Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

'neata
mitsu , multumim de info despre terasa
fetelor ,avand in vedere ca maine e vineri si vad ca suntem cateva ,facem rezervare?

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Stancutza, eu am alaptat de doua ori cu peste 39 febra si bebe nu a luat viroza nici nu a refuzat laptele. Pediatra mi-a spus ca super ok sa alaptezi cand esti racit chiar dc ai febra, pt ca ia bebe anticorpi. Superbe pozele voastre de la botez.

Si mie mi se scurg ochii dupa Ven si dupa cuscra Natalia.

Si vreau si eu poze cu Pipe

Veronicka, majoritatea preotilor il etansheizeaza pe bebe, degetul mar si cel mic pe urechi so restul degetelor pe nasuc si ochisori, eu nu am vazut nici unul care sa il bage pe bb in apa pur si simplu. Sa fie intr-un ceas bun!

Am uitat sa marchez momentul, dar pe 8 aprilie s-a facut un an de cand l-am conceput pe Pupi

Avem si poze noi: http://good-times.webshots.com/album/561954877bXFvSl?start=192



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Participam la concurs: daca va place de noi, votati-ne: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">pag.21 - Freza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=40" target="_blank">pag.41 - Somn adanc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

matgravidutz, felicitari pt mica crestina .Doamne ce tare a crescut si ce eleganta si frumoasa este . O gogosica tare cocheta...si mamica asa emotionata la biserica. superbe poze

veronica ,uite o poza de la botezul lui Matei , se vede perfect cum ii tine urechile si nasul si gura acoperite http://good-times.webshots.com/photo/2573181000102332184WYiqPp
noi nu am descoperit secretul baitei fara apa in urechi ,asa ca ii curat bine apica dupa baie si multumesc lui Dumnezeu nu am avut probleme.pupici

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Multumim Ereena. Daca reusesc sa o fac sa faca din nou cachitza la timp... apoi voi fi fericita.

Cati_Magureanu, nici in Canada nu fac astia TBC-ul. Nici Bia mea nu l-a facut.

Monica-Matz mami de Matzu-Mic Andrea Bianca(03.Feb.2008)
Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by matgravidut

Multumim Ereena. Daca reusesc sa o fac sa faca din nou cachitza la timp... apoi voi fi fericita.

Cati_Magureanu, nici in Canada nu fac astia TBC-ul. Nici Bia mea nu l-a facut.

Monica-Matz mami de Matzu-Mic Andrea Bianca(03.Feb.2008)
Poze cu noi



Am vazut pozele



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Participam la concurs: daca va place de noi, votati-ne: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">pag.21 - Freza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=40" target="_blank">pag.41 - Somn adanc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Angi, ce fain e Pupi! Si parca seamana tot mai mult cu tine
Monica, superba Andrea la botez, a avut o rochita minunata, iar tu ai niste ochi...mmmmmm.....
Ereena, vazut cele 1001 moduri de a dormi. Dar nu contin pozele mele preferate, alea in care doarme cupilu' pe burta la mami, la tati, de zici ca tot se-mprastie Trebe sa le pui si pe alea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

quote:
Originally posted by cati_magureanu

Anandrei, multumim frumos! Sunteti niste scumpi si niste frumosi toti 3!!! L-am vazut pe bebe David la botez...manca-l mama pe el de strumf! Ce tinerei sunteti!!!
Noi nu l-am decalotat pe Matei..aici tendinta este sa nu se recurga la metoda asta, iar in legatura cu toaleta, pediatrii spun ca nu este nevoie sa se faca nicio toaleta speciala acolo pana lavarsta de 2-3 ani...

Reiau mesajul pentru Eliza, in legatura cu vaccinul anti TBC:
Eliza, te puup! Daaa maaa...cand ma gandesc la drumul asta mi se ridica parul in cap...va fi o experienta interesanta, in orice caz...
Cu vaccinul pt. TBC treaba este asa: si noi stiam ca trebuie facut si am intrebat pediatrul cand am fost sa-i facem vacc. de 2 luni..Ne-a spus ca aici pur si simplu nu se face ..ca nu stie de ce da' nu si-au pus niciodata problema ca trebuie facut..ca ei nu au cazuri de TBC etc., etc...S-a interesat el si ne-a sunat apoi si ne-a zis ca nici macar nu se gaseste pe aici (i-am zis ca-l cumparam noi si il facem daca se gaseste) si ca sa-l facem in Romania cand ajungem...Acum eu sunt un pic cam derutata caci am inteles ca cica s-ar faca pana la 2 luni..asta una la mana si doi ca imi este cam teama sa nu se aleaga cu ceva de prin avion avand in vedere ca nu este vaccinat contra TBC-ului...sper sa nu fie vreunu' purtator de virus din asta prin avion...

