PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Mai fetelor eu citind pe aici imi dau seama ca ori is eu facuta din alta aluat si rezist mult si bine..ori...Pai eu ce-as fi facut singura, cu 2 copii si-o burta ...in regimul in care sotul e mult la munca, eu fac cumparaturi, eu mancare..eu tot...
Si na ca-s bine merci si fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Buna, chiar daca nu este "grupa" noastra
Doniro, ma bucur sa te citesc, cum te mai descurci cu astia mici? Usor usor cresc :)) Inteleg ca v-ati acomodat bine...Daria e mai intelegatoare,nu?
Ce mai vroiam eu sa te intreb, ca sa stiu ce ma asteapta daca va fi cazul: cum procedezi cu iesitul la plimbare? iesi cu 2 carucioare (o fi posibil?), te mai ajuta cineva, o iei pe Daria pe picioarele proprii si doar pe Victor in carut?
Intrebare valabila si pt alte mamici care au copii f apropiati ca varsta... (dar eu nu prea cunosc pe aici)

Multam fain si scuze de deranj

Monica (Andreea Ioana - 11 iulie 2007)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Eu ca de obicei am tot citit da cand sa scriu pauza.
Sa nu va suparati ca nu nominalizez pe fiecare da scriu si eu din amintiri si cu un sg neuron deci
Monica, Bulinutza multa sanatate si voua si la piersicutze.
Tzuni si Maria bine ati venit. F frumoase pozele.
Emilia La Multi Ani pt printesa mica si multa bafta cu mutarea.
Genie noi suntem bine f busy ca tre sa ii rezolvam niste acte lui Flo si normal eu tre sa fiu la telefon sa fac programari si etc si trebuie si noi sa facem cununia civila, am tot amanat da acuma chiar trebuie asa ca tinem sa va anuntam ca pe 24 mai la ora 11 o sa avem cununia civila.
Acu normal am inceput sa caut tinuta pt graviduta de 35 de sapt pt o cununie. Si am gasit ceva e o rochie e sg care arata fain ca as fi vrut ceva cu pantalon dar majoritatea is pe negru sau gri si as fi vrut ceva mai pe crem sau alb mai de vara si mai de nunta. www.seraphine.com/fashionnews/?showpage=2_wedding" target="_blank">Asta e rochita.
In rest in weekend a nins la noi. Si e frig si urat si azi a nins de dimineatza si e aprilieeee.
Joi am fost la spital si am facut ultimul set de analize mai merg abia pe 29 aprilie la control la medic si pe urma nu stiu daca mai merg pana nasc, dat fiind ca e si a doua sarcina si nu am avut pb.Uff va las mai revin zilele astea ma doare tare spatele de la statul pe scaun.
Pupici multi la toata livada si sa stiti ca va citesc da nu prea reusesc sa scriu.

----------------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Julax sa stii ca Maria mea e nascuta in aceeasi zi cu baietelul tau.
Gina si noi va pupacim.
Mada_mxm e frumoasa rochita. Sper sa fie cald atunci.
Babee te admir.

www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604195810998/" target="_blank">Maria la restaurant
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604200218221/" target="_blank">Primele zile din viata mariei
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604340884907/" target="_blank">Maria face baie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Salutare.
Am scapat de raceala si de canini si am respirat si eu cateva zile linistita. Azi a fost jale, pe la ora 4 imi venea sa plang deja. Alex a tipat toata ziua indiferent ca era vesel sau suparat. Nu stiu ce a avut dar nimic nu i-a convenit. Ma gandesc ca e de vina faptul ca am stat afara numai o ora ca sufla f tare vantul si zilele trecute am stat mai mult pe afara ca a fost in sfarsit primavara. O sa vad maine cum se trezeste, sper sa fie in toane mai bune.

Mada frumoasa rochita

Babee eu de cate ori nu mai pot ma gandesc la tine. Esti exemplu de urmat numai ca nu prea reusesc. Simt foarte mult nevoia unei evadari 2-3 zile sau macar sa mai vina cineva sa-mi mai ia din treburi. Vin parintii la noi de Pasti si deja numar zilele.

Bulinuta, Map sper ca sunteti bine. Ne gandim la voi si citim tot timpul noutatile, mai greu cu scrisul.

Bun venit fetelor noi in livada

Oana si bb Alex(05.08.2006)

JUCARII DEOSEBITE FISHER PRICE, HASBRO, VTECH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

Pup gagicile si prichindeii!
Am revenit si noi, am fost la munte o saptamana cu ocazia summit-ului, tare bine ne-a prins
Incercam si noi marea cu degetul in operatiunea suzi, am mai avut niste incercari esuate total. Mai noi i-o mai ascundem si el o cauta toata casa si o striga 'suziiiiiiii'

Pumpkin, bine ai revenit!
Miruna, toate ok? Pupam Alexeiu si pe mamica lui
Buli, pupam bulinelul sa se faca bine si sa scapati si voi de belele
Mada, esti mortala cu neuronul tau obosit
Map, pupam Robertzelu' care a renuntat la suzi
Babee, io am zis mereu ca tu esti o meseriasa
Anasia si Luca repeta dupa mine ca papagalul tot ce ii zic si mor de drag cand il aud...
Tzuni, bine ca ai venit pe la noi Pupam Maria

Pup toate gagicile nementionate, ma scuzati ca si neuronul meu e cam obosit,ca al lui Mada
Stau foarte prost cu timpul, ca ziua se imparte intre job si Luca
Ma pun pe citit din urma


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

cristina ioana, !!!
babee, sa stii ca deseori ma gandesc la voi; cum te descurci tu cu 3 copii, eu cu unul si uneori nu-i dau de capat....
mada, sa fie intrun ceas bun! imi place tare mult rochita!
bulinuta, , sa fie bine la dr!!!
muuh, frumoasa burtica!

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

'Neatza, fetele! www.onetruemedia.com/shared?p=57d2ee11eb631129f54baa&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Uitati asa ne jucam noi! la toata lumea!

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Tzuni ce ma bucur ca esti de-a noastra ! Sa-ti traiasca si a iti aduca numai bucurii!

Bulinuta uff, iar bolnaviori ?! Multa sanatate si tie si mamei si mai ales puiului!

Pumpkin bine ai revenit! Si speram sa te 'vedem' mai des. Mai povesteste-ne de vorbareata ta.

Tweety nu reusesc sa o vad pe Clara, zice ca trebuie sa ma autentific ...

Unde, unde e burtica lui Muuh ??? Ca io am fost plecata si am cam pierdut sirul p-aici ...








Mady si Mihai Nicolae - My little treasure (01 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

Buna dimineata si de la noi!

Mirela si Tzuni bun venit la piersicutze

Babee, hop si eu in Clubul admiratoarelor tale! Ca si oanaalex, sunt momente cand vreau sa "evadez" vreo 2-3 zile sa fiu doar eu si cu mine. Vreau in vacantaaaaaaaaaa

Emilia, la multe lunite fericite si sanatoase Evelinei!

Gina sa stii ca eu beau cafeaua de la tine

Map Robertelul

Pupam toata livada





Piersicoiul www.onetruemedia.com/my_shared?z=151ac795bd3f8dae198330&utm_source=otm&utm_medium" target="_blank">Philip www.dropshots.com/nicolica" target="_blank">5 iulie 2006

Mergi la inceput