Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (126)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

greyeras, ce frumoasa e minunea ta!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

ALina, multumim mult!
Vezi ca pruna are efect laxativ, as aca fii cu bagare de seama.
Am vazut ca la Nestle, sucul de prune este in prima etapa, adica d ela 4 luni.
Pupici.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,
Eu nu am somn, asa ca va invit la .

Yaia felicitari pentru lucrare.

Teo sanatate multa tie si lui Mihutu, am vazut poza nu zice nimeni ca era bolnavior.

Sabina nici eu nu cantaresc mancarea, mi-a intrat in reflex cat sa-i pregatesc, de ce sa nurecunosc al meu chiar a inceput sa pape, sunt multumita....mai avem obiceiul sa descantam mancarea(vorbim cu mancarica in gura, e tare haios) , asta dupa ce ne-am saturat, atunci e semnalul ca trebuie sa ma opresc.

De dormit noaptea nu mai spun, unde pana la aproape 4 luni se trezea o data max de 2 ori, de atunci a inceput distractia, cand doarme 4 ore legate sunt fericita.

Va urez o zi superba, ........

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Neatza! Mi-a dat Stefan trezirea. Azi avem treaba, trebuie sa mergem la casa, apoi la un magazin de mobila sa ne uitam de o canapea, apoi la un shopping scurt.

Nana, felicitari!!!!

Teo, brrrr, nici nu vreau sa ma gandesc. 40,5! Sper sa iti treaca repejor.

Andreea (Aniast), sa vezi ce curajoasa o sa fiu marti cu 2 extractii . Astea sunt urmarile sarcinii si alaptatului: 3 masele praf. Erau maselele la care aveam plombe, s-au cariat pe sub plombe si nu s-a vazut, cand au cazut plombele au cazut cu tot cu masele si acum trebuie sa scot radacinile. Cu premolarul asta cu infectie e alta poveste, e vina mea.

Al meu a inceput sa doarma iar noaptea cum trebuie, l-am invatat sa mai serveasca si cate un bibe cu formula. Partea haioasa e ca nu vrea sa i-l dau eu, vrea sa il tina singurel. Mai scoate bibe din gurita, il analizeaza si il baga inapoi. Ieri i-am dat galbenus cu piure de legume, a halit tot, tot. Asta dupa ce la prima tentativa nu a vrut sa il vada. Bineinteles, galbenusul era pus in setul de baza . Apropo de cantitati, nu ii cantaresc ce ii dau, ochiometric spun ca nu mananca niciodata mai mult de echivalentul unui borcanel mic de fructe Hipp. Si asta atunci cand ii e foame. Dar creste bine baiatul mamei, asta conteaza.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

maruntzica
cecilia
tomitza

TUTUROR BEBELUSHILOR SARBATORITI AZI!!!


_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

In caz ca poate www.protv.ro/filme/barbatul-insarcinat-va-naste-o-fetita.html?id_file=49440#49440" target="_blank">nu stiati?

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

La Multi Ani, mamicilor sarbatorite azi!
Cecilia
Toma_Ily
Marunzika

Sa fiti sanatoase si sa va bucurati de puisorii vostrii!

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

La Multi Ani bebiclior sarbatoriti azi!!!

Miruna de LaviniaN
Rares Fabian de alina m
Maria Teodora de bikmaria
Ana-Maria de magdaz
Maria Diana de oanacris28
Antonia Theodora de LoredanaG
Tudor Paraschiv de melaniatud


Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami25_7 spune:

Buna dimineata!Fetelor sunt disperata,sau poate sunt exagerata!!!Va dau dreptul sa ma judecati,si sa imi spuneti unde gresesc.Nu ma mai inteleg cu surorile sotului,care sunt vreo 3 la numar,una ii da cola la bb meu de 6 luni alta i-a dat la botez vin,unde am facut un scandal monstru,iar ieri am fost in vizita la alta care i-a bagat in gura o bonboana din aceea cu ciocolata tip bonobon,care i s-a lipit de cerul gurii,abia am reusit sa i-o scot.Bineinteles ca acum stiu cu cine am de a face si voi sta cu ochii pe ele.Dar vreau sa stiu in cazul in care si sotul meu accepta asa ceva cum pot sa il sperii???I-am zis ca o data daca mai face asa ceva cu copilul meu,sau ii mai da o data alcool,ma duc la politie,la medicina legala si il decad din drepturi,ma oftica asa rau,ca nici macar el nu se gandeste la sanatatea copilului.Sunt cam nervoasa acum si am plans toata noaptea,mi-am vazut puiu amenintat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

La multi ani Cecilia!

La multi ani Marunzika!

La multi ani Toma_Ily!

micutilor sarbatoriti ieri si azi!


Mergi la inceput