Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (123)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Sunt inca in urma si nu am apucxat sa citesc zaproape nimic din urma...sunt ocupata acum cu inchiderea de trimestru asa ca o sa mai reapar, cand imi tremin treaba.

Cecilia Mario este bine...azi am fost la un control si e iesit f bine...dar inca trebuie sa il tin in casa. Cam 8 zile de cand a facut prima oara febra...adica pe miercuri as putea sa il scot afara. Azi i-a revenit si pofta de mancare...asa ca m-am mai linistit.


Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Multumim, Maria. lui Alex care vrea sa le faca pe toate. AMbitios baiat mai ai! Bravos.

Cam liniste la schimbul 3. Chiar asa, a dezertat toata lumea?


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

LUY multa sanatate ! imi pare rau ,dar nu stiu ce sa-ti recomand pt durerea in gat .,fetelor cochetelor ,ajutati mamica cu un sfat .
SIM imi pare ff rau ca nu am fost pe faza sa-ti raspund la intrebarea legata de praji ,sper ca ai rezolvat si a iesit bine ,nu mi s-a intamplat niciodata ,posibil sa fie de la frisca din smantana ,cu frisca lichida ,crema iese tare .
RODICA si puiul de morosan?
SI BV si frumoasa RAISA?
TOMASA si puii ei frumosi?
........... voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

am reusit si eu sa pun cateva poze
http://good-times.webshots.com/photo/2706250300102550981NFhsWA
sper sa va placa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ma bag la nani NOAPTE BUNA tuturor !
P.S. nu va lasati pacalite azi e 1 APRILIE !
P.S 2 imi este dor si de cuscra mea draga !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Buna,

hainute pentru bebei si copilasi, nou noute www.flickr.com/photos/25064953@N05/" target="_blank"> aici .Calitate super!

Pentru relatii, id messenger lili_bucur

Pupici,


Meme, mami de Andrei (01.10.2005) si AnaMaria (15.10.2006). www.flickr.com/photos/9447214@N08/2264661563/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Neata fetelor!

multumim pentru urari!
Sunt terminata,Erika a facut roseola si are febra numa 39-40!De doua nopti nu dorm,se trezeste si plange.Si eu si taica-su ne-am tot plimbat cu ea.Cum veneam in pat,se trezea si incepea sa planga.
Arde si e asa moale si slabita.
Acum cateva zile incepuse sa mearga de-a buselea.Acuma nici in fund nu mai vrea sa stea singurica.
II dau antibiotic,insa pare ca nici n-are efect.
Vineri aveam polio,acuma sarim peste el.Nu stiu daca ajung nici la controlul de 7 luni,este sambata.
Am dormit doua ore,casa e cu fundul in sus.Offf :)





Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, hai ca raspund in ordine inversa...

Vad ca discutati despre creme de corp. Eu pe Lisa nu am dat-o in viata ei cu crema de corp, nu neaparat pe considerente medicale, ci pt ca pur si simplu nu sta dupa baie, de abia ma lasa sa o sterg, sa o dau cu crema la fundulet si sa o imbrac. Nici vorba sa stea 10' in plus ca sa ii fac masaj cu crema. DAR, are o piele superba, f bine hidratata, fina si fara probleme. In apa de baie nu ii pun nimic, folosesc doar baby wash si sampon organice de la Gaia (am mai zis eu de gama asta de produse). Ba, de cateva ori i-am pus ulei de mir, dar cam o data pe luna si e super ok. Asa cum am zis, o dau cu crema la fundulet, folosesc Sudocream, si ii dau si la cutele de la gat, pt ca pe o vreme se irita f rau...



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by papanash

mie mi-ar fi teama de asta, da' poate-s eu mai panicoasa. cel mai bine sa mergi in vizita la colegul sotului ( daca se supara sotul pe tine sa-i zici ca eu te-am trimis ! )sa vezi cum se comporta. ref. plictiseala, exact asa-i si-al meu, masinuta a fost buna cateva zile, dupa aia nu se mai uita la ea, o folosesc acum ca si scaun de masa.
am un cos plin cu jucarii, dar prefera capacele de la bibe, sticle goale din plastic, sosete....
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)



Papanash, nu pot sa merg la respectivul sa incercam, pt ca ei sunt colegi de serviciu, dar nu sunt asa de apropiati. Eu cred ca l-am vazut o data...

Sa vedem cum va fi... Fug ca plange

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by ramonarosca

noi folosim jumper, dar este prins de tocul usii. L-am luat de la mothercare, si suntem chiar multumiti. Se distreaza copios, sare, tipa si cel mai mult a stat in el 40 min. In plus ii invata sa flexeze genunchiul, ca ei de obicei tin piciorul teapan, nu il indoaie, si asta ii pregateste un pic pentru mers; nu stiu cat de explicita am fost, dar doar atat poate neuronul meu acum
Ma rog, dar mai presus de toate ma bucur ca se distreaza tare!
Pupam pe toata lumea!



Ramonarosca, multumesc pt detalii. E important sa aflu pareri ale parintilor care deja au asa ceva pt prichindutzi. Si ma bucur ca ii place si ca se amuza copios. Eu nu l-as putea prinde de tocul usii, pt simplul motiv ca jos nu am usi, e totul "open plan", am usa doar la intrare, la terasa, la garaj si la spalatorie. Si sus nu ar avea rost, ca nu prea stau acolo in timpul zilei, iar Lisa sta doar sa se joaca in patut. Si nu as lasa-o singura sus in jumper, oricum. Daca as lua, ar trebui sa cumpar si scheletul de metal.

Multumesc .



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput