Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (45)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:



le-am dat suc de portocala pt. constipatie 1/ 4 porto de bucata fata si Elena mi-a vomitat si pe nasuc nu e prima data cand le dau...dar acum a fost mai multa.Voi ati patit asa?

ank bafta la ortoped si un test cu o liniuta

Vasari si eu am avut problema cu somnul la Elena, rezolvata: nu am lasat-o sa doarma de la ora 18 pana la 21:30. Acum mai are momente candmai sta treaza pana la 22-23, dar adoarme.

victo am vazut ca vorbesti de pompe, eu am avut Avent si le-am alaptat la san pe amandoua chiar daca Ana avea dor 2 kg. Ca am pierdut laptele... e alta poveste.

Mihuta, bb bun venit in clubul mancatorilor de gratare

pupici la toata trupa!



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

fetele, doar morcovul fiert constipa
Ana are program cam asa
intre 5-7 laptic
-10-11 laptic+ orez cu mar
15 ,90ml lapte+100gr. legume
19 laptic
23,-23,30 laptic
nici ea nu doarme de la 21,22 doar de la 23 ,dar ce sa facem
daca s-ar culca la21,22 ar sta prea putin cu tati, stiu ca nu e prea bine...dar daca asa si-a facut programul....

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

salutare!
* la multi ani sarbatoritilor de azi! si celor de ieri, cu intarziere
* felicitari pentru iepurasi!

luca la 4 luni are 8600 g si 68,5 cm (asta pe 2 apr cand am fost la control)

ank, unde ai gasit cantecelele? io tot caut si nu prea gasesc.



Roxana de Luca Teodor (05.12.2007)
cum creste
www.flickr.com/photos/22025950@N06/sets/72157604221093172/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

pussi, oare nu e prea acida portocala pt stomacelul lor ?eu inca nu i-am dat altceva decat suc de mar si morcov , am cumparat ceva prune ,pe maine

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

uite aici sunt foarte multe texte http://www.desprecopii.com/info.asp?ID=297 ..
Pussi sa speram ca e doar o liniuta ...Merg sa ma intalnesc cu happy Clau acum... adica cumnatul lui Raul cum s-ar zice, ginerica al tau nr 2
Victo eu nu folosesc preze sau anticonceptionale... Doar cat ma fereste sotul cum se spune.Pana acum nu am avut probleme .Cand l-am proiectat pe Raul a fost cu intentie .. nu a fost accidental si doar o luna am incercat.. in rest tot asa am "actionat"..

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by cristi07

Mamici, voi ati avut curajul sa mergeti cu bebeii cu mijloace de transport in comun (metrou, cele din Buc)?

BB, ai coborat salteluta Iasminucii? te intreb ca si la mine va urma cat de curand si eram curioasa daca Iasmi s-a sesizat de schimbare..

Cristina si Radu Nicolae (3.12.2007)
Poze Radu




Noi peste tot mergem cu mijloace de transport in comun pentru ca nu avem masina...nici carnete...
Cu metroul inca nu am fost, dar o sa mergem vineri cand ne ducem la Baby Expo. Nu cred ca o sa fie probleme, si cand mergem la buni cu tramvaiul 41 si trecem prin pasajul Lujerului ii place si face niste ochi mari, mari!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

bianca cred ca depinde copil, Ana a baut 40 ml si nu are nimic, Elena a baut doar 10 ml. O sa-i dau de acum doar suc de mar si morcov, am incercat si cu prune .. si nu le place gustul. Orezul cat il fierbi, il fierbi cu lapte? il mixezi inainte de a-l da?



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Hehe ... e tot mai mare echipa Colgate ... ... Noi inca nu dam semne ca vrem sa fim iepurasi... ..dar cand va fi cazul postam aici un ditamai iepuroiul

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catus76_ro spune:

salutare!
Mbontos si eu am avut o rana pe col si am tratat-o cu ovule in prima faza apoi cu cauterizare care doare moderat, ca o piscatura! Mai bine rezolva problema sa nu se agraveze mai tarziu!
Noi il transportam pe bebe in masina in scoica, montata in spate, cu fata in sens opus celui de mers, cu centura de siguranta de la masina si cu centurile de la scoica...si e f cumintel se uita pe geam si chiar adoarme..aproape de destinatie!
Si chiar am fost si la drumuri de 2 ore si a fost ok! Eu il plimb in landou ridicat la treapta 2 sau chiar 3 daca nu doarme...e f curios si se uita in jur la tot!
Azi a facut figuri la papat pulpa de mar si morcov cu lingurita, asa ca i-am pus pulpa amestecata cu sucul in biberon, avea consistenta unui piure f moale si am pus o tetina cu un orificiu in cruce si a tras baiatul cu o mare pofta!
Apropo...i-am cumparat o alta cadita ca statea saracul cu piciorusele stranse...si a vrut sa se intoarca in cadita intr-o parte....parca in pat nu putea
pupici tuturor mamicilor si bebeilor de la Gina si Cristian (21 dec 2007) !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

quote:
Originally posted by Ank83

uite aici sunt foarte multe texte http://www.desprecopii.com/info.asp?ID=297 ..

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



super tare! numai aici n-am cautat.
multumesc frumos


Roxana de Luca Teodor (05.12.2007)
cum creste
www.flickr.com/photos/22025950@N06/sets/72157604221093172/" target="_blank">poze

Mergi la inceput