Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (123)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

hihihi, si io care credeam ca la un an imi recita sonetele lui Shakespeare
eh, o sa ma multumesc si cu ham si pa :))
va pup tare, am citit ceva si din urma, da nu prea mult, ca-s pe zap si am de trimis la mailuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuri....
:)


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Uite asa glumeam eu ca vreau sa stie Alex Luceafarul si mama s-a ocupat de ea si prima poezie pe care a invatat -o acasa - in afara de Bradulet, bradut de la gradi la un an jumate - a fost prima strofa din Luceafarul. Iti dai seama cum pocea ea acolo cuvintele dar era Luceafarul.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

seara buna.
nana - super!multi fluturasului si tot asa inainte!tie ce-ti mai fac picioarele?
gabriela - felicitari!
lavinia - multa sanatate micutei.
eu va pup. ma duc sa spal balaurul.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Buna seara!LA MULTI ANI ANNISIA!LA MULTI ANI SARBATORITILOR ZILEI!Multumim si noi pt urarile de ieri, nu am avut timp sa intram ca am avut de sarbatorit si fata si pe tati si ceva ani de casnicie.Nana, ce mult ma bucur pt voi! Se simtea emotia si fericirea in mesajul tau!Cecilia, Sabina Ce voinici sunt flacaii vostri. Se vede ca baietii sunt fortosi iar fetitele mai vorbarete.Sim in sfarsit a iesit si dintisorul lui Stefan, felicitari.Gabriela felicitari si voua ca v-am vazut in revista mami, m-am emotionat citind si mai ales cand v-am recunoscut, sunteti o familie deosebita.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Despre noi acum rapid. Papam suculet de mar, am incercat sa ingros cu putina banana dar nu a mai vrut, maine ii dau supa de legume. Sotul a incercat si cereale cu canita dar doar a plescait cauciucul ala, cand a dat de cereale s-a strambat, mai incercam.Si de 2 zile se trezeste noaptea, e fff obositor cel putin ieri noapte se trezea efectiv urland. Nu par dintisorii mi-e sa nu fie colicii de la suculetul de mar. Eu si tati suntem putin raciti dar fetele nu au nimic sper sa nici nu aiba ca la noi e o vreme tare naspa frig si vant.Cam atat deocamdata nu mai imi vine nimic in minte, aaa doar ca maine mergem si la pediatra sunt tare curioasa ce sfaturi ne mai da si ea.Am uitat ... Luy de unde ai atata inspiratie, esti deosebita si te apreciem mult. Sunt curioasa si la voi cum mai merge diversificarea.Va pup si noapte buna!Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

ANNISIA, La Multi Ani! Sa fii fericita, sanatoasa si sa te bucuri de familia ta frumoasa!

Myral, hai ca uite se da si pitica ta pe brazda cu papatul.Doamne ajuta!

Lavinia, imi pare rau ca nu a fost bine Miru! O pup tare-tare!

Sabina, si Sara isi suge degetelul, dar numai cand adoarme, la ea e clar deja un obicei, nu stiu ce ar trebui sa fac...poate ma ajuti cu un sfat!

Nana, din suflet ma bucur pentru progresele lui Andrei! Meritati sa va bucurati in liniste si fara durere de comoara voastra!

Bebeka, Gabitza, Myral, multumim mult!


Noi am revenit azi din Deva, o mica, dar binemeritata vacanta a fost! Rasfatate nevoie mare, zilnic deserturi preferate, ciocolata de casa, gogosi, papanasi, lapte de pasare, si nu mai continuu sa nu fac pofte, desi gravide nu mai suntem, dar pofticioase da. Sara papa frumos, azi a papat in premiera iaurt Danone natural, am vrut sa-i dau putin de gust dar tremura toata si a trebuit sa i-l dau pe tot! A fost tare satisfacuta! Cu laptele, tot asa, are zile in care papa bine, altele in care nu, m-am obisnuit, asa e ea, mai capricioasa.


Va pup, sa avem o saptamana frumoasa!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Carpatina, zau ca nu stiu, uite am incercat sa caut acum articolul online, dar nu ma reusit sa-l gasesc, poate nu e...Dar nu e nimik nou fata de ce stiti voi deja. Am facut-o pentru Sara, mi-a placut ca iti ofera articolul inramat si m-am gandit ca va fi o surpriza frumoasa pt ea cand va creste mare.

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Vad ca tote sunteti ascunse!
Felicitari bebeilor sportivi care se ridica in pozitia bipeda!
Va pupic noapte buna!

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Gabi, felicitari pt revista! grozav, am sa o cumpar si eu:)
NU Danone.....
cu degetelul n-am ce sfat sa dau, ca eu l-am supt pana la 12 ani, si dupa prima cezariana m-am trezit pe la 4 dimineata cu el in gura
am dinti strambi rau, ma gabdesc sa-mi pun aparat, hihi. Sofia a scapat la 2 ani de degetel, ca a avut 2 afte:))
Myral, s-avem pardon, fi-mea s-a ridicat exact ca Gheo, dar a si vb f repede ;-)))))


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Pai Sofia a fost mai deosebita, eu am auzit ca asa e in general si aici la noi vad ca numai papanasii s-au ridicat nu am citit inca de vreo dulcetica (acum sa ma corecteze vreo mamica poate am sarit eu).Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput