Miresele anului 2006 (97)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

botic, eu petrec azi cu voi ca sambata petrec la tara cu socrela. azi nu aveam cum pentru ca sotul meu e plecat la buzau iar o parte din rude sunt mai credincioase si tin post...asa ca facem sambata petrecerea. si pana atunci tre sa chefuiesc si eu si daca nu cu voi atunci cu cine?

gio, daca pana anul asta n-ai felicitat-o pe soacra ta cu acesta ocazie poate ca nu-si serbeaza ziua azi. da eu asa stiu ca ilenele sunt astazi sarbatorite. asa ca faci cum crezi.

silvi
nunta mea
luna de miere

bruno
poze diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia soacra cu restul neamurilor sunt in Alba iulia. Sincewr nu mai stiu daca am sunat-o anul trecut sa-i uram LMA. probabil ca da, nu-mi mai imi amintesc.
Merg sa-l iau pe pitic, trecem pe la tati la birou si sunam atunci la mamele noastre.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralule La multi ani!!!!!!!!!!!!!! Sa ne traiesti!
N-am stiut ca si tu esti Elena.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana


de Diana ( 24.04.2008 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

gata, am terminat si cu tel. de LMA. Binenteles ca marco nu a vrut sa vorbeasca cu mama, numai cu tata. Iar cand am vb. cu socrella, fugea de zor prin fatza blocului.
Uite ca la noi nu a plouat azi. astia anunta cod galben in toata tara, dar poate la noi si-a facut furtuna de cap de duminica pana ieri. Bine-ar fi.

Aly ziceai ca in Ford Fusion nu sunt presuri de cauciu. pai nici eu in Mondeo nu am, e un fel de mocheta neagra. Asa are si Touaregul lui Clau. Cele de cauciu se curata mai usor, dar nu sunt asa aspectuoase.
Mai zi cum e azi la munca? ce mai faciu? s-a intalnit coana cu al tau sotior?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Hello de peste ocean!

Intru repejor ca iar mi-a trecut pauza si iar raman in urma cu lucrul.

Ralu la multi ani pentru ziua de nume, sa traiesti!

Sa va traiasca si surorile/mamele/bunicile si cunostintele care poarta numele sfintilor sarbatoriti azi (scuzati intarzierea, dar la noi abia e 1 la pranz).

Gio e drept ca-s mai aspectuase covorasele de mocheta, dar iti imaginezi ce 'aspectuos' era covorasul bej de la picioarele soferului pe care parca se turnase o canistra de ulei de motor folosit (deci negru) . Ma rog, acuma am mai scos-o la lumina. Tot nu inteleg ce naiba a putut sa faca cu masina ala de-a avut-o inainte, pentru ca in tara asta aproape ca nu este praf, a plouat si mi-am stropit nadragii, dar zau daca se vedea ceva dupa ce s-a uscat, era doar apa de ploaie, pantofii mi fac doar asa de nebuna ce sunt eu, ca nu se vede urma de praf pe ei dupa o zi intreaga, deci...
Nu stiu nimic de intalnirea dintre iubi al meu si coana mare, am uitat sa-l intreb, am avut alte discutii azi .

Oana ce vrei sa stii de shopping? Eu am constatat ca preturile au cam ramas cele de acum 4 ani, atata doar ca intre timp dolarul a scazut la noi, deci tot ce iau e mai ieftin . Electronicele merita de nu se poate, sunt aproape la jumate pretul fata de Romania si mult mai performante. Si hainutzele, chit ca sunt fabricate prin te miri ce tari, calitatea nu se compara cu ce gasesti la noi, nu mai vorbim de reduceri&stuff. Inca n-am apucat sa explorez tot mall-ul din apropiere, vreau sa mergem si la Marshalls intr-o zi sa vad si acolo de niste chestii de firma la preturi mai bune. Intreaba-ma si-ti spun ce vrei sa stii (daca stiu si eu).

Silvi sper sa vina vremea buna sa porti si tu rochitza de la prietena ta. E adevarat ca au lucruri fainutze aici astia. Pacat ca nu prea fabrica XS si eu cam asta port, mai ales dupa alea 2 kg fara care am ramas din cauza oboselii acumulate cu drumul la ambasada si restul.

Cu trainingul merge bine, imi place tot ce invat, sper doar sa pot invata tot ce trebuie in timp util. E foarte interesant oricum.
Pregatim excursia din weekend, incerc sa fac rost de un GPS ca ne-ar fi mai usor. Si ... cam atat.

fetele, fug la treaba. Ne mai auzim.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Botic lasa ca petrecem azi, sambata gasim noi alte motive sa bem.

pai... pentru mine e mai important sambata decat azi

quote:
la noi s-a inorat, e clar ca va ploua si iar nu vedem parcul dupa amiaza.

am vazut ce a plouat la Suceava in seara asta. Si la Tg Mures - si cica e abia inceputul, asa au zis.
De vreo 2 ore si la noi fulgera foarte tare si bate vantul... Cred ca se apropie. Au avut dreptate astia cu avertizarile lor. Acum au bagat si codul portocaliu in unele locuri


--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Silvia soacra cu restul neamurilor sunt in Alba iulia. Sincewr nu mai stiu daca am sunat-o anul trecut sa-i uram LMA. probabil ca da, nu-mi mai imi amintesc.



trebuia sa cauti in capitolele vechi, scrise acum un an pe vremea asta
Oricum, Ileana sigur se sarbatoreste azi.

--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Ralule La multi ani!!!!!!!!!!!!!! Sa ne traiesti!
N-am stiut ca si tu esti Elena.



eu... adica? Multumesc!
Sau Ralu de Capitala??? Ati aflat pana la urma daca e si ea o Elena sau nu? Vad ca iar ne-a uitat... Sau o fi avand examene?

--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Ralu la multi ani pentru ziua de nume, sa traiesti!



multumesc si eu... de dincoace de Ocean

--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ciao fetelor
La multi ani ! tuturor care s-au sarbatorit de Constantin si Elena.

Noi suntem tot plecate pe-afara ,la plimbare.
NU e timp f frumos,dar intre 2 ture de ploaie mai iesim si noi,altfel ne stresam reciproc,in casa(eu si Delia)

Gio sotul meu cred ca mai ramane putin in Ita,sau poate se muta in Austria,mai aproape de casa



dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput