Miresele anului 2006 (95)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

aici deja a si dat cateva rafale de ploaie. scurte dar puternice. Oricum tot innorat este, adio iesit in parc cu cupilu'.

Aly spor la gasit materiale. In ce parte a Americii mergi?nu ne tine pe jar....
Krelia bine, fie cum zici tu. se accepta si inceputul lui mai, dar musai sa nu-l mai amani.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio in Ohio merg. Nu va tin pe jar . Bate si la Cluj un vant... Luni a fost super cald si frumos si acuma e rece bine.

Krelia da' aglomeratie mare mai e la Bucale la voi. Ieri pe la 10 m-a sunat hazbandul ca a ajuns intr-un final la hotel: intrasera in Bucuresti la ora 7. Cica 2 ore nu s-au miscat deloc.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

noi suntem acasica. cand nu ploua e vant si invers.
Da Aly, s-a schimbat vremea asta...cine stie cum va fi de paste?
Ohio???? misto!!! cred ca e misto oriunde ai merge, doar sa fie in America. ce program ai acolo? unde vei sta? mergeti multi?


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia

se pare ca numai de gravidusse dau in jurul meu

asta o fi vreun semn, ceva?


quote:
botic, sa-ti traiasca George, sa fie sanatos si sa te iubeasca!...sa vedem cinstea

saru'mana! Pai.. cinstea a fost asa, o cafeluta, un ceiut... E Miercurea Mare, totusi... Macar azi sa nu poftim la cine stie ce...


Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Botic pt. George al tau!!! toate cele bune si multa sanatate.

multumesc mult, Gio!


Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

[size=3][font=Book Antiqua]Boticule sa-ti traiasca sotzul!



Multumesc, Aly!
S-a petrecut azi la munca din plin. Mai ales ca vremea e aiurea de tot pe la noi si n-a avut mult de lucru.

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Da Aly, s-a schimbat vremea asta...cine stie cum va fi de paste?



teoretic, cum a fost de Florii, asa va fi de Paste.
Asta spune traditia...
Da' cica si buletinul meteo zicea ca va fi fainut... Se va incalzi de sambata incolo... Da Doamne!!! Ca pe aici e prapad... inundatii pe-aproape... ingrozitor...

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza fetelor. Haideti la o . Vad ca azi a iesit soarele, dar tot rece e. Poate se mai incalzeste pe la pranz.

Gio mie imi convine Ohio pentru ca e tot pe ora NY si nu-i asa diferenta mare de fus orar. O sa mergem 2 fete. Ne cazeaza la ceva apartamente, o sa avem bucatarie la comun, camerele singure (asa am inteles si mi-ar place, ca nu stiu cum m-as acomoda sa dorm in camera cu un strain, totusi). Pranzul ne este asigurat la firma, cu restul ne descurcam, dar cum de mic dejun si cina nu sunt eu foarte pretentioasa si avem si bucatarie la dispozitie e chiar ok. Programul cred ca e de la 8 la 5 cu o ora pauza de masa, dar oricum, nu are asa mare relevanta, acolo nu ma grabesc sa ajung acasa la nimeni. Primim si diurna, destul de bunicica, adica sper sa am ce sa sparg prin malluri la ei. Primim si masina de serviciu, benzina platita de ei, cica daca ii anuntam din timp putem sa o folosim si in weekenduri sa mergem sa vizitam una-alta, tot decontat de ei. Singura parte nasoala este ca doar eu am carnet si nu vom putea merge foarte departe pentru ca eu nu pot conduce foarte mult (in tara am facut maxim 100 de km dintr-o data, acolo poate rezist la mai mult, ca au drumuri super ok si din cate am inteles masina e cu cutie automata si are si cruise control). Altceva nu stiu ce sa-ti mai spun, ca nici eu nu stiu toate detaliile. Ce mi-e nitzel groaza este ca am crezut ca ne da laptop daca tot calatorim in interes de serviciu si o sa am cum sa mai vorbesc cu sotzul pe mess, dar cica nu ne da... asa ca... asta e cam nasol, pentru ca unde o sa stam este acces la internet dar calculator nu, asa ca daca nu ai laptop, degeaba. Asta e, o sa iau cartele de telefon.

Abia astept saptamana viitoare sa am cateva zile libere. Cica in 2 mai toata lumea isi ia o zi de concediu, asa ca sper sa reusesc sa ma odihnesc inainte de plecare, ca o sa fie crunt si drumul la ambasada si pe urma zborul pana acolo. De zile bune aproape nu pot manca nimic de greata si am ajuns la concluzia ca de la oboseala mi se trage (sa nu va ganditi la altceva ca nu-i cazul deocamdata) si daca nu iau masuri nu stiu ce ma fac. Sper sa fie si vreme buna, parca asa ziceau la meteo ca se incalzeste pe weekend.

la fete.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Eu ma confrunt de dimineata buna cu niste contractii, tin cateva secunde si sunt la intervale de vreo 8-10 min aprox, ultimele 2 au fost mai dureroase, ma duc sa fac un dus, sa-mi fac manichiura si sa-mi pun ultimele lucruri in bagaj....am luat un no-spa, poate e alarma falsa...sa vedem. Oricum, sa fiti pe faza.

40 cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy tinem pumnii sa vina Diana, ca-i e vremea.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput