Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (21)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Fetelor bine v'am regasit.
Noi suntem bine, sanaoase...bblsa a trecut de 5kg saptamana trecuta.
Intre 14 si 18 mergem la vaccin si mor de frica:( sa n'o doara.

Am vazut ca vorbeatzi de iritatzii. Am cumparat uleiul de corp de la Mustela dar nu am folosit decat in prima sapt de vatza. De atunci folosim numai ulei de masline fiert si ne merge super bine. Nu avem nici bubitze nici iritatzii asa ca folosizi cu incredere.

Feliciari Stancutzei pt botezul Sofiei. fetele
Am vazut pozici cu bb Conrad si chiar si filmulet. felicitari Mitsule ce bb frumos ai facut si ce frumos te ocupi de el.

Am vazut pe bb Roby de JMony. Shose baietelul pufosel.
Miri Dumnezeule ai o minunatzie de grasunel iar Amandina il prinde de minune.

Irinukule ce face Palugelul meu frumos?
all



Shose si Pipetzica

www.flickr.com/photos/10814074@N07/" target="_blank">Poze

Sunt mare

Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Mitsule daca ar dupa mine as veni de acu si v-as astepta pana vineri...da depinde de sosu...k:1 tre s-ai explic exact unde tre sa ajungem(nu cunoastem prea bine Bucuretiul,2 lucreaza vineri si trebuie sa-si i-a liber...,3 vrea sa ia si "jarluta"(cu el in fata si eu cu bebe in spate),k sa se euto expedieze cu el knd eu m-as intalni cu voi si mie nu prea imi convine bebe si caine in masina?!!!

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NEW
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Am uitat sa va spunem...am programat botezul pt 14 iunie. M'a fi placut mai evreme dar nu am gasit loc liber la restaurant.

Shose si Pipetzica

www.flickr.com/photos/10814074@N07/" target="_blank">Poze

Sunt mare

Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Stie cineva unde gasesc in Bucuresti un loc cu materiale textile? Si eventual si o croitoreasa buna? Ca am in cap o idee pentru rochita de botez... Dar nu am vazut nimic sa se apropie macar de ce imi doresc eu... Nici ca material nici ca nimic... Am vazut vreo doua locuri cu textile in Ploiesti dar... Erau ori simple, gen cearsaf, ori cu paiete si briz-briz-uri... pentru nashe de varsta a treia... As vrea ceva candid, sa respire bucurie si aer de bb... Cu panglici muuulte Si volane. I'm sick.


Filmuletse cu iubirea lui mami
www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Mitsule, la Magazinul Bucur-Obor stiu ca au materiale de toate felurile si culorile. Ar trebui sa aiba si ceva pe gustul tau.

Andrew meu a fost azi marait toata ziua. Cum il puneam in patut/leagan/basinet... urla de ziceai ca il tai,nu alta. Ceva de genu' "how dare you?"
Abia la ora 4:30 am reusit sa-l adorm .
Ma gandesc ca i-o fi prea cald??? Desi il tin doar in pampers si intr-o bluzita cu maneca scurta.
Aici sunt vreo 30 grade Celsius afara.In casa... deschid ferestrele si dau drumul la ventilatoarele de la lustre.... dar tot e cald.

Ufff... cred ca o sa dau drumul la aerul conditionat in curand.

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

quote:
Originally posted by miki_baby

Fetelor, voi cate scutece schimbati pe zi( pipi si kk)? Ca Saara nu mai face asa mult pipi, iar kk face 1-2 ori pe zi, in total 5 scutece.

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara





Hehe , eu nu-s ecologica deloc , il schimb cam de 6-8 ori/24 h . Face susu foarte mult in timpul zilei . Si prefer sa-i dai scutec proaspat decat s-astept sa dea pe-afara .

In alta ordine de idei , am tras si eu o sperietura azi-dimineata : plange cupilu' , ma ridic din pat si ma duc la el . Cand colo ... dezvelit complet !!! A framantat cu picioarele si sacul , si paturica . Era rece ca gheata ! Si doar l-am invelit bine aseara , erau 21 de grade la el in patut . Acum ... 18 . Imi bag picioarele in ea de centrala !!!!

Peste cateva zile vine un alt sac de dormit in care sta inchis pana la gat . Pe ala n-are cum sa-l dea jos de pe el .

Eu cand spun ca e pork , am dreptate . Si cu neamuri din randul cabalinelor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

Stie cineva unde gasesc in Bucuresti un loc cu materiale textile? Si eventual si o croitoreasa buna? Ca am in cap o idee pentru rochita de botez... Dar nu am vazut nimic sa se apropie macar de ce imi doresc eu... Nici ca material nici ca nimic... Am vazut vreo doua locuri cu textile in Ploiesti dar... Erau ori simple, gen cearsaf, ori cu paiete si briz-briz-uri... pentru nashe de varsta a treia... As vrea ceva candid, sa respire bucurie si aer de bb... Cu panglici muuulte Si volane. I'm sick.


Filmuletse cu iubirea lui mami
www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!



pe lipscani sunt cel putin 2 magazine foarte mari cu textile superrrrrrrr,si in bucur obor gasesti,numai ca din cate stiu eu nu mai e mare lucruin ultima vreme pe acolo.

Irina de Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Good mornin'!

Miki, sar'na mult de tot. Cam asa se prevede, ca bebe mic va semana cu mine...desi cand l-am nascut si l-am vazut prima data, mi-am zis in gand: "Asta e tot al lui tata-su! Si seamana cu el mai tare decat celalat! "
Ce face Saara cea frumoasa si sprancenata? Imi pare rau ca e racita micuta, sper ca n-a facut febra azi-noapte. Pup u both!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Stancutza, ufff, demult am vrut sa scriu ce tare mi-au placut pozele voastre de la botez. Dar cu nazdravanii astia doi, numai mesaje de 3 randuri pot concepe , si aia rar :))
Sofia are un par bes-ti-al, niste ochi de vis (ah, cat mi-am dorit si eu copil cu ochii verzi, ca mine!), iar tu emani liniste, fericire, armonie, implinire. Pe bune si nu exagerez cu nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Ven, cu placere! Saara este bine. N-a facut febra azi-noapte,thank God! Acum rade cu gura pana la urechi si zdrangane niste jucarii. Sper din tot sufletul sa nu mai faca febra! Te

Sa aveti o zi plina de soare!!( La noi e o vreme oribila)

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput