Fulguleti de nov-dec 06 (166)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

merjeee netuuuul!!! ura si la multi ani. catinel catinel da' mere..
asa ca ....buna seara. de acasa.

povestea noadei o stiu si eu :))) (sunt acasa, da, nu poc cu moace si culori....a_dejul cunoaste mozilla ei de mozilla)...
am cazut candva in tinerete din pat fix in fund. direct pe noada.
daca asa ai aterizat si tu donia, pot sa te consolezi deja cu ideea ca o sa te doara juma de an.
multa sanatate roxanei si lui cristinel.
noua doi :))(eu si piromanul) ne-a fost prescris metoclopramid.si cred ca glucoza erau patratele dulci pe care trebuia sa le roadem. nu stiu daca se poate da si pruncilor...a, noi doi am avut enteroviroza. parca nu de multisor....prin iarna??...hm..prin noiembrie cred...
oricum o noapte usoara va doresc, fara multe vomitaturi si cu somn adanc!

a_dejule ti tzuc pi fruntii....mult noroc cu doamna regina, am inteles ca e fata de gasca..

madaluta super super legile!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

donia iti urez multa sanatate tie si copiilor,sa le treaca repede!
madaluta super tareiar faza cu pampers-ii asa m-am trezit si eu intr-o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

chris d a facut de cateva ori vara trecuta niste chestii nasoale de la piscaturi. am incercat de toate (dr ne-a zis ca mixtura mentolata NU pe fata, e f nasoala pt ochi). concluzia: cel mai bine e fara nimic, oricum nu l-au ajutat deloc, ba din contra. cel putin fenistilul l-a uscat f tare pe zona aia, si il manca de la el. deci la noi a mers cel mai bine..cu aer.


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

merci mada si diana de raspunsuri. adevarul e ca mi-e tare mila de ea. de fapt, nu sunt 3, ci 4 chestii una langa alta, si ii acopera cam juma` de fetishoara. si mie imi vine sa o mananc, dar la figurat, nu la propriu, ca bestiile astea de tantari sau ce or fi fost!

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

donia, ma indoiesc sincer ca postarea ruxandrei se dorea vreun atac la adresa cuiva, fie cu d, cu x sau cu y... a picat exact pe ceea ce gandeam si eu, si poate chiar si pe ideea esentiala a celor zise de desiree (si implicit madaluta)- e poate prea devreme, si multe "taine" (daca nu majoritatea) in ale mamiciei (sau parintitului, ca educatia nu vine numai dinspre mama..) le mai si culegi si dezvolti din mers... (se-ntelege ceva??? ca-mi mai scartie niste staniol iepuro-milkuiesc printre dinti.. :))) ). in ceea ce ma priveste, repet, pur si simplu nu pot sa gandesc in vreun fel "ce va fi"-ul. in primul rand, si cel mai important, pt ca copilul meu este in fiecare zi altul, ceea ce implica automat ca si eu sunt in fiecare zi alta, in functie de ceea ce cere el de la mine. si pur si simplu nu vad rostul in a ma gandi ce-om face peste trei ani (la gradinita, la scoala, de-or fi lucruri care trebuie absolut, au ba..) cand eu habar nu am daca lui ii place rosul sau albastrul, gemul sau untul de arahide, saritul cu coarda sau creta colorata, desen animat sau poveste citita, spalatul pe dinti sau spalatul pe cap, sau cum suna vocea lui cand spune mama (sau orice cuvintel, cat de mic.. :)) ). se intelege substratul?? deci eu, cu mintea asta multa sau putina pe care o am, ma gandesc ca pt a lucra cu si modela ceva..trebuie intai sa stiu din ce e facut ceva-ul asta... oi fi eu batuta-n cap, dar inca nu stiu de unde incepe si cu ce se termina minunea asta de copil... asa ca astept sa-mi arate si sa ma invete :) si probabil ca daca ma voi dovedi un elev de nadjede, va invata si el de la mine :) bineinteles ca citesti, si te informezi, si ai momente cand iti vine sa arzi toate cartile, dupa care le iei din nou la puricat, si vorbesti, si dezbati...dar in ceea ce ma priveste, nu pot discuta realist decat la timpul prezent. de-aia prefer uneori doar sa ciulesc urechile (si sa-mi tin ochii-ntre deshte, pana se staura de ping-pong in susul si-n josul paginii :))) )...


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

cat despre povestea noadei.. uff.. io urc si cobor de cel putin patru ori pe zi pana la/de la etajul 4, cu eric in brate, si anume... si tare mi-i groaza si mi se bataie genunchii de fiecare data.. una la mana ca pachetoiul e pe zi ce trece mai greu, doi la mana..mama lor de scari..de-alea de bloc naspa, tocite la margini si alunecoase.. cand am picat, inatmplator il ducea mihai pe eric.. dar chiar pur intamplator, pt ca de obicei el cara restul (cumparaturi, gunoi..), da' am zis doamne-ajuta... si de fiecare data ma gandesc ca daca pic, cum naiba sa fac sa-l tin pe greuceanu'-n sus, sa ramana intact :) ehhh..las' ca ne mutam si noi la casa in curand, tot cu scara, evident, da' luam si-o sanie si prestam coboratu' a la home alone :)))))


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

chris, nush daca te ajuta, eu pt eric am folosit www.pharco.ro/content/produs_det.php?categorie=2&id=45" target="_blank">calamine. si ar fi bine sa mai iau, ca vad ca si pe noi ne-a vizitat vreun spiderman ceva, ca are vreo trei ciupituri pe fata...
si ca tot vb de bube si bubite, in seara asta, dupa baita, am vazut ca pe gat, imediat sub ureche, are o pata, cat o moneda, care de fapt nu e pata.. e un cerc (nu chiar fix rotund..) cu bubite mici mici mici, rosii... singurul, nu mai exista in alt loc pe corp... asta ce mai e??????


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
am un gust fff amar. donia, data asta chiar nu ar fi trebuit sa postezi referitor la regasiri, am citit si..... m-am intristat tare tare. iti dau dreptate, persoane de la care nu ma asteptam....ma rog, asta e.
dianocica pentru ca tot am fost acuzate ca nu ne luam de tine, ca ne-o fi frica....uite aici: cateodata si pe mine ma faci sa ma simt "o mai putin buna mama". sa zicem ca asta as avea sa iti reprosez...... dar imi trece repede. pentru ca stiu ca fac tot ce imi sta in putinta pt dani si sunt cea mai buna mama care pot fi, pt ca ma stradui in fiecare zi un pic mai mult decat ieri, si stiu ca nu aceasta e intentia ta. stiu, pentru ca te cunosc personal si aceste lucruri se simt.
vreau sa va zic ca voi lua o pauza. de scris. probabil voi citi zilnic, dar de scris....am asa o stare gen: "care e rostul, daca totul e rastalmacit si se cauta intelesuri ascunse si se cauta rautati, si, si, si...." sper sa imi treaca repede, sper sa nu mai aiba nimeni starea mea, sper din suflet, ca din cauze de interventii rautacioase, sa nu se destrame aceste topic.
n buna


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

laura, . in ceea ce ma priveste, singurul om din lume care ar putea sa ma faca sa ma simt o mama buna sau ne-buna este si cel care m-a facut mama: copilul meu. si singurul lucru care i se poate reprosa dianocicai este ca e pur si simplu ea. asta daca poti sa reprosezi asa ceva cuiva.... dar iaca ca se poate, mai ales in lumi virtuale, unde masca de zi cu zi e si mai masca, si e greu de digerat cand cineva pur si simplu alege sa nu joace niciun rol, ci sa fie pur si simplu el/ea insusi/insasi. care este, si anume.. oricat de naturally difficult ar fi :)
...acestea fiind zise, extenuandu-mi - de altfel - la maxim put(z)ul gandirii, ma retrag ca-ncepe medium :))


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

"Bai nene"...ia vedeti voi ca acum scot "zbiciul" sau parul sau florile sau pupicurile din dotare...(ca vad ca si-astea-s subiecte de discutie,ba pe ici,ba pe colo)...Helaaaaaaw,"MINUNATILI"......(of, donia, ce-mi faci tu mie,dai trimitere catre...)eu va iubesc asa cu discutiile voastre pro si contra diverse...Si sa nu cumva sa dispareti din peisaj...
Alooooo laura..ia vezi tu pe un'te-nghesui dar peste mine n-ai ce cauta. Asta-i coltul meu,zau.Sa nu ma trezesc acum cu voi gramada peste mine,ca o zi doua,ca sa vad...ei nu, nu.


Mergi la inceput