Alina023..deci asa ati facut..am inteles..ca sa stiu ce-i spun nasei sa ceara..Am uitat sa te intreb..din ce era tortuletul? Eu as opta pt. ceva cu fructe, frisca..chestii din astea..si putina ciocolata ca nu strica..insa parca n-as vrea sa fie pe baza de multa ciocolata...
Cat mai este un tort? habar nu mai am cum e treaba cu preturile in Romania..probabil cateva milioane..

Mitsule, bebe Conrad este un frumos si un haios, fata! Am ras de numa' numa' la poza aia cu "te cuip"! Nu numai ca poza este mortala dar si titlul l-ai ales excelent..se potriveste "manusa" cu poza! Cred ca am ras mult timp dupa ce am vazut poza..de cate ori imi aduceam aminte ma pufnea rasul! L-ai prins..beton! Eu zic ca asta cu "te cuip" merge sa participi cu ea la concursul unde este si Angelique cu Pupi...parca "clipe de viata" sau cam asa ceva...


Mami de Matei
http://www.dropshots.com/CatiM



Cati, din pacate nu mai stiu cum se numesc cele doua prajituri din care a fost facut tortul dar iti spun babeste, ashea! O prajitura era cu fructe de padure (iamiii) iar alta era alba si imbracata cu ceva ce semanau a fi fulgi de ciocolata alba. Spune-i nasei tale sa cumpere astea doua prajituri cand merge acolo si sa le guste. Mie asta mi s- parut combinatia cea mai potrivita. Ciocolata pe care o aveau era extrem de grea (desi am inteles ca era cea mai ceruta varianta...cea cu prajtura alba si ciocolata) dar eu nu as alege-o. A costat 55ron/kg (parca...).

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Ooooff....ce veste proasta despre Raluca... Sper din suflet sa se faca bine mai repede ca sa se intoarca la Soniuta ei... Tare rau imi pare. Oare ea are telefonul pe contul comun? Sunt sigura ca nu i-ar strica incurajarile noastre. Fetele...haideti sa-i trimitem mesaje, sa stie ca ne gandim la ea si ne rugam pentru ea!

Si sa facem rezervare la Dimond ca tare mi-e teama ca nu vom avea loc!

Va pupacesc!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

da, ven ai dreptate . preferatele tale (si ale mele de altfel) sunt in celelat album ,astazi am sa fac transferul .pupici

matgraviduts, sa iti spun evolutia lui matei la kk. in primele 2-3 sapt facea la fiecare masa ,cu galagie de ziceai ca ii explodeaza pampersul , apoi a inceput sa faca de vreo 3 ori pe zi foarte moale ,m-a pus doc sa ii dau smecta , ceai de menta de zapacisem copilul si m-am enervat ca tot asa facea si nu i-am mai dat nimik .s-a reglat singurel .acum face fie o data pe zi ,ori o singura data la vreo 3 zile dar nu imgrijorez. astazi a foat singura data cand i-am pus jumatate de supozitor pt bb pt ca avea 4 zile de cand nu a facut si l-as mai fi lasat dar plingea de durere.acum s-a linitit piticul

grozav subiect am deschis si bine detaliat:-)))))))

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Neatza zuzici!
Monica ce frumoasa printzesica ai!!! E superba si imi place mult si rochita de la botez!
Fetelor tare mult imi doresc sa ajung si eu maine la intalnire, dar nu pot sa promit nimic. Eu o sa vin cu mama - nu ma indur sa vin singura cu fata in masina - dar nu stiu cand ajung, pt ca ea are niste programari la medic (la analize, la ecografie, si inca ceva - nu mai stiu ). Sper sa nu intarzie prea mult si sa va intalnesc si eu zuzici dragi!

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput