Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (126)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Mai sa fie! Lipseste omul o zi si umpleti capitolul!

Noi am fost astazi la cumparaturi, apoi intr-o vizita ( o obligatie) care s-a dovedit pana la urma foarte placuta, apoi un taifas mic cu finii nostri, asa de mic ca au adormit aici. Acum dorm toti ca mistretzii, doar eu ma mai batzai prin casa.

Deeeci...
Teodoran, felicitari, felicitari, felicitari! Sa fie intr-un ceas bun! Trei copii e ideal, din punctul meu de vedere

Sabina, m-ai topit cu puii tai. Uof, ce-am mai suspinat cand am vazut poza! Sunt frumooooosi!

Bernix, dupa cum vezi, la noi fiecare zi e o aventura

Maria, sa stii ca vin eu cu facaletzul sa rezolv problema aia cu lucratul sambata. Auzi la ea, problema rezolvata... Ei, mai e si interesul pe acolo... musacaua aia... hmmm



Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Vad ca sunt singura pe aici, dar va spun acum ce am de zis, ca pana maine uit.

Rodica, poate Darius isi schimba programul. La Vlad vad ca e mai calma si molcoma treaba, dar cu Miruna aveam periodic episoade din astea de nedormit, nemancat, maraiala la maxim, si asta se intampla in perioadele cand isi schimba cate ceva in program. Si cu spalatul pe maini, sa stii ca eu sunt caine. N-are decat sa se supere cine s-o supara pe mine. Si soacra stie si se conformeaza, chiar daca mai maraie printre dinti.

Carpatina, ti-am dus dorul. Nush' cum se intampla, dar cand intri tu se umplu paginile pe nesimtite. Cu cresa, sa stii ca plang si eu de lacrimile tale

Betty, io ti-am spus de mult ca in curand il aduni pe Mario de pe casa scarilor. Si zi asa... e pe gustul tau zulufata... ia sa ti-o dau o saptamana in cantonament, sa vaz ce parere ai dupa...

Afibebe, sumetrolimul nu e antibiotic. E sulfamida. E biseptolul de pe vremuri. Eu zic ca e alergie la cum se manifesta. Sanatate puiului.



Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Va spun si eu noapte buna si duminica placuta, pentru ca musafirii mei raman si maine si nu stiu daca o sa reusesc sa intru pana spre seara.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:



La mai multe lunite pentru:

Miruna de LaviniaN
Rares Fabian de Alina m
Maria Teodora de Maria
Ana-Maria de Magdaz
Maria Diana de Oanacris28
Antonia Theodora de LoredanaG
Tudor de Melania


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:



La multi ani , Ana Maria, Alina si Cecilia !

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Carpatinule, bine ai reaparut.
Picioarele mele sunt ok, adica dreptul e bine bine, insa stangul, unde m-a cauterizat, inca imi face probleme. De iesit ies ptr Andrei, incaltata cu adidasii sotului , iar dupa fiecare traseu cand ajung acasa, soseta e lipita de "buba" si cand o dezlipesc sangereaza. Si tot asa. Cred ca imi mai trece la sfantul asteapta. Poate doar sa dea vreun frig cu ploaie ca sa stau in casa si asa sa se mai vindece. Pana una alta, joia viitoare am o cununie de onorat, asa ca, va trebui sa merg in maini ca ceva decent nu cred ca o sa am ocazia sa port, iar in adidasi nu ma duc nici moarta, nu de alta dar sunt cu niste dungi rosii. O sa imi iau pantofiorii in mana pana la masina, si eu evident in adidasi, si cand ma dau jos o sa ma chinui sa vad cum reusesc sa merg pana inauntru, ca acolo sigur gasesc eu un scaun primitor.
Alinamuller, bine ai venit printre noi!
Sabinule, este super fotografia cu cei doi minunati copilasi, AI niste copii atat de frumosi si atat de mari, iar tu esti o mamica atat de tanara. Imi place la nebunie treaba asta.
Sim, si eu cred ca o sa ma isterizez la vara in Ro. Hai ca aici nu prea avem noi de socializat si ca atare nimeni nu are cum sa il bage in seama pe Andrei si sa atenteze la puritatea lui. Dar acasa.... ma gandesc cu groaza la ciupitorile care vor aparea dar si la rudele care mai de care mai dornice s ail pupe si sa il giugiuleasca. Sper sa planga el si sa nu vrea. As fi cea mai fericita, insa slabe sperante dupa cum se arata el de prietenos.
Dani, ramasesem datoare cu un raspuns referitor la cereale. Le-am vazut pe cele puse de tine, insa eu deocamdata nu vreau sa-i dau cereale: 1 la mana ptr ca il constipa si 2 la mana ptr ca nu vreau s ail umflu iar cu pompa. Ii sade mai bine mai slabut.
Devylla, pup mogaldeata cu ochii migdalati.

Noi dupa amiaza am fost prin magazine iar intr-un mall abia ce intrasem ca s-a dat alarma de incendiu si a trebuit s aparasim cladirea eram la parter iar masina o aveam la etaj asa ca a trebuit sa ocolim pe afara si a fost cam frigut. Sper sa nu raceasca fluturasul.


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Somn usor si de la noi si o duminica linistita!
Pe maine.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Yaia, felicitari pentru terminarea tezei.
Alinus, bine ai revenit. Mai spune-ne despre voi.
Devylla, refacere rapida.
Bebeka, felicitari pentru .
Mami_25, ai grija de papanas cand ai cumnatele in zona.
Alinamuller, bun venit . Asteptam mai multe vesti despre voi si foto cu dulceata Sara.
Dana, imi par rau ca Miruna sufera dupa vaccin.sa-i treaca.
Rodica, il pupacim pe Darius , nici dupa plimbarile afara nu adoarme?
Betty, il pupam pe plimbaret si pe mami lui ,sa-ti fie de bine tunsoarea.
Sabina , superba fotografia. Ai doi copii minunati!
Afibebe, sanatate multa lui Cristi.
Nana, urata intamplare,speram sa nu se pricopseasca Andrei cu raceala.
Teo, speram ca esti bine si tu si Mihnutu.
Piciulika, Isabeluta, Danielle,Luy, speram ca sunteti bine voi si papanasii si dulcetelele.


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Neata.

Mogalneata incepe sa-si revina.De ieri a inceput sa rada,sa se mai miste,sa gangureasca.
Cand a vazut poza Sofiei&Gheo mai sa sara pe ecran de fericire.
Nasoala parte ca s-a invatat numai in brate.Nu mai vrea singura deloc.

Sabinutz imi pare rau sa aud ca au fost neintelegeri.Imi pare rau ca nu-ti mai vad pozele.

iei e soare azi,ultima zi de ciresi infloriti.Apoi se scutura,mai ales ca s-a anuntat ploaie.Fug sa fac poze,sa i le arat Yaiei


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza.
ieri am fost plecata la rude...si vad ca ati scris, nu gluma!
mami25 - le spui scurt sa nu mai dea nimik copilului.
bebeka - pupam .
sabina - ce frumosi sunt!de fapt stii si tu asta!
nana - pupici fluturasului!
alinamuller - bun venit.
afibebe - multa sanatate lui cristi!
betty - pupici multi plimbaretului!si tie, sa-ti fie de bine tunsoarea noua!
dana - mirunei si sa-i treaca.
wow, dar ce pupacioasa sunt in dimineatza asta...

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput