Miresele anului 2006 (97)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

onutz, e vb de declaratia 200 privind veniturile realizate (pe 2007)
..cred ca se refera la impozitul de pe urma chiriei din partea cealalta ...dar nu sunt sigura...
si cu fisele fiscale ce era? ...ca tre sa le cam caut pe alea...naiba stie unde-or fi .... (ba, parca ep 2007 o am...da' nu cred ca ma ajuta in cazul asta....tre sa vad..)
illuminate me, please
silvi, mersic

da' asa ma enerveaza...nu e suficient ca am stat ca prostii la caoda sa le dam bani..si am completat odata niste declaratii..trebuie sa ma mai duc inca odata..in alta parte...sa mai declar ca ce?...ca am declarat inca odata...altadata...un fel de declaratia declaratiei...

botic, esti o dragutza...da' nah..stii cum e ca...in mom in care ajungi sa discuti de la mijloc in jos..e mai..rusinos ...si d'asta ziceam si eu...chiar n-aveam cui...ca mami stia..sotzu' era lg mine...tb sa mai zic cuiva , nu?
kitzy, n-ai fost deloc lenesa..eu nici acum n-am ajuns la pap ..rusine sa-mi fie!...da' cand m-oi duce la dr. si i-oi baga pomelnicu' sub nas, o sa-i spun sa-mi scrie si pe asta...

Gio..pe la tine..de pe la odisee..nu e vreo tanti de prin bucuresti care poate sa-mi zica ce sa aleg intre anais sau medicalcity?


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Krelia ce sunt astea? clinici sau ce? voi pune o intrebare, poate raspunde vreuna, dar cam rar mai da capitala pe la subiect. zici ca s-au evaporat cu totul.

mama ce ma dor picioarele...dar am capalit azi nu gluma. am stat si in parc, prea cald...asa ca am venit acasa.
cand e frig nu e bine, acum ca-i cald iar nu e bine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Botic nu stiu cum e la voi, dar la noi e cald si bine, sunt catre 30 grade si asta de cateva zile bune. ce sa-ti spun...noaptea mor de cald, ori iau pijama mai subtire, ori trec la cearceaf, caci pilota mai subtire decat asta nu am.



I-auzi, dom'le, unii deja nu mai pot de caldura...
Trebuie sa recunosc ca si la noi azi a fost destul de caldut afara, cred ca in jur de 22-25 maxim, sper sa nu exagerez. Dar adia si vantul. Si pe seara, chiar dupa ce am ajuns acasa, a inceput o vantoasa deodata... tare de tot. Insa asa s-a si terminat. Adica fara ploaie.
Eu am plapuma pentru cand e frig. Pilota subtire pentru primavara si toamna - cand e racoare. Paturica subtire sau cearceaf - pentru cald.
Deocamdata sunt inca la stadiul de plapuma E chiar f frig noaptea. Adorm inghetata.

--------------------------------------------------------------------------------
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia

botic, esti o dragutza...da' nah..stii cum e ca...in mom in care ajungi sa discuti de la mijloc in jos..e mai..rusinos ...si d'asta ziceam si eu...chiar n-aveam cui...ca mami stia..sotzu' era lg mine...tb sa mai zic cuiva , nu?

absolut normal



--------------------------------------------------------------------------------
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

eu am avut o zi ingrozitoare, am zis tot ce adunasem pe suflet de vreo 5 zile incoace... cred ca am mai lasat si pentru zilele urmatoare o portie...
mai am fix 4 saptamani pana la concediu si abia astept sa nu-i mai vad pe unii de la munca...
ar trebui sa dau de baut, ca am primit si "marire" de salariu azi, dar ma abtin De detaliat nu mai am chef ca-mi ajunge cate am zis.
Va si va zic noapte buna!


ps - a murit si actorul Colea Rautu :(

--------------------------------------------------------------------------------
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Botic felicitari pt. marire.

am si eu putina treaba, Clau l-a dus pe Marco la gradi.
Imediat o tai si eu, asa ca ne auzim mai tarziu.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata gagici!!!

botic, felicitari pentru marirea de salariu!!!

la noi a plouat mai in fiecare zi si a fost destul de rece, azi e prima zi cand nu mi-e frig in birou. acasa e mai bine ca am sufrageria si dormitorul cu fata la soare. am trecut deja la pilota subtire. acum e f bine nu stiu cum va fi la vara cu tot soarele pe noi ca am cumparat apartamentul deabia in noiembrie.

o zi minunata va doresc!

silvi
nunta mea
luna de miere

bruno
poze diverse

http://tt.lilypie.com/pjjCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bai ce ma enerveaza reclama asta la pampers, care ocupa tot spatiul.

asa...am fost la intalnire cu dir. de la gradi.
Din sept. voi merge la noul lor sediu, pe post de director educational, iar la anul pe vremea asta sau mai repede vom deschide o gradinita. asta daca nu ne luam de cap pana atunci.
Nu am vorbit de salariu si alte chestii, dar eu zic ca v-a fi bine, tinand cont ca in viitor ne gandim sa fim asociate.
Am tot calculat si rascalculat cu al meu sot, si nu ne putem risca acum cu o asemenea afacere.

Silvia ma bucur ca e cald si la voi. aici deja e prea cald si eu prea alba ca sa trec la tinutele de vara.
restul fetelor pe unde umblati? alyyyyy????????????

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

gio, felicitari! sper ca ai luat o decizie buna, multa bafta din septembrie!

silvi
nunta mea
luna de miere

bruno
poze diverse

http://tt.lilypie.com/pjjCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia pai tinand cont ca nu am alta alternativa...sper sa fie decizia buna.

hai, va , merg sa ma imbrac de scandal si sa ajung in parc de unde-mi preiau odrasla.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput