Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (22)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Nici Saara nu mananca azi!! Imi vine sa ma impusc! A mancat bien prima masa..la 6..api cate 5 minute si astea cu pauze. La 7.30, am zis sa-i dau din biberon sa vad cat manaca..abia a mancat 60ml intr-o juma de ora!!! Am plans si ma doare si capul..in concluzie am o zi de kk!!...si sa mai adaug ca nemancand, nici scutecele nu sunt ude..am scimbat azi 4, dar daca adunam pipi din ele nu umpleam unu. erau aproape uscate!

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Ereena, Mary si Miki stiu cum e sa plangi de disperarea li bb. A mea nici nu plangea si io boceam cate o ora ca sunt incompetenta..etc.
Prim luna aveam program de plans cate o ora minim in fiecare zi.
Dar trece...tre' sa'i "dovedim" noi pe ei...sau mai bine zis programul lor haotic.

Miri sanatate lu' Bruno carliontzatu'.

Cretzulinaaa missed u. Poze sunt cateva mai noi, dar la noi a plouat azi si nu am iesit afara...asa ca am amanat si sedinta foto.

LauriciD ce face Eleni mik?

Shose si Pipetzica

www.flickr.com/photos/10814074@N07/" target="_blank">Poze

Sunt mare

Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



miri multa sanatate lui bruno!! uff Doamne cum se tine necazurile astea lant. fata si bebele bolnavior



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

Ereena pen'ca io's mai coapta asa am avut intlanirea de 10 ani in 2004 si eu m-am ocupat de organizare. Nu am luat nimic la profi doar le-am platit meniul la restaurant. Si eu cu sotul meu (noi am fost colegi de clasa in liceu) eram singurii care aveam dacie din aia veche, fabricata in 1979 si eram si cei mai modesti asa. Dar eram aproape singurii care aveam copii si inca gemeni. Noi cu asta ne-am mandrit. Ne-am simtit bine si totul a fost ok. Asa ca nu-ti fa probleme, iar cu greutatea daca chiar te stresezi desi io zic ca nu e cazu mai ai timp aproape doua luni si daca nu mai mananci dulciuri si paine alba io zic ca se mai duc din kilograme. Io's cam obsedata asa si chiar tin regim in sensul ca am grija ce combin cu ce si nu mananc paine alba si dulciuri si am slabit pana acum 19 kile(dar m-am si ingrasat o tona in sarcina, am luat 28 de kile). Mai am inca vreo 9-10 dar incet, incet se duc si alea. A, si beau apa multa, multa. Astept sa ne zici cum a fost la intalnire.

Ellenuta m-ai intrebat unde stau, la Salajean :), m-am uitat in albumul tau, nu te stiu, dar sunteti faini si voi si bebelusa care seamana cu Ioana mea cand era mica.

VA doresc intalneala placuta maine, poate mai la vara facem o intalnire si prin IOR ca e mai aproape de mine si as ajunge mai usor.

www.ralucamihu.com/matei

Maria si Ioana 6 ani pe 1 februarie
Matei nascut pe 4 februarie
Toate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



shose a mea nici acum la 3 luni nu are un program .. totul e un haos .. nu doarme ziua .. are dimineata 2 ore de somn si in parc vreo 3 .. in rest sta cu ochii cat china .. nu sta singura .. vrea numai in brate .. daka nu o iei, plange de ti se rupe inima ..

io sunt disperataaaaaaaaaa .... nu pot sa fac nimik .. stau numai de kuru ei ..

in seara asta, am tipat la sot ca de cand a venit de la job numai cu telefonu la ureche a stat .. eu faceam curat in baie si bitzi tipa .. s-a dus in cele din urma la ea .. ma lasa nervii, fetelor ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



camelia nasii mei stau acolo, chiar vis-a-vis de cara. poate te-am vazut prin zona, cine stie ..



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Gratiela, e misto caruciorul. E cel cu verde sau cu portocaliu ? Sa-l stapaniti sanatosi.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008
Patrick's Day - 17.03.2008

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Eu cred ca e boala generala cu bebeii , si Caz a inceput sa planga daca nu-l tine cineva in brate ! El care n-a zis niciodata pas cand l-am pus jos pe perna ! Dar eu il las sa-si faca damblaua . Plange ce plange si se opreste . Iar eu m-am golanit si mai tare , i-am luat bouncer cu vibratii si jucarele atarnate , sa nu ma bata la cap ca se invata !

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by godzila

Hallo!

Mai trec si eu pe aici cu stiri pe scurt despre puiul meu.
Vladut a zambit in jur de 6 saptamani tot pe atunci a inceput sa isi descopere mainile si a ras cu hohote la 10 saptamani. Acum (11 sapt) e mult mai cuminte, plange adunat cam o jumatate de h, max 1 h in zilele agitate, priveste cu interes jucariile, rade la oricine si la orice, ne urmareste cu privirea, gangureste de mama mama, nu-i tace guritza de loc, mananca laptic de mama cam 6 mese pe zi. Daca vrea sa doarma ii pun ceva pe fata – prosop, sau o carpa, suzeta si adoarme instant. Noaptea nu recurg la nici una din artificii caci nu vreau sa devin sclavul obiceiurilor si sa fiu nevoita il mufez la suzi cand e somnul mai dulce, dar il infas caci am senzatia ca se trezeste cand isi da manutele pe fata si ca se simte bine infasat. Au existat zile cand a stat nemancat chiar 10 h noaptea dar sta in jur de 6 h fara papa, ii dau san si il pun in pat treaz...fara scandal si se mai trezeste peste 4 h. Zilele trecute am incercat sa ii dau cu lingurita apa..e surprinzator de adaptabil...a reusit sa bea. La baita nu mai plange deloc. Strategia cu Sab Simplez pe suzeta functioneaza uimitor..tace ca prin minune. Perioada dificila la baita ramane imbracatul...oricum in genere baita ii face mare placere pt ca e foarte relaxat si bine dispus. Cu greautatea sta peste asteptari. La 2 luni avea cat avea Iulia la 5, adica 6100 g. La dispensar l-a masurat si are 59 cm.

Cam atat despre noi.
Numai bine,

Vera, mamica de Vlad Mihai (25 ianuarie 2008) & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE



Felicitari !!! Ai un bebe "ca la carte" !!!!
Spune-mi te rog, faza cu paturica pe fata... nu e pericol sa si-o traga pe fata.. ne nas gura...?? As incerca-o si eu dar mi-e frica... Cred ca i-ar placea pentru ca observ ca ziua adoarme daca o mangai usor pe frunte cu palma facuta cumva caus si cu ochii acoperiti astfel de palma mea...
Noaptea a mea nu are probleme... La 9 seara, dupa baita si laptic cade lata si nu o mai poti trezi pana dimineata la 4 sau 5...


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput