Miresele anului 2006 (96)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

va salut din mers si ma pregatesc de munca... Pupici la toata lumea!

28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Mesaj primit azi de la Ralu:
"Maine ma lasa acasa. Sunt obosita, dar e frumos, cand vad ce fetita am. Cum am timp, pun si poze. Va pup si va multumesc pentru tot. Kitzy."

28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Pai e frumos mai Botic...nu-mi trimiti tu nr. lui Kitzy. maine merg in Cluj, poate ii faceam o vizita la maternitate.
frumoase poze, ma bucur pt. voi.
Aly ai lucrat azi? si maine cred....vineri esti libera?

noi bine, dar deja ma innebunesc neamurile astea(socru, cumnata, matusi) cu telefoanele si cat ne cheama la ei. de nici intr-o zi nu suntem liberi. Mie imi place sa vegetez, ceea ce nu pot aici, e tare obositor totul pt. mine. abia astept sa plecam acasa. cand???? nu stim...dar cat mai repede posibil.
am gasit si rovigneta, maine mergem la Cluj la nasi si sa ne intalnim cu un amic din Italia, pe urma acasa. nu inoptam pe-acolo.
cam atat despre noi.....pe mine ma doare spatele...musai sa fac vizita aia la dr.
Marco e cu bunicile in vizite, ieri a fost cu tat-su' la udat(a facut si ceva banuti) si cam atat.

merg sa bag ceva prajitura, ca nu pot sa o las sa se strice.
, pe maine/poimaine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

am aparut din nou in peisaj
dupa un week-end in pregateli de paste...si vizite de curtoazie ....azi am facut iar o vizita la maternitate....cealalta prietena de-a mea, gravidusa cu 1 fetita..desi abia pe 10 mai intra in 9 luni...i-a facut bucuria si a venit pe lume in lunea Pastelui ....
saptamana asta sunt in concediuc...sper sa am timp sa ma mai ocup de una alta pin casa....sau, daca vrea Gio, sa vegetez un pic si pentru ea

botic, multumim ca ne tii la crent cu vestile despre kitzy, imi pare tare bine ca fetele sunt sanatoase si se simt bine, abia le astept acasica
frumoase poze, apropos

Aly, onutz..pupici si voua!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Kreliutz, placerea e de partea mea.
Si eu abia astept sa apara pe la noi

Gio, mii de scuze. Ai PM de la mine, daca mai apuci sa-l citesti inainte sa pleci la Cluj.

edit: pt mai multa siguranta, am trimis si un SMS acum, catre tine. Sa-mi spal pacatele.

28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Gio da, am lucrat ieri si lucrez si azi, dar pe urma sunt libera pana lunea viitoare. Zilele astea am program intensiv de croitorit, sper sa gasesc azi si restul de materiale de care mai am nevoie. Cine stie daca vom reusi sa ne pastram planurile pe sambata, astia la meteo spuneau ca va ploua...
Sa aveti drum bun spre Cluj si pe urma spre casa. Pacat ca nu ne putem intalni.

Kreliutz ce bine iti merge tie. E tare ciudat la lucru saptamana asta, foarte multi colegi sunt in concediu... Dar bine macar ca de maine iar dorm mai mult.

Botic deci azi ajunge Diana acasa. Foarte fain, inseamna ca putem astepta poze.

Va las o cu frisca.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Am aparut si eu

ce repede a trecut ...si azi dimineata abia m-am putu trezi...am ajuns la birou la 9:30

maine dimineata plecam la Sovata si ne intoarcem duminica...asa ca ma incurajez cu gandul ca doar ziua de azi sa treaca(plus ca pe la 3 vreau sa plec de la birou...sper sa imi iasa figura)

sambata mi-au sosit socrii....pana la urma n-am ajuns la inviere...duminica am mancat la bunici...luni au fost toti la noi (am fost terminata pana am servit 7 persoane cu 5 feluri de mancare)...luni am fost la mama si apoi...mi-au plecat si socrii

(m-am mirat ca nu au pomenit nimic de bebe cat au stat...si cand sa plece i-am scos noi din oras cu masina...am tras pe dreapta sa ne luam la revedere si socru nu s-a putu abtine sa nu o sfecleasca la sfarsit...cu o fraza de genu "sa aveti grija de voi si data viitoare cand venim sa ne anunti ca a venit barza"...i-am spus sa ii zica la fisu nu mie...tot femeile sunt bagate la inaintare)

vreau sa va zic ca in casa iar e un dezastru...doar geamurile s-au pastrat...in rest pot sa o iau de la capat cu aspirator si sper sparchet/praf.

ma bucur ca Kitzy e bine, asteptam fetele sa isi gaseasca cateva minute sa ne arate niste poze!

Ralu se pare ca a-ti avut parte de o excursie super! pozele sunt foarte frumoase!

Gio drum bun spre Cluj!

Aly offf mai tu ai lucrat si ieri ...dar lasa ca vine acu' mini vacanta!
hai sa te intreb pe tine...ca eu nu mai tin minte Gio spunea ca face spaghetele carbonara si cu smantana dulce?
am tot ce imi trebuie(sunca, parmezan etc)...si mi-a ramas din kilogramul de smantana ....si parca nu as vrea sa se strice acolo...ma gandeam sa bagam o tura de spaghete

Krelia


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Onutz asta e. Vorba vine am lucrat, ca nu avem de lucru pana nu mergem la training. Macar pana acum am mai pregatit una-alta pentru ambasada, dar zilele astea chiar nu am facut nimic pentru ca majoritatea sunt in concediu, inclusiv asistenta care trebuie sa ne faca programarea la viza si planurile de calatorie. Parca vad ca sapta viitoare n-o sa mai stiu pe unde sa scot camasa cu delegatia la Bucale si plecarea precipitata.
Da, ai retinut bine, Gio spunea ca face paste carbonara cu frisca (sau smantana dulce, cum vrei sa-i spui). Incearca daca tot ai toate ingredientele si spune-mi si mie cum sunt. Si eu fac maine paste, dar reteta mea clasica, sos de rosii cu frisca, ciuperci si carnitza (original o faceam cu sunca, dar cum am renuntat la mezeluri, probabil o s-o pregatesc cu piept de pui).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

deci mai am tinere de minte
o sa fac Aly...si te tin la curent, sper sa iasa bune
daca face Gio...100% ca e bun

hai cu incredere...o sa se rezolve si la ambasada repede...ca doar o sa aveti programare...a doua zi va ridicati pasapoartele...si e gata!





You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Chiar, tu nu demult ai fost la ambasada dupa viza. La ce ora se returneaza pasapoartele? Sa stiu macar aproximativ cum sa fac planul de intoarcere.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput