Miresele anului 2006 (96)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

noi la interviu am fost programati la 10
iar vizele le-am luat a doua zi la ora 14...dupa care urma sa ne intoarcem acasa in aceeasi zi

...dar cum la ora 16 am vazut ca viza lui Marius e gresita...eu am mai stat inca o zi iar Marius a venit acasa ca era musai sa mearga la birou

verifica bine toate datele cat esti acolo...nu cumva sa iti dai seama mai tarziu(cum a fost in cazul nostru)
ca si noi ne-am dus inapoi dar nu mai era nimeni ca au un program de invidiat...asa ca am putut vorbi doar cu cei de la paza
eu a doua zi m-am dus iar dimineata...le-am aratat greseala si am plecat spre casa...iar pasaportul l-am primit prin curiei...deci daca nu vrei sa stai peste noapte in Bucuresti nu e nici o problema, iti trimit ei pasaportul acasa!

va pup si mai intru de acasa...fug acu de la birou cat se poate...ca au plecat toti colegii!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mersi Oana. Nu-i problema cu noaptea in Bucuresti, oricum ne plateste firma hotel. Ar fi super grozav sa ne dea pasapoartele la ora 14, inseamna ca am putea prinde trenul de 16 si am ajunge si noi la o ora normala acasa. O sa verificam datele acolo. As prefera sa nu las pasaportul sa vina prin curier, asa ca sper sa fie totul ok. Deocamdata sunt bucuroasa ca mi-a sosit cartea de munca de la Bucuresti si voi avea copia la ambasada.

Fetelor, va doresc petrecere frumoasa in mini-vacanta!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
maine dimineata plecam la Sovata si ne intoarcem duminica...

drum bun si distractie maxima, vreme buna!


quote:
... (am fost terminata pana am servit 7 persoane cu 5 feluri de mancare)

harnicuto! bravo tie! meriti aprecierile noastre!

quote:
... (m-am mirat ca nu au pomenit nimic de bebe cat au stat...si cand sa plece i-am scos noi din oras cu masina...am tras pe dreapta sa ne luam la revedere si socru nu s-a putu abtine sa nu o sfecleasca la sfarsit...cu o fraza de genu "sa aveti grija de voi si data viitoare cand venim sa ne anunti ca a venit barza"...

eu ajung sa cred ca astia mai in varsta au o problema cu chestia asta...

quote:
vreau sa va zic ca in casa iar e un dezastru...doar geamurile s-au pastrat...in rest pot sa o iau de la capat cu aspirator si sper sparchet/praf.

pai la intoarcere de la Sovata, doar nu o sa stai degeaba, sa te plictisesti, nu?

quote:
Ralu se pare ca a-ti avut parte de o excursie super! pozele sunt foarte frumoase!

ar fi putut fi si mai frumoase, daca nu incepea ploaia si nu am plecat destul de repede...
Oricum, cred in continuare, cu tarie, ca iesirile de genul asta, pe care nu le programezi inainte, ies cel mai bine...


quote:
Aly offf mai tu ai lucrat si ieri ...dar lasa ca vine acu' mini vacanta!

si eu am lucrat ieri, dom'le!
si nici n-am liber maine , ca altii



---------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

RALULEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!! Ati ajuns acasa????????? Ce faceti?????

---------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'neata!
o cafeluta? un ceiut? doriti?
sau m-ati lasat singurica sa bantui pe aici si voi va distrati?
nu stiu ce am, da' de la 8.30 m-am trezit...
e musai sa ma duc sa incerc sa mai adorm putin... ca de treaba n-am chef deloc, mai ales cand vad cum se imbarca oamenii in masini cu gratare, sacose si toate cele...

---------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


noi bine, ieri la cluj pe fuga, a ploauat a fost soare.
o circulatie nebuneasca, sau poate ni s-a parut asa ca nu cunoastem orasul cum trebuie.
Botic ma gandeam eu ca numai tu poti trimite sms la ora aia. mersi mult, dar nu am mai apucat sa o sun. Oricum nu mergeam la ea, mai ales ca atunci iesea din maternitate.
Oana distractie faina si timp frumos la sovata.
Aly hai ca la voi va fi misto la ambasada, nu mergeti cu morcovi ca restul.
Krelia.

eu sunt la mall cu cumnata si clau, la o . noroc ca au aici wirelless si asa am adus laptopul din masina.

va , mergem prin magazine si acasa.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Botic ma gandeam eu ca numai tu poti trimite sms la ora aia. mersi mult, dar nu am mai apucat sa o sun.


pai ma gandeam si eu ca poate nu dormi inca la ora aia, desi era un pic cam tarziu. Si tot atunci mi-am inchipuit ca daca dormi si te trezesc, ma injuri putin, da'ti trece repede. Ca doar tu aveai nevoie de numar atunci M-am riscat pentru o cauza nobila

---------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

eu sunt la mall cu cumnata si clau, la o . noroc ca au aici wirelless si asa am adus laptopul din masina.



pe la care Mall? de unde?

Noapte buna!

ps - mi-am gasit si papucei intr-un final. Slava Domnului, ca nu mai credeam nici in minuni macar.

---------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata! Am fost cu spionatul azi...

quote:
Originally posted by kitzy

Buna!
Multumesc mult de galerii si de felicitari la toate fetele, am aruncat asa un ochi peste ce-ati scris, n-am apucat sa citesc tot, sunt tot pe fuga de cand cu broscuta acasa, imediat fug sa-i dau de papa. Avem si laptic, 2 zile a trebuit s-o hranesc cu bibe ca mi-a facut ragade urate rau, acuma aproape au trecut si de azi o alimentez iar la san. Saptamana asta punem si pozici sa vedeti ce minune am adus pe lume.
Travaliul a fost destul de obositor, s-a dat greu acceptul pt cezariana, dr-ei mei trebuie sa-i multumesc ca s-a zbatut sa obtina semnatura, tot ea mi-a rezolvat si rezerva cu 2 paturi si m-am inteles super bine cu colega de suferinta, a trecut mai usor timpul petrecut in spital.
In rest suntem bine, mancam de rupem, dormitul cam pe reprize de multe ori, dar ma bucur ca e sanatoasa!
Saptamana viitoare mai intru pe la voi la o poveste.
Va multumesc inca o data si va pup dulce pe toate!







--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralule
Spioano!
Intram azi si la voi, inca n-am apucat sa citesc tot, sunt cu un ochi si-o ureche la Diana si cu celalalt ochi la monitor
Deci cum va ziceam eu inainte, il prind pe iepuras de urechi in spital, dar si-asta a fost un noroc ca am scapat numai cu 2 zile de vizite de-ale medicilor care te apasa peste tot
Totul a fost ok pana la urma, Gio, mi-ar fi parut bine sa vii pe la mine, numai ca la data respectiva veneam acasa, parca 30 era nu?
Lasa ca poate o sa fie alte ocazii
No bine, va las, ma duc sa ma intind ca ma deranjeaza un pic operatatia cum stau pe scaun, apropo, operatia a iesti foarte artistica, doar o dungulita subtire de tot, si am dat 10 kg jos



Mergi la inceput