Colectia de toamna-iarna 2005 (191)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Noki, dar de ce ... nu reusesti sa gasesti hotel in Turcia ? Unde anume? In ce perioada? Si eu am inceput sa caut .. ce-i drept nu asa de asiduu !


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Cami, pentru ca io-s o tipicara notorie si am niste criterii foooarte greu de atins: vegetatie infinita, n chestii pentru copii, bungalowuri, deci nu hotel-bloc... plus caut n review-uri pe Internet despre hotelul ales si abia apoi vad daca-mi convine si ca pret.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Noki, gata am vizionat si postarea ta de la "Vacante ..." si am si raspuns ! Ideea e ca anul asta as vrea sa ajungem si noi in Turcia! Am cerut deja ofete !



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna!

Diana , multa sanatate bunicii tale! eu stiu ce inseamna sa-ti sufere cineva apropiat (bunica mea-mama tatalui a fost paralizata 3 ani si stiu cat de mult a suferit ca era la pat si ca ne chinuia si pe noi se ruga mereu sa o ierte Dumnezeu dar...nu e cum vrem noi)

Xandra , am trimis email






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Dordia, sanatate multa bunicii tale!

Ina draga, ce mai faci???


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

salut

suntem bine, pt. cine a intrebat de noi( Cami).

eu am avut o copilarie fericita, pot spune. Adica la fel ca Ioana, Cami am stat de la 1 an la 7 ani la bunicii paterni, in Ceahlau. Initial pt. ca ai mei s-au imbolnavit unul dupa altul de hepatita, ulterior ca imi era mai bine acolo. Nu am frati/surori, dar am crescut alaturi de o matusa (mi-a fost ca o sora). Cand am venit la 7 ani la scoala, am venit cu tot cu matusa care incepea liceul. Asa am stat cu ea de la 1 la 25 de ani. Nu am fost un copil batut, dar rusinoasa foc. Cand am invatat sa vorbesc bunicii erau mama/tata, cand veneau ai mei in vizita , ei erau tanti/nenea (asa le zicea matus'mea, asa le ziceam si eu). in rest, copilarie traita pe dealuri, alaturi de bunicii care munceau pamantul, un bunic care avea timp sa joaca carti cu mine (cu el am invatat adunarea / scaderea) printre treburile zilnice, el m-a invatat sa mulg vaca, beam lapte proaspat muls (asteptam cu canita sa mulga bunicul vaca). Si in majoritatea vacantelor abia asteptam sa merg la Ceahlau, la bunici. Relatia cu parintii e buna, dar nu i-am simtit ca pe niste confidenti, exista o mica distanta. Distanta parca s-a mai estompat dupa ce a plecat matusa din tara si am nascut si eu.

Noi inca suntem in campania de dezdegetire (de-o luna, cred). Numai ma uit la Alex mai cash si deja stie sa-l scoala din gurita. Daca stau langa ea e ok, cum intorc spatele...o aud tocaind.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

aaa, sa nu uit, pup burticile Inei si Dordiei. Dordia, putere bunicii si nastere usoara, ca acus-acus ne povestesti cum a fost nasterea

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Fetelor...va multumesc mult pt gandurile bune...si bunicuta mea va multumeste ca ea va stie f. bine de pe vremea cand locuiam dincolo....mereu ii citeam ce povestiti si ce vorbeam si tare se amuza. Acuma....saraca abia daca mai vorbeste. Asa rau este. Speram doar sa nu aiba dureri...dar Doamne Doamne...poate o ajuta si o cruta de durerile groaznice.

Va poop si o zi buna in continuare!



Diana 36+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

de la mine ptr voi un lapte de pasare facut de socrella, pe care-l savurez la calc. si singura acasa.

Cami fi-miu intra in categoria slabanogi, asa eram si eu pana la 18 ani, asa e tac-su si acum.vezi ca se aPropie BE!

Se pare ca suntem ultimii si la biberon, si la olitza, dar acu nimic nu ma atinge
aaaa, azi am ajuns la si un sfert si se facuse prezenta!astept sa vad dc se comenteaza ceva.
mai aveam ceva de comentat dar am uitat ce am citit.

edit: Madau ma imbolnavesc de inima cu al tau. dc imi da sperante false....

Dordia, te compatimesc. pe mine m-a crescut bunica,am suferit enorm cand era bolnava, si eu neputincioasa.

Leea nu sunt de uitat postarile Mihaelei, abia asteptam azi sa citesc dizertatia pe tema unghiilor, stiam ca va veni.ti-ar placea sa o cunosti!e "ciocolata cu piper", era un serial, ad dulce si spicy.

intrebare de clasa 1:"fii alaturi de noi" e corect?ca s-a mai modificat limba romana. am tiparit niste fly-ere, si le-au scris cu "fi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Raspund si eu din urma, cat apuc, ca s-a dus baba cu colacii cu timpul meu de forum de cand cu noul servici. In rest, nu ma plang, ma descurc bine cu toate, dar cu forumul a trebuit s-o las mai moale

Ripley oare ce-o fi patit tatal tau cand aveai 13 ani? Poate criza varstei de mijloc
Dar noroc ca la tine s-a nimerit pe un teren de roca si mai dura si pana la urma ai reusit sa mergi pe drumul tau.
Pup floricelele!!!

mandy mie mi se pare super ideea cu muntele!!!
Pentru Austria iti recomand topicul depe softpedia:
http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=103705&st=630
Citeste de pe la pagina aia inainte si inapoi (ce s-a discutat asta vara-toamna) si ai sa gasesti recomandari de statiuni, pensiuni etc. Am vazut ca in zona Salzburg-ului sunt lacuri, munti, cascade, samd, ai pe unde sa te plimbi.
Eu cred ca muntele e la fel de util pt copii ca si marea, aerul e ozonat, ionizat si alte alea. In plus ii inveti sa iubeasca muntele, natura, drumetiile, de la varsta asta si e mare lucru pt toata viata.
Noi am fost cu fetele la Herculane cand Nati avea 8 luni, am facut drumetii cu Nati in port-bebe (si sa vezi Maria-Alexia ce l-a mai urcat pe Cristian in port-bebe pe munti); apoi in fiecare an in Apuseni la cabana socrilor, iar anul asta mergem cu ele la munte in Slovenia, la Bled.
Si marea e foarte utila pt sanatate mai ales daca au probleme respiratorii, bronsite samd (cum e de exemplu Nati).
Puteti merge si in Croatia, e mare langa munte, dar nu prea sunt plaje de nisip.

Noki welcome back!!!


Mergi la inceput