Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (22)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Grati, ma topesc dupa Tudorasul tau. Are un zambet fantastic!!!

Feteleeee...eu am cautat in mare fuga linkul acela de la Dimond si nu l-am gasit. Am vrut sa sun eu sa fac rezervare. Rogu-va, mai puneti-l odata si daca nu a sunat nimeni, incerc eu sa sun maine dimineata, sa vad daca mai rezolv ceva... Ooofff...Sper sa se mai poata...

Trebuie sa intru la citit Aventurile lui Habarnam... Somnic usor!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by alina023

Grati, ma topesc dupa Tudorasul tau. Are un zambet fantastic!!!

Feteleeee...eu am cautat in mare fuga linkul acela de la Dimond si nu l-am gasit. Am vrut sa sun eu sa fac rezervare. Rogu-va, mai puneti-l odata si daca nu a sunat nimeni, incerc eu sa sun maine dimineata, sa vad daca mai rezolv ceva... Ooofff...Sper sa se mai poata...

Trebuie sa intru la citit Aventurile lui Habarnam... Somnic usor!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei



http://www.daimonsportclub.ro/harta.html



Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

LINKUL CU DATELE DE CONTACT DE LA DAIMON: http://www.daimonsportclub.ro/contact.html

Eu am vrut sa sun in seara asta, dar nu stiam:
1. daca sigur vrem sa stam afara (logica imi spune ca da, pt ca nu incapem inauntru cu atatea carucioare)
2. daca am ramas la 20 sau rezervam si pentru jumatatile care mai vin.

Azi am ochit si alta terasa, la cativa pasi de Daimon - mesele sunt asezate langa o portiune de pietris - ca o curticica - unde ar incapea bine carucioarele, estimez eu. Daca se intampla ceva cu rezervarea la Daimon, eu zic ca vom gasi alternative!

Daca nu intervine nimic, ne vedem maine! Abia astept - de fapt, sunt chiar emotionata!

Miri, nu v-au ocolit necazurile in ultima vreme...in seara asta o sa ma sa fie totul bine la voi, sa-i treaca repede lui Bruno si sa nu se ia mai departe. Puiul mic, saracutul...

Ereena, multumesc mult pentru datele de contact ale magazinelor. O sa sun maine - sper - si in caz ca nu mai au nici ei, o sa cumpar alt centru de activitate, fie de la BE, fie de pe net.

Fetele!!! Sa NU luati de la BE salteluta plutitoare de pus in cada bebelusului! Ideea e super, ea e super cu o MAAARE exceptie: capul bebelui apasa destul de tare pe salteluta astfel incat aceasta sa permita patrunderea apei...fix in urechile copilului! . Eu o sa incerc sa o returnez maine, desi nu mai am bonul.

In seara asta Sofia a avut doua mese indestulatoare si satisfacatoare, ca pe vremuri. A adormit dupa amandoua bustean, si cantarul arata spre 100 ml. Nu stiu ce a fost cu ea azi noapte si azi dimineata, sper sa nu se mai repete ca imi venea sa fug pe campii. Asa ca Miki, sper ca si la Saara sa fie doar o pasa proasta...si sa treaca repede. Multi !

Ema, mese la o ora in timpul zilei? Wow ce mancacios si presupun ca si cantarul arata pe masura...eu sunt foarte interesata se acest subiect, desi nu e bine sa faci comparatie intre bebei dar...

Godzila, felicitari pentru bebele model! Sa stii ca atunci cand ma mai apuca disperarea in legatura cu greutatea Sofiei, ma gandesc la tine care ai avut curajul sa iti lasi fetita sa creasca cu 300 grame pe luna in primele 3 luni. Eu nu am avut curajul asta, ii dau si completare pentru ca aud numai glasul pediatrei spunandu-mi ca ar trebui sa pape cam 700 ml pe zi...Si nu am cum sa-i dau atat din san, neam. Apropo, fetita ta e ff frumoasa, am vazut o singura poza cu ea!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia
Botez Sofia si
Scalda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Aseara am mai incercat sa postez ceva, dar din cauza probl site-ului nu am reusit...mai incerc acum, dupa ce tocmai am pus Sofia la patut...dupa o masa de 10 minute care a facut-o sa cada lata ...sa vedem cat o tine!

Ellenuta, iti inteleg temerile si nehotararea ref la "formatia" in care o sa vii la BE. Eu sa stii ca am mai umblat cu Sofia in taxi, si era f cuminte: ori se uita pe geam ori dormea. Era la mine in brate, deci o puteam linisti repede, si nu trebuia sa ma stresez de nimic, decat sa nimeresc portofelul la sfarsit

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia
Botez Sofia si
Scalda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Buna dimineata !!!!!
Fetelor, dimitris este tare tare incantat de intalnirea noastra...
Dar, ce vreme este afara????
Daca nu se incalzeste mi-e teama ca nu o sa pot sa o iau si pe eleni...
Nu vreau sa fie neaparat temperatura ridicata dar cel putin sa nu bata vantul sau sa nu ploua....
Deschid televizorul sa vad cum va fi vremea ca sa stiu ce program imi fac....

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

laura , PE bbc weather zice ca vor fi 23 de grade , si usor vant
la gr. de o saptamana dimineata nu ai scoate nici nasul afara si la pranz se incalzeste grozav .sper sa poti veni totusi

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
FILMULETE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
CUM CRESTE BEBE
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

alinush, un pupic cat china! si fetelor care se gandesc la noi. se pare totusi ca nu e enterocolita ci mai mult o indigestie nasoala. dupa motilium a adorrmit azi noapte. acu de dimineata cere apa intr-una - deci e de bine. am pus putin zahar in ea ca asa a zis doctorita. are putina febra, dar poate ca e de la deshidratare. 37.5 in urechi. nu intervenim inca cu medicament. dar ma gandesc ca de era de-a dreptu enterocolita eram prinsi toti deja.

faceti fetelor ROTARIX, mai ales cele care aveti doi copii ca mine. sacha ar eo doza luata deja - nu stiu cui sa ma inchin pt asta! si a doua ar trebui s-o ia luni.

pupici din suflet si o veste buna: vine virgo!!!

iar voi sa aveti parte d eo intalnire c ain filme! s apuneti poze si sa fiti "minunea" BE!

quote:
Originally posted by alina023

Miri drag si scump....nici nu stiu ce sa-ti zic... Stiu si eu cum e sa intri intr-o serie de belele de-astea care par a nu se mai sfarsi odata. Stiu si eu (din pacate, ca e tare nenorocita) cum e sa ai copilasul bolnav de enterocolita. Nervi tari, draga mea! Trece! Este foarte stresant sa-ti vezi puiul atat de bolnavior, dar trece. Este o boala urata dar pe care copiii o depasesc in cateva zile. Probabil ca stii dar iti mai spun si eu oricum: hidrateaza-l bine!! Daca varsa (si aproape sigur varsa) da-i apa cu lingurita din 5 in 5 minute, timp de 1-2 ore sau chiar mai mult daca are in continuare scaune apoase. Nu-l forta sa pape! Cel mai important este sa isi hidrateze organismul, nu sa manance. Luca nu a mancat nimic timp de 2 zile, iar in urmatoarele 2 zile a mancat jumatate de banana si 3-4 sticksuri. A slabit 2.5 kg dar a trecut peste. Plangeam cu nasul in perna de mila lui si ma rugam sa topaie iar prin casa si sa nu mai zaca pe canapea, sfarsit. A TRECUT! Va trece si la Bruno si va fi iar baietelul mamei nazdravan!
Tin pumnii sa nu se ia si la voi si ii doresc lui Bruno mic multa sanatate si sa treaca repede urata asta de boala!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei



miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna dimineata!Va doresc sa va simtiti bine la intalnirea de azi.Cred ca va fi foarte frumos.Imi pare rau ca nu putem participa si noi.Asteptam cat mai multe poze.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

quote:
Originally posted by ramonab

quote:
Originally posted by stoisor

multumesc pentru pontul cu programelul,il caut pe net poate il pot descarca de pe undeva.....acum pregatesc laptele si astept ca da semne de trezire printesa mea....te pup
Moni ma bucur pt Robi

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA


ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea



daca il vrei ti-l trimit pe messenger


Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=24






multumesc ramonelu...l-am gasit si l-am descarcat de pe net ....a iesit foarte frumosa poza cu voi 3....acum mai ramane sa am timp sa incerc sa fac si eu o poza dar cu Sara nu prea vad daca o sa pot.....aseara nu am mai putut intra deloc iar cand am avut timp nu mergea forumul si uite asa....pusi si mersic


Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Fetelor nu va mai suparati ca toate avem momentele noastre de invizibilitate, si eu le-am avut dar trece ca noi stim sa ne consolam intre noi

miri sanatate lui bruno

La multe luni sarbatoritilor de azi

Gratiela unde e locul de alaptat ca merg si eu duminica si sa stiu daca o apuca pe bubulina foamea, sa stii ca salopetica e criminala super misto si ii sta belea lui Tudor


Fetelor ce luati sau ce stiti ca se ia pentru a mari productia de laptic





Louiza mamica de Yasmin - Elena 09/01/2008

poze Yasmin Elena

uite cat am crescut

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput