Miresele anului 2006 (97)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza dragelor (sau mai degraba noapte buna, nu? ).
Am intrat repejor sa va mai scriu cate ceva.
Onutz n-am nici o treaba cu sofatul, pe langa infrastructura beton pe care o au americanii, conduc un Ford Fusion cu cutie automata si cruise control, adica eu ma tin bine de volan si masina merge . E suuuuper cooool. Sunt absolut de masina asta, din prima secunda cand am urcat la volanul ei. Singurul defect: e jegoasa de numai pe dinauntru, nu stiu zau americanii astia, au masini asa faine si nu le ingrijesc deloc. Ieri voiam sa merg cu ea la spalatorie, dar n-am mai apucat, am vrut la hipermarket si n-am gasit drumul din prima, am ajuns cu peripetii si invarteli, asa ca am ajuns tarziu acasa si n-am mai apucat sa merg la spalatorie. Dar azi e musai.

Gio super faina faza cu gradi, se pare ca eu n-am fost pe faza cand ai zis pe-aici, probabil bantuiam prin Bucale pe la ambasada.

Kreliutz ai grija de sanatate.

Ralu, Silvi, Kitzy (si de fapt, fetelor) va multumesc pentru gandurile bune. Nici o grija ca va reprezint cu mandrie, o sa am grija sa fie toata lumea multumita si incantata de mine. (Ralule ai merita bataitza ca ai crezut ca trece o luna fara sa va dau nici o veste, dar te iert .)

Oricum toti sunt super draguti, amabili de nu se poate, saritori, exact asa cum i-am vazut eu prima data pe americanii obisnuiti. Din pacate, data trecuta eu nu prea am avut de-a face cu americanii obisnuiti, ci doar cu aia naspeti . Oricum, ce pot sa spun este ca pe cat am urat data trecuta 'peripetia' in America, pe atat sunt acum de incantata. Ma simt ca pestele in apa, m-am adaptat super usor cu toate (mai putin fusul orar inca). Am inceput si trainingul, mi se pare foarte interesant totul si imi place, sa nu mai spun ca planurile de viitor suna bine, in sensul ca seful meu preconizeaza ca departamentul din Cluj se va dubla ca numar de oameni, ceea ce nu poate sa fie decat bine pentru noi.
Ce sa va mai spun... Pozici nu stiu daca reusesc sa va pun acum, mai sigur dupa ce ma intorc, aici n-am acces la calc decat la serviciu si cu toate politicile lor de securitate IT nu m-as risca sa descarc pozele aici, plus ca nu stiu daca imi recunoaste aparatul si programe nu pot instala.
Incercam sa facem planuri cat mai detaliate de vizitat, ca sa profitam la maxim de timpul cat stam aici.

Gata, fug la munca, ca am luat mai multa pauza decat se cuvenea. Va pe toate si ne auzim cat de curand.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Neatza!!!
Botic felicitari pt. marire.



multumesc, Gio. Da' la ce "marire" mi-au dat, mi-e si rusine sa zic ca s-ar chema asa...

--------------------------------------------------------------------------------
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata fetelor!

se inscrie careva la o cafea?

aly, ma bucur din suflet ca te-ai acomodat si ca e mai bine decat te asteptai.mai bine asa decat sa ai astepari prea mari si sa gasesti un dezastru.te mai asteptam cu povesti...macar cand faci pauza.

o zi minunata va doresc!

silvi
nunta mea
luna de miere

bruno
poze diverse

http://tt.lilypie.com/pjjCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Uite mai la Aly a noastra ce repede s-a acomodat ea cu cutie automata si cruise control si eu....nimic.
Ma bucur pt. tine, ca totul e ok si ca te-ai acomodat repede. daca totul e bine, si acomodarea se face mai usor. Uite ca mai ai 3 sapt. si revii pe plaiurile mioritice.
Silvia mersi de cafea, chiar aveam nevoie la ce adormita sunt.
Botic cum o fi, bine ca ti l-a marit. Intotdeauna e loc de mai mult, doar nu din partea angajatorilor.

La noi au inceput ploile de aseara. acum e ok, cald, fara soare si fara ploaie. Doar ca e ud pe jos si aveam intalnire cu timisorencele si copiii in parc. dar cred ca ramane in picioare daca nu mai picura.

o zi buna va doresc.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata!
ce mai faceti?...eu am fost foarte ocupata la servici, e o perioada din aia nebuna ...in care am stat pana seara la ora 9
ma bucur ca e vineri si vine wee sa ne mai odihnim desi vremea asta ma cam debusoleaza...acu ploua....acu e soare si cald!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


chiar acum vroiam sa scriu ca unde ati disparut toate?
Noroc cu oana.....
eu nu ma plang de vreme acum, ca e cald si bine. asa a fost si ieri pana la urma. sper sa tina tot asa.
Doar copilul asta al meu daca ar fi mai cuminte, toate bune si frumoase ar fi.
La gradi e cuminte, afara...sa zicem ca da, dar cum intra in casa il apuca nebuniile. ieri, alaltaieri a fost pedepsit, a plecat de la colt, a spart un pahar, a trantit cu tastatura....., mi-a aruncat farfuria cu mancare pe mine...si lista mai poate continua.
Chestia e ca tat-su' il pedepseste/cearta si tot pe mine ma bate si ma respinge daca ma apropiu de el.
e vineriii, daaaaaaa...dar ma asteapta un weekend cu piticul...sper sa nu-mi scoata mai multe fire albe decat am deja.
Imi vine sa-l trimit in Alba si sa-l aduc cand va merge la scoala.

va, o zi buna si scurta sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

hop si eu!

la mine e vremea f buna, se anunta un week-end frumos. plec la tara ca sotul meu iar e plecat si n-am chef sa stau singura aici.

ooana, sa ai o zi buna si sa te relaxezi in week-end!
gio, un week-end linistit si tie iar marco sa fie cumintedaca poate exista copil cuminte!

o zi minunata va doresc!

silvi
nunta mea
luna de miere

bruno
poze diverse

http://tt.lilypie.com/pjjCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ciao fetelor. N-ati fost prea vorbarete vad.
Gio m-as fi acomodat si mai repede daca nu era atata oboseala acumulata, dar sunt pe drumul cel bun, aseara am reusit sa dorm intr-un final fara somnifere si am dormit neintoarsa, probabil as mai fi dormit daca nu suna ceasul sa vin la lucru. Dar tot e bine ca e vineri, asa ca maine-poimaine recuperez cu somnul.
Sa vedem, poate va mai trebui sa mai stam o saptamana, nu se stie inca.
Tu de ce spui ca nu te-ai acomodat cu cutie automata? Mi se pare muuult mai usor.

Silvi si eu ma bucur ca e totul ok. Sincera sa fiu, prima data cand am fost in US am urat cam tot ce era pe aici. Acum, pe cat am fost de scarbita prima data, pe atat de mult imi place. E bine ca tot ce am gasit aici e ok: hotelul, masina pe care am primit-o, seful, restul colegilor. Si un mare plus: imi place si ceea ce invat (ca pana sa vin n-am stiut exact cu ce o sa ma ocup).

Fetelor, va doresc un weekend fain si ne auzim probabil pe luni.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Week-end placut, fetelor!

--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput