Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (45)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Alina, Andrei adoarme de obicei pe la 22 - 22:30. Si se mai trezeste noaptea pe la 3:30 sau 4 si apoi la 7.

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Raul de cateva nopti in jur de ora 4 se apuca de gangurit... dar in somn ... e un soi de vorbit in somn ... dar pe limba lui .
dany eu il pun la 45 de grade de ceva timp, dar cand oboseste incepe si maraie si il las pe spate..

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by anacami

Dany, daca ustensilele astea rezista, poti sa le mai sterilizezi din cand in cand; daca nu poti doar sa le treci prin jet de apa fierbinte.Pt. bbi se gasesc unele din materiale speciale, rezistente la fierbere

Petronela, si la fata ar mai trebui si la mine (falci si gusa), cel putin fata de cum eram "inainte" ; dar acolo este cel mai mic defect in comparatie cu restu'


Camelia, Sebastian si Stefania



mersi anacami!

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by totulii
oare sunt eu de vina ca l-am invatat sa fiu mereu in preajma lui, daca nu suunt si nu-i vorbesc la ureche, imediat scanceste.
sotul spune ca eu sunt de vina ca l-am invatat asa si ca trebuia lasat si singur dar copilul asta nu a stat de mic singur cca se pune pe urlat, eu acu ce sa fac
na ca s-a trezit fugggggg

mama de serban pavel(28.11.2007)
poze

povestea noastra




off asa patesc si eu...si ce e mai rau ..de curand se plictiseste repede si de mine...mereu trebuie sa inventez un mod nou de joaca si CHIAR NU MAI AM IDEi...ma ajutati voi???
in schimb cu tasu care il vede doar dupa ora 19.00 e mereu fericit

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

eu mi-am printat multe cantecele pentru copii si toata ziua cant si ma maimutaresc pe ele... nu vreti sa auziti ce voce am...... cred ca de aia si rade

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

anacami,ce probleme avem cu partea sport... eu m-am hot., inca nu o pun pt. ca acolo nu poate dormi asa bine,si de obicei doarme cand suntem afara
pungile sunt super dar si ffff periculoase!!!inchideti-le sa nu si le traga pe cap, eu le fac nod in partea deschisa
ce simpatica e mica!
speram ca diversificarea sa mearga la fel de bine la toata lumea cum merge la noi...nu comenteaza la nimic
oana 8188, nu se prinde pe carucior dar oricum este una pe carucior,asta a mea e pe umar
eu l-am luat cu reducere exact pe chestia ca nu avea plasa, din austria

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

alina, ma bucur de vestile bune!!!!!!!!!!!!!!al mmeu la ora 21-21,30 cade lat.dar cum am mai spus, el nu are un somn lun in tp zilei si de aceea banuiesc.

mihuta si al meu cica ma pupa..adica da cu limbuta..sau suge asa din obrazul meu..si apoi rade ..ce isprava a facut el..:)

ank..la bb 2 si eu imi iau pompa d ela avent..de la inceput..si tot asa..voi stimula eu lapticul, ca dc va fi la fel d emititel ca astefanut..si fara puteri..va dormi la san molfaind degeaba..dar cum se va mari, si va avea putere..de pe la 2 luni incolo..il las singurel..:)

ank..te rog...nu ma baga la banuieli..nici mie nu-mi vine Cm..bine, eu inca alaptez cate ceva..dar sa stii ca ma gandesc serios sa fac un test..:)

adinag..eu ma gandeam ca dupa 6 luni sa scot sanul la 2 mese, ca sa se adune mai bine laptele..acu..poate ca de fapt se va imputina..habar nu am cum e mai bine..oricum, pana in sept trebuie sa cam terminam cu alaptatul, ca mama incepe scoala...



bebeita mea papa f bine supica..a carei constistenta s-a ingrosat de sapt aceasta.plescaie..:):)deschide frumos gurita..inghite frumos..mai da el si pe afara, dar nu mult. eu ma bucur ca am inceput diversificarea.nu mi se pare devreme la 5 luni,mai ales ca ii dau putin,deci tot laptele e baza.cred ca asa voi face si la urmatorul.asa si cum era cam constipat ieri am bagat in el si suc crud de morcov..si ceai de musetel..plus 2 biberoane facute cu ceai in loc de apa..intr-un final..pe seara..un scutec suuuuuuuuuper plin..de la buric..pana la gat..cu KK.."frumos mirositor"..

adinag..asteptam poze cu frizura..mai..si eu ar cam trebui sa ajung..si la frizer..si la cosmetica..

alina, asa e cu somnul pana in 12.dar uneori bebita mea se culca de pe la 19..pana la 22..apoi papa..infrumusetarea pt noapte si iar la somn, pe la 11..




mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by Victo
si cum era cam constipat ieri am bagat in el si suc crud de morcov..si ceai de musetel..plus 2 biberoane facute cu ceai in loc de apa..intr-un final..pe seara..un scutec suuuuuuuuuper plin..de la buric..pana la gat..cu KK.."frumos mirositor"..

adinag..asteptam poze cu frizura..mai..si eu ar cam trebui sa ajung..si la frizer..si la cosmetica..

alina, asa e cu somnul pana in 12.dar uneori bebita mea se culca de pe la 19..pana la 22..apoi papa..infrumusetarea pt noapte si iar la somn, pe la 11..




mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)



cu ce ceai ai facut laptele???musetel?ce lapte fol.??
sucul crud de mrocov nu constipa caa cel fiert?
cu ce apa faceti ceaiul de la pliculete??

ank mersi de raspuns!!bb meu si cand il tin la 45 grade el tine capul mai ridicat adica nu sprijinit pe spatar..si culmea ca nu obosesteas vrea eu...

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Victo vrei sa fim iar colege de odisee ???
Doarme piticania acum, dar cand ies la plimbare imi si iau un test

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

dany, folosesc lapte nan. de la o vreme nu mai face kk zilnic, ci la 2 zile..chiar 3..
cu ceai d emusetel am facut laptele, in loc de apa.eu am plante, culese d ebunica, soacra..cu apa d ela robinet fac, ca fierbe si e ok.
sucul crud de morcov nu constipa, nu.azi i-am dat suc de morcov amestecat cu mar.2 lingurite, ca suntem la inceput.
anko..nu cobi..da tu de ce ai idei din astea..eu macar stiu ca am avut un "accident"..vreau eu, da nu acum, ca e cam rapid, mi se flescaiesc naibii muschii de tot..

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput