Bucurii de sept-oct 2006 (120)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

quote:
Originally posted by ramomar


xandrutza multa sanatate! imi pare aru ca ai colectat si tu ceva virus.






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************



Multumesc! Ce sa fac, am impartit cu Narci boala, doar nu era s-o las singura

Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Fetelor, suntem mai bine acum...a inceput sa ceara singura papa...ma ia de mana si ma trimite la bucatarie. Nu mananca cantitati mari dar macar deschide gurita. Eu sunt super fericita. Scaune moi nu a avut decat 2 alaltaieri, iar de atunci nimic...cred ca s-a constipat. Oricum suntem inspre bine. Doar ca nu-i mai intra nimeni pe plac...e maraita cat incape si doarme 12 ore pe noapte si 3-4 ore la amiaza.

quote:
Monique:
Noua ne-a fost bine in spital si ffff eficient, ne-au facut bine repede dupa cum povesteam.
Cosmi deja are deja primul scaun normal si sint bucuroasa ca s-a reglat, dar continuam inca 3 zile tratamentul.


Si noua ne-a facut bine perfuzia din spital, dar de altceva chiar nu am cuvinte de lauda. Ma bucur ca ati gasit un spital cu asa conditii. La noi chiar daca dai...mai mult de atat nu ti se poate oferi...pt. ca nu este.
Ce tratament i-a dat lui Cosmi? Noi suntem pe tratament cu Cefort intravenos 2x3,5 ml. la 12 ore, iar restul medicamentelor: Debridat, Hidrasec si inca un antibiotic...nu mai stiu cum se numeste...care erau pe cale orala, nu a vrut nici in ruptul capului sa le ia...iar daca o fortam refuza orice lingurita de mancare pe care i-o dadeam mai apoi din cauza ca insistam cu medicamentele.

quote:
Mamilili:
Ce tratament ii dai acasa?
Despre lapte, poti incerca o formula HN pentru cateva zile.

Tratamentul este cel de care ii spuneam si lui Monique...nu stiu mie mi s-a parut cam puternic pt. un copil asa mic...dar fie...stiu ei mai bine. Imi era teama ca Reby nu a luat niciodata antibiotic...si nu stiam cum se comporta.
In legatura cu laptele...azi ii voi cumpara Nan HN si deseara va papa saracuta in sfarsit laptele ei drag...sper sa nu i se para gustul prea diferit.
Mersi mult de sfaturi....si pentru floricica de sustinere morala.
Uite una si pt. voi.

quote:
Alina Morostes:
Adelina a fost bolnavioara acu 2 saptamani, a facut bronsita...n-a mancat nimic aproape o saptamana in afara de tzatza. Nu mai stiam ce sa fac cu ea, lua cate o gura de mancare si apoi nicicum. In final am lasat-o asa si vad ca si-a revenit aproape cum era inainte, oricum ea manca destul de prost.In acest timp i-au iesit si 2 canini... Imi pare rau ca nu stiu ce sfaturi concrete sa-ti dau.

Imi pare rau de Adelina...acum e bine...nu? Draga de ea...bine ca exista tzitzi lui mami. Si noua ne ies acum caninii...nu stiu cati...ca toti se vad in gingie.
Conteaza mult cuvintele tale, chiar daca nu e un sfat concret...sa fiti sanatoase in continuare...mersi frumos.

quote:
Xandrutza:
Nici Narcisa nu a mai mancat de alaltaieri, e tot bolnavioara, mai face febra...

Sper din suflet sa ii treaca febra Narcisei si sa inceapa si ea sa pape mai bine. Multa sanatate la scumpica.

Am citit repede si am raspuns tot la fel de repede pentru ca nu ma prea lasa Reby...dupa cum va spuneam e tare maraita si vrea sa stea numai cu noi.

Un singur lucru mai spun si apoi ma duc la ea:
Pufy...imi pare tare rau pt. decizia luata. Nici eu nu prea reusesc sa intru...dar incerc cat de cat sa tin pasul. Sper sa nu te fi suparat ceva...sper sa fiti bine. Poate totusi, din cand in cand sa ne mai spui ce mai fac puii mici.







_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Sibylle, La multi ani cu sanatate, fericire, noroc si bucurii!

Alexutza, pt cuvintele de la povestea moleculei!
Eolise, am vazut alpinistul! cred ca t-i se face inima cat un purice cand i-l gasesti asa cocotzat!
Lexi, bafta in week-end sa tina vremea cu voi! si nu care cumva sa nu faceti un drum si pana la noi!

Insanatosire grabnica bucuriilor si mamicilor lor bolnave!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Lakioana, nu mai face febra Narci si a inceput sa pape, cate putin, dar totusi papa.
Ma bucur ca si Reby isi revine cu papica, e tare rau cand nu au copilasii pofta de mancare.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

I-am trimis sms Cristinei si nu naste! nu ii merge netul! nu pleaca la spital fara sa ne anuntze!


Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La multi ani cu sanatate, Sybille! Multa fericire alaturi de cei dragi, o nastere usoara si acomodare rapida in noua casuta!
Multa sanatate Bucuriilor bolnavioare!
Beatrix, te anunt cand ne hotaram sa venim

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Beatrix, multumim!
Eu mai spionez pe aici din cand in cand poate aflu vreo veste de la ea.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

La multi ani FLORICEL(cu intarziere).

La multi ani SYBILLE!

Xandrutza sanatate multa va doresc!

Nu stiu ce m-a apucat zilele astea sa citesc povestile de nastere a Bucuriilor, mai stiti pe unde sunt? Parca era o pagina cu acestea adunate, nu? N-ar fi bine sa punem link pe prima pagina?


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

quote:
Originally posted by alexutza_26

Sandra - ce,ce surpriza???? in avans!!! - suntem mai bine acum, recuperam cu somnul....ca din cauza mucisorilor nici nu am putut dormi bine!!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Ce surpriza? Pai daca m-ai si pupat in avans...sa va faceti bine ca vrem sa va facem o vizita scurta .



_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

quote:
Originally posted by microbu

quote:
Originally posted by alexutza_26

Sandra - ce,ce surpriza???? in avans!!! - suntem mai bine acum, recuperam cu somnul....ca din cauza mucisorilor nici nu am putut dormi bine!!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Ce surpriza? Pai daca m-ai si pupat in avans...sa va faceti bine ca vrem sa va facem o vizita scurta .



_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!



Woooooowwww - asta da surpriza....cand,cand???? de abia astept....details!!!!!!please!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput