Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (44)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

quote:
Originally posted by ellis

BB, SA IEI FETEI CADOU CA ASA SE FACE CAND IESE PRIMUL DINTISOR SI SA CHEMI SI TOATE RUDELE, SA IA SI EI CADOURI!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII


Asa daaaa.......la fiecare dinte?????????

Fetelor ceream si eu mai devreme un medic pediatr disponibil...cine imi recomanda?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani



se poate si asa..eu stiam ca la primul...

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by SufletDInger

La multi ani si de la noi pentru sarbatoriti si sarbatorite.

Imi pare rau de descalificarile pozelor. Sunt mumoase, mumoase.

BB, bine ca nu s-a intamplat nimic grav. Zilele trecute l-am gasit pe Alexiss cu picioarele pe covor, era in balansoar si bineinteles fara centurile puse. Daca nu ajungeam la timp era jos, poate cu vreun piciorus frant...doamne fereste. De atunci il tin incatusat peste tot.

Maine avem o saptamana de cand ne chinuim cu sucul. La inceput de mar, de 2 zile am introdus si morcov. Nu bea , ne chinuim cu lingurita, sucul e mai mult pe haine, pe pat, pe scaun , pe unde nici cu gandul nu te duci. Ce ma fac ca nu-l vrea



treci pe fructe...incearca mar copt in combinatie, ex cu suc de morcov - a mea papa f bine; ii mai dai suc mai tarziu, dupa supa de pranz; nu insista dc nu ii place, creezi aversitate.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

buna dimineata!
eveniment - fata mea a luat 180 de grame in ultima saptamana! dau de baut!

STEFANIA, incerca si fa o eco de cord, ca fiecare dr spune altceva, parca nu au facut toti medicina, isi dau cu parerea si ei, unul in specialitatea altuia.


Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by adinag

[red]
[b]Amy
, cum te descurci? Unde e flacaul?


Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)



offf....mey Adina,ma descurc f.f. greu
plec dim. la 7:30 de acasa si ma intorc in jur de ora 17:00;in tot acest timp Iustin ramane cu mama mea iar eu il ``preiau``cand ajung acasa....ce sa va zic....e f. obositor dar nu am ce sa fac.
iar dorul de el peste zi ma innebuneste....m-am obisnuit sa-l am langa mine in fiecare minut....
la serviciu am de recuperat f. multe iar per. de reacomodare vad ca se prelungeste ...ma asteptam sa-mi intru-n mana mai rpd. insa din cauza oboselii fac totul cu incetinitorul

Floris ce mai face?
Cum a fost in mini vacanta din Italia?
(scuze dc ai mai scris despre asta...eu nu am apucat sa citesc chiar tot din urma)

Va pupic pe toate si sa auzim numai de bine!!!!




AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

nela, am inteles..ei..fata si de preturile din cj..ce sa zic..aici cu banii aia de-abia o garsoniera iti iei.

uhuuuuuuuuuuu..bravo Iasmi!!!!!!!!!de toate face fatuca mamii..:):)

miha..da, asa facea si soacra-mea cu un alt nepot al ei..umbla cu lingurita prin toata casa..faza e ca ea ar vea pretentia s afac si eu tot asa cu stefanut, ceea ce sper sa nu fie cazul..si vorba ta..nu am nervi de asa ceva.

Stefania..suntem langa puiuta si speram sa fie bine bine inimuta ei aia micuta.

amy, cu cine sta bb Iustin?.aa vad ac ai scris deja..da, si mie mi-e groaza de reintoarcerea la activitatile intelectuale..:)



mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Anacami,nush ca ar fi ceva in neregula cu bisc. acestia....bine ca ai zis....dc gasesc sa verific si eu.Multumesc de informatii!
Felicitari pt. tunsoare!!!

Ellis,180gr. intr-o sapt.??!!!
Bravoo!!

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by Amy26

Ellis,180gr. intr-o sapt.??!!!
Bravoo!!

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Da, in conditiile in care papam max 160 laptic, dar cred ca ne priesc cerealele si piureul de fructe!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

neata

BB felicitari pentru iepuras

Noi suntem un pic mai bine, macar a papat fara sa urle desi nu chiar foarte mult.
Sper la mai mult .

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by ellis

quote:
Originally posted by Amy26

Ellis,180gr. intr-o sapt.??!!!
Bravoo!!

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Da, in conditiile in care papam max 160 laptic, dar cred ca ne priesc cerealele si piureul de fructe!


Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII



pey 160ml laptic e super in comparatie cu bb meu care papa doar 130ml.....ff.rar ajunge la performanta de-a manca peste 150ml...
130ml e putin pt un bb de 5 luni dar atata timp cat papa mancarica bine nu-mi fac prob.
sau ar trebui sa-mi fac??
voi ce ziceti?e prea putin?



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Aseara matza mea a papat doar 140 cu cereale(1 mas), azi dim 150(2 mas cereale), in rest mai papa piure de fructe si cam atat, celelalte mese - lapte; eu zic sa nu-ti faci griji dc papa mancarica, s-o fi saturat de laptic, dar va reveni si la el, cu siguranta.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput