Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (129)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,

Teo mergi la expo bebe, te astept sa cu impresii, vreau si eu sa merg maine, se mai inscrie cineva pt mine????????nu ca as avea ceva de cumparat, poate borcanele hipp si cine stie ce mai vad......

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Carpatnoooooo, am ras cu lacrimi. Mortali.
Crishtina ma bucur ca ai mai dat un semn si ca e bine papanasul tau.
Sabina, cred ca o sa incerc s ama incalt cu niste cizme care sunt in fata mai largute. <Sper sa si reusesc. Nu am vrut s ale probez dinainte ca sa nu ma enervez. Trebuie sa reusesc. daca nu, mai am niste ghete noi, pe care nu am mai apucat sa le incalt ptr ca mi s eumflasera picioarele de la sarcina. Sper sa imi vina ceva. Iti spun eu diseara.

Una alta am adormit fluturasul inapoi, dupa ce a papat laptic iar acum ma apuc de clacat. La 11 jumate trebuie sa ajung si la dentist, deci azi o sa fiu pe drumuri mai toata ziua. Bine ca e soare si frumos afara ca daca mai si ningeaaaa. Apropo, zapada de ieri a disparut ca prin farmec.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

quote:
Originally posted by aeperju

hei, saluti! ce mai faceti?
Vroiam sa va intreb ceva: cum strecurati branzica pt bb? tifon? de unde-l cumpar? mersi!



Eu am cumparat vreo 3 strecuratori de plastic (sa fie si sa se gaseasca, oricum le folosesc numai pt bebe). Peste strecuratoare pun tifon (cumparat de la farmacie). La final arunc tifonul si spal strecuratoarea cu detergent de vase si o limpezesc.

Sabina multam de raspuns . Aia cu IP-ul e buna, cu toate ca noi avem IP dinamic, se schimba la fiecare 24 de ore .

de papanasha Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

salutare
Noi suntem bine, nici nu imi vine sa cred ce repede a trecut timpul si in cateva zile vom face 6 luni!
Va spuneam ca avem probl cu diversificarea..acum e mai bine..nu a luat spectaculos in greutate, dar macar mananca..Am incercat cu borcanase din comert, resp piure de mar si morcov, piure de mar si piersica, mar si afine si ne plac f mult.Bineinteles completate cu san..ca din astea ii dau doar cateva lingurite..La pranz papam cereale (cu 30 ml lapte, deci cateva lingurite deocamdata)si san..
In rest numai san..

La Multi Ani sarbatoritilor de astazi!!

Avem si poze noi in album..

pt.mamicile din Iasi sau din imprejurimi: si in Iasi vine targ de copii saptamana urmatoare, incepand de joi, 17 aprilie pana duminica.




www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 5 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Kriss, ai o dulceata de bebelina. Are niste ochi superbi. Draga de ea.
Pupici si spor la diversificare.
Asa sta si Andrei cu degetelele in gurita, toata ziuliza.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:



La mai multe lunite pentru:

Kosmas de Iuli
Iulius Teodor de Alinus
Iris Maria de Ripley
Stefania de Andrruzza
Andrei de Aandreea27
Teodora Victoria de Claudia
Amalia Maria de Danyelle


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Dana, multumim, .
Teo, shoppingareala placuta.
Sabina, sa fie cu efectul dorit masajul.
Pinacolada, sanatate multa tie si lui Rares. Refacere rapida. sa va treaca repede.
Nana, ma bucur ca fluturasul tau e bine si tu esti o mamica linistita. Refacere rapida la picioruse.
Carpatina,multumesc.
Emma, si eu am improvizat strecuratoare pentru branzica din o strecuratoare de plastic, nu folosesc tifon.
Kriss, e un inceput bun cu papatul Alessiei.


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Neata!

Mai fete,ca tot a-ti scris de tifon ...da mie nu mi s-a branzit laptele..o fi din cauza ca l-am fiert in oala din aceea cu fund dublu?Am pus cam jumate litru de lapte si cateva linguri de iaurt.. Vroiam sa-i dau azi branzica,dar vad ca nu mi se arata..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna

eu ca de obicei anunt o noapte groaznica, dar la noapte incerc dormitul cu mine in pat sa vad daca e rasfat sau nu , iar de azi incerc sa ii dau si lapte praf sa vedem cum reactioneaza...

ieri Miru a facut greva , nu a papat decat tztzi si o banana mica aseara, nu stiu ce sa ma mai fac cu ea, nici inainte nu manca mut dar acolo 80 -100 de ml la o masa tot papa, cand m-a intrebat dr daca papa 200 la o masa imi venea sa rad

Danuta ce lapte ai folosit? si eu strecor branzica tot prin strecuratoare de plastic, am una deasa






poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Hello !
La multi ani sarbatoritilor de astazi !





Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput