Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (130)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by luy

adimercedes, imi pare tare rau ca v-am ratat luna asta . Nu mai reusesc sa mai intru in fiecare zi sa-i felicit pe sarbatoriti, am mai zis eu aici ca de cand cu diversificarea s-a redus mult timpul meu pe DC. Ba inca de acum va fi si mai scurt, pt ca s-a facut frumos afara si ne plimbam mai mult pe afara.
Uite 1000 de pt papacioasa cumintica si energica si un brat de pt mamica ei.
Multumim mult pt tipsurile pt drum lung cu bb, sigur ne vor folosi.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts



Luy, nu m-am suparat pe tine, scumpa, te rog nu te scuza. Doar nu ai contract la uraturi . Nu ma asteptam la cineva anume, ci pur si simplu. Cred ca in postura de mame suntem uneori egoiste si dorim ca puii nostri sa fie remarcati si admirati etc etc. Nu stiu la ce ma asteptam. Poate si de aceea nu stiu sa explic. Scuze dezlanarea :P

Pupici ochioasei Maria .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

adimercedes si noi felicitam cam putin bebeii sarbatoriti :(( sa ne fie cu iertare, nu o facem din rautate .

carpatina cum a fost plimbarea? Ai gasit ce-ai cautat? Si, cume cu dieta?

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Hello!

Ai mei dorm,eu bantui pe aici...astept sa se trezeasca sa iesim afara,ca s-a facut frumos,dupa ce ieri a plouat si a fost innourat toata ziua.
Am votat si eu cateva poze din concurs,sper sa castige o mamica de la noi..
Miruna mea atata mai vorbeste in ultimele zile,cred ca o sa fie o guraliva,nu ca maica-sa Oricum de mama a uitat,are in 'repertoriu' numai tata,apa,ghe,aie,aieie,ata
Noi nu prea avem cum s-o ferim de teveu,caci doarme cu noi in camera si inevitabil da cu ochii de el,cu toate ca-i pus sus,la inaltime...si taica-meu tot zice ca nu e bine,dar ce sa fac,ca nu pot sa stau fara..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Piciulika,Celia multumesc pt. urari..tati e f. fericit ca l-a luat din prima.Dar eu ii tot ziceam 'ar fi culmea sa nu-l iei,la cate examene ai dat la viata ta,tocmai pe asta sa-l ratezi!..ce mai incurajare!
Si_bv sa-ti traiasca nepotelul!Cand ai timp,sa mai vii si pe la noi
Danielle sa folositi sanatosi masina si sa ajungeti cu bine la ai tai,vad ca de abia astepti sa pleci..
Annisia fain televizorul,nici n-am stiut ca exista asa ceva...sa-l folositi sanatosi!Noroc cu tine,ca mai afla baba ultimele noutati
Nana cum a fost la cununie? pupici fluturasului frumusel
Marunziko am retinut reteta de supa de branza.Vroiam sa te intreb cu ce te vopsesti,ca parca ziceai mai de mult ca ai mult par alb,iar eu cam la fel sunt...
Isabeluta,Myral

Pup toate mamicile si bebeii si urez La multi ani celor sarbatoriti azi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Sabina

Adi, la multi ani de 6 luni pt printesa! sa stii ca pe Gheorghe nu l-au felicitat fetele pana nu a implinit parca 3 sau 4 luni :)) dar nu m-am simtit nicio secunda suparata.
Sincer, in afara de pkacerea pe care o am citind ce mai inventeaza Luy, pe mine ma cam lasa rece "aniversarile". Mi se pare cam copilreasca faza asta cu felicitarile. Dar intr-adevar, la 6 luni e altceva. E o suma rotunda, un fel de prag care a fost trecut.
Insa nu se poate sa nu va felicit ca mananca asa frumos. Bravo Lisa!



Sabina, multumim. Mananca bine, intr-adevar. Si am decis sa ma iau dupa ea, sa nu ma mai stresez eu si sa fac planuri nenumarate. Cea mai buna lectie am primit-o in seara asta. Eu aveam in plan sa incepem sa papam si cina de maine seara, in functie de cum mergea si azi si maine.

Insa in seara asta am iesit la plimbare pe unde alergam de obicei, a venit si sotul cu noi, el impingea carutul. Insa a inceput Lisa sa planga si a inceput si ploaia si a trebuit sa ne intoarcem urgent acasa. Stiam ca plange de foame, ca era deja ora de masa. I-am dat tzitzi si apoi a inceput datul din mana, pleoscaitul, mestecatul si tzipatul. M-am executat repede si am pus morcovei la facut, oricum vroiam sa fac pe maine. Si a mancat o jumatate e de bol in 2 ture, ca nu ma asteptam sa pape atat si i-am pus doar 1 lingura cu varf prima data. Dar ea nu, a cerut inca o portie pe care a mancat-o cu extrem de multa pofta. Apoi i-am facut baie, a papat tzitzi, am pus-o la somn si dupa 1/2h a mai mancat o tura de 6' si apoi a adormit fericita...

Sunt siderata. Copilul asta stie perfect ce vrea si cere pana capata...

Sunt de acord ca uneori e fain fara TV. Noi avem insa Media Centre si e extrem de util, ne inregistram ce vrem sa vedem si ne uitam cand avem timp, sarim peste reclame, e f eficient. Si Lisa se mai intoarce dupa TV in we cand mai merge TVul ziua ca se uita sotul si eu trec cu ea prin living, insa nu o las cu nici un chip la TV. E adevarat ca bebelusii crescuti la TV sunt predispusi la a avea probleme nu numai de autism si atentie, dar si de vedere.

Distractie placuta la Busteni.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Din cauza mea s-a blocat forumul aseara v-am zis ca ma tot scotea afara si eu nimic, tot ma logam in continuareEu noaptea mai bine ma culc mai tarziu decat sa scol din ora in ora, dar in fiecare seara tot zic hai ca poate acum doarme mai mult.Cereale nu le vrea nici mai groase nici cu fructe oricat de putin as pune tot le simte asa ca mai bine nu insist deocamdata sunt multumita.Nici eu nu mai am timp deloc toate zilele sunt pline schimbat alaptat pregatit papa mancat iar schimbat iesit afara, iesim si noi cate 2 ture, ea nu rezista mai mult de o ora o tura si o mai car si in brate si caruciorul dupa noi.Si pe noi ne-a spulberat vantul azi, oricum ea nu suporta husa de ploaie si la asta sport de fapt nici nu avem. Acum cred ca s-a adaptat si la vant ca oricum la noi cam bate mai tot timpul ce ma enerveaza ca uneori se starneste praf si sunt numai mizerii in carucior ba odata i-a intrat si un fir de praf in ochi care a iesit cand a inceput sa planga.Si micuta mea ar sta cu ochii in tv dar nu o las cu ocazia asta am micsorat si eu timpul de privit la tv In schimb daca stau la laptop nu am ce sa-i fac ca ar fi in stare sa ma dea la o parte ca sa se uite, se ridica si de la san nici cand alaptez nu mai pot sa citesc pe forumof,of.Acum papam fructele si apoi mai iesim putin afara, sper ca se mai lasa vantul ca asa e de obicei seara.PupiciMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Myral va pupam si noi si ma bucur ca sunteti bine

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Votam dinnou la concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Pacat e vantul asta ca ar fi fost o zi super. Bagat gratare si stricat super rezultat dupa o dieta pe principii Montignac de saptamana asta (Sabina, tocmai voiam sa te mobilizez si pe tine, ca scazusem sub 65 dupa ce m-am vaicarit ca stagnez). Am avut musafiri.

Imi pare asa rau ca nu am pozat copiii, 2 ai mei si nepotelul, cum erau amandoi pe jos in 4 labe. Andrei reuseste sa faca 2-3 pasi de-a busilea si cam atat. Culmea ca ii reuseste numai in apropierea mobilelor si trebuie pazit sa nu dea cu capul. Atractia de baza sunt scarile. Oricum, mai taras, mai incercand de-a busilea, face turul livingului. In fund insa nu stam.

Aaa, a reaparut nuanta de portocaliu, ieri a papat cam mult morcov cred.

Si azi studiind dintisorii in gurita lui am descoperit urmatorul dinte care va iesi. Nu e nicidecum unul de sus, ci un incisiv lateral, de langa dintele iesit ultimul. Este deja inaltat, se vede foarte clar, gingia umflata, pe moment am crezut ca a iesit deja si apoi am observat ca nu il simt la mana.

Eu il mai las la TV desi stiu ca nu e bine, oricum cred ca il mai lasa si bona, noroc cu vremea frumoasa ca poate stau si ei mai mult pe afara.

Cam atat de la noi. Probabil printre ultimele rapoarte detaliate, de maine la munca. Mai ales ca de marti incep si sesiunea, de fapt primul examen e marti si urmatorul vineri.

Sim, sarumana pentru poze. Primit, vazut, super carutul, dar m-a terminat tefan cel fericit. Baiat sensibil, are ce are cu plantele si florile.

Duminica placuta in continuare!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna,
am venit si noi de afara, am fost la terasa la pizza cu nasii si a fost f placut, mai nasol cu vantul, eu m-am tratat cu niste salata de vara si niste apa plata , dar e bine si asa

Miru a papat dimneata banana cu branzica si putina para, iar piureul cu pui l-a refuzat, am cam intarziat cu somnul si cred ca era prea obosita a pape, asa ca i-am dat tzitzi si acum doarme, astept trezirea sa mai incercam cu legumele



poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

fetele, da luna asta o intalneala ceva... poate sambata sa vina si Rox , ca dupa e Pastele si gata luna si eu incep serviciul

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput