Bucurii de sept-oct 2006 (118)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Mephala, atunci ramane pe maine dimineata
Ramo, Narci face nani, asa ca am amanat plimbarea. Azi m-a fentat cu somnul de amiaza, s-a culcat cand a avut ea chef, nu cand am crezut eu ca ii este somn.
Gety, chiar, ne dai si tu o veste buna?
Lexi, lasa ca va veni si bb2 intr-o zi, sanatate sa fie.
I-am vazut pe Ade si pe Dragos, sunt tare scumpi.
Mira, multumim pentru aprecieri!
Pun si eu o poza cu
surioarele, cu dedicatie pentru Alexutza. Si cine mai doreste
Cristinaaa, da-ne si noua un semn. Sau vrei sa fierb in suc propriu gandindu-ma ca poate pronosticul meu a fost cel exact?


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Mira, eu intru des pe paginuta Bucuriilor. Iti ofer o pentru munca depusa.
In legatura cu o noua sarcina, totusi nu seamana una cu alta, poate a doua oara vei duce sarcina mai bine. La mine a fost invers, la prima a fost floare la ureche, aproape ca nu am simtit-o, la a doua am stat in pat de la doua luni, plus injectii si multe pastile. Desi, daca ma gandesc, poate e bine ca David sa fie mai marisor, tocmai luand in calcul o sarcina cu probleme, cu restrictii de efort...


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Precum bine stiti, fi-miu urmeaza Cursul Intensiv de Efectuat Necesitatile Fiziologice la Maria sa OLITA.

Partea Teoretica a absolvit-o cu succes cu urmatoarele calificative:
- stie unde e olita si la ce foloseste ea;
- stie si spune cand ii vine sa faca ceva;
- imi serveste servetelele umede sa-l sterg ca nu-i place placintutza de la fund, etc.

La Partea Practica a inceput Modulul 1 - efectuarea nr 2=kk (alte pretentii nu pot sa am de la el deocamdata)... s-a impotmolit si nu mai vrea sa persevereze deloc, s-au gasit urme de cuie si scaieti=tzepi pe suprafata olitei, cum il asez cum urla ca din gura de sarpe si fuge cu pantalonii pe vine... deocamdata nu avem pretentii la Modulul 2 - pipi. N-o fi bun instrumentul de lucru=olita, avem una tip scaunel, voi de care aveti?

Apelez la bunavointa voastra sa-mi dati niste sfaturi, cum sa-l aduc pe drumul cel bun si sa stea domnisorul meu pe tron ca nu stiu ce sa-i mai fac. Mentionez ca face kk de 2 ori pe zi in momente cat mai exacte, dupa mese, uneori il prind exact cand vrea sa faca si daca-l asez nu mai face deloc, cateva zile s-a constipat din cauza asta. Multumesc mult si de rigoare.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

mey ce noroc cu alexutza, ca v-ati mobilizat sa ne puneti poze cu fratiorii si surioarele, incat imi faceti si mie pofta de inca un bebelic . Tare dulci si frumusele sunt: Ade si Dragos, Narci si Raluca. Multi -ici
Alina, am vazut ca Ade are trening ca si Patry, iar rochitele acelea cu pantalonasi sunt bestiale.







***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Mira, eu am cea mai banala olita, cel mai simplu model, nu stiu exact cum sa o descriu...
Oare nu ar fi bine sa faci o pauza de olita cateva zile? Sa vezi ce se intampla? Alte idei nu am acum...


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

xandrutza pe la 15 am vorbit cu Cristina, era bine, Daria nu dadea semn sa iasa, acum cred ca face nani, daca nuuuu sper sa ne anunte sa facem galerie





***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Pai a avut destule pauze, de pe la 1 an am inceput sa-l pun destul de rar si de fiecare data cand incepeam din nou se intampla la fel, nu l-am fortat deloc.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Xandrutza, surioarele sunt delicioase!

Ramo, am remarcat si eu ca avem treninguri la fel cand m-am uitat la pozele cu Patry . Noi l-am primit de la fetele din Arad, de ziua Adelinei.

Mirabela, frumoasa descriere la cursul cu olita.
Noi nu ne "stresam" cu olita deocamdata, nu vrea sa stea pe ea nici 5 secunde, in rest ii place sa se joace cu ea, stie unde-i, mi-o aduce daca-i zic si isi da jos pantalonii, dar cand o pun pe olita sare rapid sus. Nici nu ma mai chinui...
Noi avem olita simpla.
Dragos a scapat de pampers la 2 ani si 1 luna, nu stiu de ce presimt ca la Adelina vom avea mai mult de lucru la operatiunea asta.







Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

E adevarat, nu scriu decat foarte rar, ca n-am timp.

Dar citesc. Zilnic, aici sau pe alte topicuri.

Si azi ce constat: ca, nu se stie cum, au disparut din lista 45 (patruzeci si cinci) de copilasi. Fum, s-au dus, s-a uitat ca s-au nascut, pentru ca mamicile altor copilasi au considerat ca ei nu au ce cauta pe lista celor nascuti in septembrie-octombrie 2006. Am plecat cu 105, au ramas numai 60 (alesii, probabil).

Am un singur comentariu: PENIBIL.

Daca cineva isi aduce aminte cumva,

V-a scris si citit pentru ultima oara (nu ca ar fi vreo pierdere pentru cineva)

Bedrosmart mamica lui Dorian Constantin nascut pe 09.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by Bedrosmart

E adevarat, nu scriu decat foarte rar, ca n-am timp.

Dar citesc. Zilnic, aici sau pe alte topicuri.

Si azi ce constat: ca, nu se stie cum, au disparut din lista 45 (patruzeci si cinci) de copilasi. Fum, s-au dus, s-a uitat ca s-au nascut, pentru ca mamicile altor copilasi au considerat ca ei nu au ce cauta pe lista celor nascuti in septembrie-octombrie 2006. Am plecat cu 105, au ramas numai 60 (alesii, probabil).

Am un singur comentariu: PENIBIL.

Daca cineva isi aduce aminte cumva,

V-a scris si citit pentru ultima oara (nu ca ar fi vreo pierdere pentru cineva)

Bedrosmart mamica lui Dorian Constantin nascut pe 09.09.2006

Nu va ingrijorati dar de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi. Ajunge zilei necazul ei. (Matei 6,33)


Nu te supara, mie mi se pare penibil (fara majuscule) mesajul tau. Daca citesti zilnic aici inseamna ca stii ce s-a intamplat.
Unele mamici au ales sa plece, au facut alt grup (normal ca fiecare e liber sa faca ce vrea) si normal ca si-au luat si copilasii cu ele.
Mi se pare f urat ca vii cu comentarii rautacioase daca nu scrii la acest subiect.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput