza de timp...si greu o sa mai treaca vara asta la birou

Gio, fain daca mergeti in Italia! ...in anii care vin poate ajungem si noi pe acolo

Kitzy, of of lasa ca poate trece perioada asta si ajungeti sa aveti si voi un program cat de cat!
cum se simte taticul? obosit ca presupun ca el munceste!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Onutzule da, tati e cam obosit ca doarme pe canapea in camera mare si-l cam doare spatele, ca nu poate dormi cu noi in camera, mai ales ca mai este cate o noapte ca si asta care a trecut cand se maraie tot timpul si nu-i convine nimic.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana


de Diana ( 24.04.2008 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

buna dimineata fetelor
Gio, noi nu stam chiar in orasul Brescia,stam la vreo 6 km de el,intr-un orasel f linistit si curaaaat.
Avem multa verdeata,aer curat,locul ideal sa cresti un copilas
Nici noi nu mai stam mult pe aici,pana anul viitor,cand tr sa incep munca in Ro.
Eu am venit in Ita in luna a 8-a de sarcina,am nascut aici si stau pana face Delia 2 ani.

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Onutzule da, tati e cam obosit ca doarme pe canapea in camera mare si-l cam doare spatele, ca nu poate dormi cu noi in camera, mai ales ca mai este cate o noapte ca si asta care a trecut cand se maraie tot timpul si nu-i convine nimic.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana


de Diana ( 24.04.2008 )



vezi tu Kitzy, tocmai ce am avut o discutie cu o prietena, care e graviduta si acum isi cauta apartament(au cu 2 camere si vor cu 3)...tocmai din cauza asta...sa aiba copilul o camera separata si sa poata tata sa doarma in dormitor linistit

ei asta e situatia ideala...acu nu o fi un capat de lume...doar ca printesa ta e mica inca nu are nici o luna , dar lasaca va creste ea si o sa aveti un program mai linistit


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by kitzy
...nu stiu de unde are atata energie.



Din cate am auzit la altii, trebuie sa intri in panica atunci cand e molesita si nu reactioneaza. Daca e plina de energie, asta e OK, semn bun ca totul e in regula, zic eu :)

--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Noi bine, ce sa mai povestesc de Marco? nu mai face nimic spectacular. Obrazniciile sunt la locul lor, in rest e un dulce, ma pune sa cant, el gesticuleaza, pe urma canta el si ma invata si pe mine miscarile: "nu acea mami, uite cea". mai stam pe-afara, prin casa, pictam,ne jucam cu masinutele, totul e la fel.

Botic nu te-ai tampit tu de cap, noi ne-am tampit, s-au cam schimbat planurile. vrem sa luam un teren, intr-un sat la 10 km de Tm, de fapt e la iesire din sat, se face un cartier rezidential de case. Inca nu suntem decisi, daca sa ne bagam, caci noi am avea o parte din banii, restul ne da cumnata, speram ca pana la anul. daca nu, ne bagam la un credit.
si cum am si dintii in plan, si nasitul, si teren, si rate si eu nu muncesc....nu prea raman bani pt. vacanta. Cel putin in momentul de fata. asa ca...daca ar putea sa se elibereze Clau 3 zuile de la munca, as merge si eu si marco cu el in Italia, macar am avea o sapt. de vacanta.
In rest...ne vom deplasa prin weekenduri, pe la unguri, prin Alba, pe la Felix, vedem noi.
Oana da, iar Italia. sincer m-am cam saturat de tara asta. Imi e si dor de ea, dar as vrea sa vad si altceva. aici e avantajul ca avem unde sta, ca are Clau o intalnire de afaceri si decontam drumul si uite asa ne facem si noi cu o vacanta, scurta, dar macar o facem.
Kitzy la cat misca Diana ta in burta, ti-am zis eu ca are energie multa. acum e naspa ca nu doarme noaptea, nu vin bunicile sa mai stea ziua cu ea ca sa te poti odihni putin?
Daca nu, dormi si tu cand doarme ea, numai asa te poti relaxa si tu.
Dana si sotul tau ramane in Italia? Imi imaginez ce frumos e satul unde stati, asa sunt toate acolo, nu se compara cu cele de la noi.
Silvia azi ai o zi mai buna la munca? e mai relax? sau....?
Aly pe unde esti???? asteptam sa ne spui cum ti-ai petrecut weekendul.
Pe coana nu o mai strig ca nu are rost. ii trimit un , in schimb.

ma duc si eu la ale mele.
o zi buna sa aveti.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralule chiar asa, de cate ori imi vine sa ma urc pe pereti din cauza ei, ma gandesc ca Doamne-ti multam ca e sanatoasa si imi revin repede
Gio era ea activa in burtica, da m-am gandit ca poate daca iese afara, se mai linisteste
Bunicile vin pe la noi, cel putin mama vine zilnic sa gateasca, sa mai stea cu mine, da baiu-i ca nu pot eu dormi peste zi, am incercat de n ori si n-am reusit, ma simt obosita da nu se lipeste somnul de mine nicicum, da cum vine seara, dorm in picioare
Cred ca este si psihic deja ca stiu ca n-o sa ma pot odihni ca lumea si instant dorm in papuci
Kreliutz gata, te-ai debarasat de noi???

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana


de Diana ( 24.04.2008 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

iuuuhuuuu....
am prins si eu conexiune la net...aici unde sunt....nu pot scrie f mult...dar ma gandesc la voi ...va pupicesc tare tare si...sper sa apuc maine sa va scriu mai multe...
va zic pe scurt de co...s-a renuntat la marea din iulie..cred ca vom face doar austria .tot la sf lui iulie pt ca ne-a prins cam nasol...avem perioada de examene..plus...cred ca isi va schimba locul de munca....si nah....e prea din scurt pt co....

dana, bine ai venit
kitzy, te astept pe aci
am vb si cu iubi lu' Aly si mi-a zis ca poate ne vedem ...cica..sa-l vada lumea ca nu se ascunde...acu ca ii e nevasta plecata.....si...cam atat...caldura mare si zapaceala...si...stres...si nervi.....asa e cand ai sef
Gio, ralu, onutz...va pupicesc si pe voi cu mare mare drag!
kip in taci


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza la mine, ziua buna la voi .
Ieri n-am apucat sa intru, am fost harnica tare .
Weekend-ul a trecut repede, era de asteptat, si nu foarte spectaculos. Sambata dimi am gatit, pe urma am spalat masina (tipul care a avut-o inainte si-a batut joc, era in ultimul hal in interior si degeaba am dus-o la spalatorie ca n-au facut mare lucru, asa ca sambata am mers la supermarket, am luat un detergent de carpete - aici masinile au mocheta inauntru, nu cauciuc ca la noi - si niste Windex si am frecat pe ea vreo 3 ceasuri, dar intr-un final am scos-o la lumina si acum nu mai mi se intoarce stomacul pe dos cand ma urc in ea). Dupa-masa am mers pana la mall si am facut o tura de shopping, mi-am luat o gramada de hainutze pentru serviciu (camasute, pantaloni) super dragutze si la preturi super ok. Duminica dimi am avut 'timpul de frumusete' (adica m-am epilat), am gatit pentru pranz, am papat de pranz, am tras un pui de somnic de o jumate de ora si pe urma iar shopping. Vremea a fost super ciudata, duminica ba era soare, ba grindina si ploaie cu galeata. Oricum, nu ne propusesem prea mult pentru weekend-ul asta, ca eram rupte amandoua si trebuia sa ne revenim.
Weekend-ul viitor plecam la NY, o sa stam 3 zile, ca aici luni e sarbatoare si e zi libera. O sa merg sa-mi vizitez si fosta colega de camera de data trecuta si unde am lucrat, sa le fac in ciuda la sefi si sa le arat ca n-am vorbit pe nas si am reusit tot ce mi-am propus, ba chiar mai mult (ce rea sunt, dar nu ma pot abtine).
Altceva ce sa va mai spun, totul bine si frumos, doar ca vreau acasa . Am baut ceva rece (ca pe aici asa e moda, totul rece si cu gheata) si mi s-a umflat o amigdala, acum sunt pe sirop de tuse si sper sa-mi treaca repede. In plus, bolunzezsc ca astia pun miere si zahar si melasa in paine si imi vine sa cand mananc dimineata, ca-i ca si cum as manca mezel cu cozonac, yacsi. Musai sa-mi gasesc o paine mai normala ca altfel nu stiu zau ce ma fac.

Si zi asa, coana mare te povestesti cu hazbandu meu in lipsa? Pai e frumos? Cand mergi la Cluj?

fetele si fug, ca am mult de lucru si si asa am cam tras matza de coada in dimineata asta.
Ne mai auzim.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput