Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (45)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns totulii spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

alina - ora de somn a Silviei este 21.30-22.00. Ea singura si-a facut acest program. Bine, sunt si exceptii ... de ex. aseasra a adormit pe la 23.00, dar era tare maraita si scancita ... poate de la dinti ... si doarme pana la 9.00-10.00. Insa noaptea ma trezesc 1 data sa ii dau sa manance ... laptic muls de la mine ca noi numai asa mancam. Dparme bine, sa nu o deochi . Si mai doarme si peste zi, dupa-amiaza 2-3 ore.

anka - si eu tot mamica care alapteaza numai cu pompa ... medela electrica. Si sunt multumita asa ... Si la viitoarea sarcina de o fi sa fie tot asa voi face daca bb e mofturos, puturos si nu suge singur. Eu am inceput din maternitate sa ma mulg, nu curgea cine stie ce, crize de plans atat eu cat si Silvia ... dar macar nu am pierdut laptele.

adina - si eu sper de la diversificare sa elimin suplimentul ... momentan suntem 70-80% de la mine si restul supliment. Deci, va fi usor de eliminat introducand alta papica ...

*************************
Petronela si Silvia


petro si noi papam tot lapte exprimat ca nu am avut sfarcuri deloc si apoi cand s-au mai format era prea tarziu, nu mai accepta sanul.eu folosesc o pompa de la avent , inainte am avut una de la chicco si am pierdut o buna perioada din alaptare caci nu mergea bine si eu credeam ca nu am lapte, apoi amm facut rost de una de la primii pasi electrica careera si mai nasoala, acum cu asta e super.
tu cum procedezi, te mulgi inainte de ai da sa manance si cum faci noaptea ca doar nu stii la ce ora se trezeste sa pape,sau are ora fixa si tu te mulgi inainte. daca pleci undeva cum faci ?
il pastrezi si la frigider si cate ore? sunt tare bucuroasa ca am mai gasit pe cineva care e in aceeasi situatie cu a mea si ne putem impartasi experientele
mamica si puiul

mama de serban pavel(28.11.2007)
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Hello fetele!
Stiu..n-am mai scris de o vesnicie. Am citit din 2 in 3, deci sunt un dezastru la capitolul DC.
Desi nu am inceput inca munca, lucrez foarte mult de acasa si nu prea mai am timp de altceva decat pitica si proiectele.
Kara e bine, creste si e sanatoasa - slava domnului- e dezvoltata ca un copil de 7 luni, desi la capitolul progrese psihomotorii e conform varstei.
Inca nu i-a iesit niciun dinte si suntem inca la alaptat exclusiv. Mai nou nu mai vrea decat san, biberonul il prinde cu 2 maini si roade tetina un pic, apoi arunca biberonul si rade de se prapadeste.
Pe la 6 luni incepem si noi diversificarea, desi inca nu mi-am facut o schema cu ce sa incep. Trebuie sa ma ocup si de asta in viitorul foarte apropiat.
Sambata o botezam, asa ca sunt in pline pregatiri.
Voi reveni cu poze de la botez, pana atunci am pus si eu o poza cu Kara in albumul nostru, la luna aprilie.

Va pup si revin.

cu baby KARA (7.11.2007) SI CEL MAI MINUNAT SOT SI TATIC

Povestea nasterii

www.flickr.com/photos/22116220@N08/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ram0nica spune:

Dragelor, aveti cumva Dvd BABY HUMAN - partea 1 de la revista Baby din decembrie? Eu am reusit sa prind doar nr. 2 si 3...

Mergi la inceput