Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (123)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

quote:
Originally posted by gabitz78

rodica - si mie imi place cum i-ai pus desenele pe pereti...sunt de cauciuc, nu?
pupici.

gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/



nu e chiar cauciuc,e un material asemanator cu foliile alea ce se pun pe monitoare, plasme pentru protectie, doar ca sunt mai grosute.




.....................................................
Rodica mamica de Darius (19 sept 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Crishtina, bine ai revenit... m-am gandit la tine.. sper ca motivul absentei tale sa fi fost doar lipsa de timp. Ce mare si frumos e Robert... si.. felicitari pentru dintisor..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna si de la noi
am trimis fata afara cu buni, ma duc si eu dupa ce strang un pic prin casa

Sarbatoritilor de azi

Luy stiu ca am mai zis, dar esti fenomenala

Rodica da ce "fetita" frumoasa ascunzi acolo , m-am topit toata si coltisorul de nebunii e fain lui Darius

Devylla multa sanatate Erikutei, iar pt tine o sa te mai inveselesti putin, lasa ca trece si asta



poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by Roxana_G
Azi i-am pacalit pe copii si am dormit cu totii mai mult.


Ce le-ai zis? Ca nu s-a facut inca dimineata?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)





poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Ce dulce-i morosanu' in poza aia cu "Ce va uitati, am pampes?!"..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Daniela- la multe lunite..!!!!!!! dintisori,bucurii si tot ce este mai frumos pt bb!
Roxana- da si la mine la fel, nu se impune deloc in fata lui luca, dar...nu ma plang, el se va duce la gradi din august, ii face toate poftele, ca sa nu mai vorbesc de rares!!!!sper sa vina in continuare, avand in vedere necazul..., e ok, eblanda si calma si se vede clar ca iubeste copiii, nu e invaziva, e maleabila.....sunt multumita!
iti doresc un we minunat in frumoasa lisabona, poate trageti o fuga si inspre ocean cica au niste plaje minunate,daca aveti timp!
oricum, va fi o iesire binemeritata!
mie al meu mi-a tras cu tifla in cap, metaforic vorbind, spunandu-mi ca de ce tb sa mergem asa departe, cand ne putem simti bine si la ....Vama veche numai noi doi!!!!!!m-a lasat fara replica, deci in concluzie .....gheata la mal:)))
bine ca am apucat sa rezerv la vila la neptun, caq poate nu mai vroia nici acolo. dar i-am luat-o inainte!
fug sa-mi hransec printul si revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by daniela76

Alexandra a facut azi sase luni, deja sta in fundulet singura, merge de-a busilea putin si pentru prima data azi, s-a ridicat in genunchi tinandu-se de patut.Duminica i-a iesit si primul dinte , jos , iar al doilea sta sa sparga gingia.


Uite ca avem si o fetica care se ridica! Daniela76, coboara-i patul.. ca in curand o sa-i iasa si statul in picioare...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by kriss79

Am si eu o probl..BB refuza laptele praf.am incercat humana, nan..nu il accepta deloc..nici macar cu lingurita sau cu seringa..î
pediatra mi+a zis sa incerc si cu vitalact..a luat cineva de asta?
eu mai am lapte, dar nu se mai satura cu el..ca nu a mai pus de 2 sapt si ceva nik pe ea..a mai scazut chiar 30-40 gr..ne invartim pe la 6,040 gr..
peste 2 sapt incepem cu cerealele...dar daca nu ii place laptele praf le va manca?
s-a mai confruntat vreo mamica cu probl asta..sa nu accepte laptele praf..am incercat sa o tin si mai flamanda..dar plange f tare..si mai mult de juma de ora nu am putut sa o las..cand ii bagam lingurita de lapte praf..facea si mai nasol..
nu vreau sa opresc detot alaptatul..ci doar sa ii dau completare..



Incearca si cum a zis pediatra.. cu vitalact... Eu eram dispusa, cand nu mai vroia sa bea un anumit tip de lapte, sa incerc toate marcile pana as fi gasit una sa-i placa...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

pinaccolada,e super praful,toate prietenele mele care au bebelushi l-au folosit si au zis ca e betooon,nici nu au stiut cand au aparut dintisorii,le puneau cate putin pe limba si le trecea imediat,

roxana, ce faiiin,un weekend romantic

kriss,eu nu stiu ce sa iti zic,Ebonee a papat formula de la inceput,incearca si tu mai multe tipuri de lapte,pana la urma gasesti ceva care sa ii placa



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:




Buna ziua11
Ieri nu am avut net asa ca raspund repede la mesaje mai vechi si revin cu noutati

Mandarinutza- normal ca e portocaliu caruciorul…..ca mandarina!!
Yaia- Tudor se stramba rau de tot la morcov asa ca dupa 2 zile i-am bagat telina, dovlecel si patrunjel si dupa 4 zile si cartofior si putin unt si putin lapte….si papa la greu!!! Nici mie nu-mi placea morcovul ala si nu am mai asteptat sa adaug treptat legume.Poti sa-I pui dovlecel pt ca are un gust neutru si bebelusilor le place!!
Gabitz78 – apropos de morcov citeste putin mai sus ce i-am scris si lui Yaia
Greyeras – Da….laptele la farmacii e scump rau dar sa vezi borcanelele Hipp.Eu folosesc Avene Pediatril – spuma de baie si gelulpt cojite de lapte de pe capsor.In rest evit pt ca nu vreau sa-l sensibilizez…Tudor nu a avut pana acum eritem fesier si fol doar Bephanten si o singura data a facut bubite de caldura si i-am dat cu Aderma de la Ducray…bani aruncati pt ca in 2 zile i-au trecut si crema a fot 600 mii.
Daniela - pt zona periorala eu am folosit ABC derm perioral de la Bioderma la recomandarea medicului.Ref la cereale noi folosim Nestle cu orez si morcov fara lapte inclus si Humana cu lapte inclus toate sortimentele- banane, piersici si maracuja,banane si portocale….Tudor e mare fan…uite ieri seara a papat 200 ml lapte cu 5 linguri rase cereale Nestle
Gabriela77 – Felicitari!!!
Bebeka – Eu il dau pe Tudor maxim de 2 ori pe sapt cu crema de corp sau ulei cand ilmai amsez.
Annisia- La multi ani cu intarziere!!!Nu mai vreau sa vad poze cu mancare…ai innebunit!!!
Nana- felicitari pt progresele lui Andrei…se vede ca radiezi de bucurie si ne bucuram si noi cu tine.
Lavinia – Multa sanatate Mirunei…cand ma intrebam unde esti nu apareai pe forum…cand ai intrat mi-a picat mie netu…Sa auzim de bine!!!

Mergi la inceput