PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:



Anasia, Julax, Mamaluidavid, Mirela79, Norocutza, multumim din suflet pentru urari si vi le intoarcem inzecit!!!


Tzuni bine ai venit !!!

Si eu ma gandeam sa vin la intalnire desi e cam greu pentru mine trebuie sa vin insotita de cineva sa se ocupe de unul din bebei, poate incerc data viitoare cand stabiliti intalnirea.
Doniro tu vii?


Emilia cu Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Genie spune:

Salutare tuturor!

Tzuni bine ai venit la noi! Felicitari pentru curajul tau si bravo tie! Legat de intrebarea ta, trebuie sa vezi daca exista o legatura intre faptul ca Maria s-a agitat dupa masa, mai exact daca faptul ca ai dat-o in leagane a facut-o sa vomite, inseamna ca este mai sensibila si trebuie sa ai grija pe viitor. Daca s-a intamplat sa nu-i priiasca mancarea sau daca ceva nu i-a picat bine, atunci trebuie sa eviti pe viitor alimentul respectiv. De asemenea, e bine sa intrebi si un doctor sa vezi ce sfat iti da si el.
Doniro, ce copii cuminti ai!
Emilia, la multi ani micutei Eveline! Doamne, cat e de scumpa!
Ce vreme urata a fost azi! Daca cumva stabiliti sa va intalniti saptamana viitoare, poate ne alaturam si noi grupului de piersicute.
Chiar ma gandeam ieri ce bine ca a venit primavara si dimineata cand m-am dat jos din pat si am vazut ce-i afara...Brrrr
Stefania, felicitari in primul rand pentru olita! In al doilea rand, ceea ce descrii tu acolo cu ciresii mi se pare senzational, mai ales ca japonezii fac o intreaga sarbatoare din inflorirea ciresilor. A fost deja sau urmeaza?
Julax, ai aflat ce e bebelinul din burtica?
Bulinuta, ma gandesc la voi si sa Dea Dumnezeu sa fiti bine. Astptam vesti bune
Fetelor, ma pregatesc pentru operatiunea de renuntare la suzi. O mai las cateva zile pentru ca o chinuie rau un canin, ultimul din categoria asta si apoi, ca tot pleaca al meu in delegatie o saptamana, gata trec la treaba. Nu se mai poate asa, noaptea se scoala pentru ca o pierde prin pat. Sunt sigura ca fara ea ar dormi mult mai bine.
Map, ma bucur din suflet ca puiul tau s-a insanatosit !
Mada, ce mai faceti?

Fetelor trebuie sa cumpar un cadou pentru un pusti care implineste 2 anisori saptamana asta. As vrea sa ii iau niste hanuite dragute. Aveti ceva sugestii pe unde sa merg sa caut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Tzuni,felicitariEsti o curajoasa
Genie,nu am fost inca la eco,dar urmeaza.Anunt cu sigurantaBafta cu operatiunea "suzi"!Iulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

genie, saptamana asta este baby expo, la polivalenta, eu zic ca ai de unde alege!
din pacate si eu aman putin operatiunea "suzi" din cauza caninilor
tzuni, subscriu la ce a spus genie legat de vomatul dupa masa;
noi azi am facut o plimbare prin ploaie, blindati cu umbrele;
emiliapop, haideti, ce frumos ar fi sa veniti la intalnire!

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Neata fetelor,

Hai la o buna!

La noi ploua intr-una de 2 zile si colac peste pupaza azi au deviat astia singurul tramvai cu care il duceam pe fii-meu la cresa. Acum trebuie sa mergem pe jos pana la metrou si cu ploaia asta e foarte frumos.

Vad ca ati scris ceva de vineri incoace! Se pare ca activitatea e in toi cand nu pot eu sa intru! Trebuie sa citesc ce-ati mai scris si revin.

Pupici la toata livada!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Hai ca am citit si am revenit.

Anasia, ce norocoasa a fost Alessia sa gaseasca suzeta ratacita! ce tare e cu alunelul, bravo!

Mirela, multumesc pentru grija, esti tare draguta! Da, Razvan e un pic mai bine, dar de tusit tot mai tuseste putin si ii curge nasul, dar sper sa-i treaca. Oricum, cu vremea asta...
Dar ce povestesti tu cu bonele e oribil! Doamne, ce fel de om poti sa fii, sa faci asa ceva? Bietii copilasi!
Pupici multi Mariei!

Monica, pupici multi lui Robertel vorbaretul! Ma bucur ca totul s-a terminat cu bine si ca toata lumea e ok. Sa-i traiasca puiuta prietenei tale, sa creasca mare si sa fie sanatoasa!

Norocuta, pupici multi lui Nour!

Eugenia, harnicut foc mai e Nicusor al tau! Am vazut filmuletul, e super!

Iulia, pupici lui Alex!

Miky, bine ai revenit in livada! Chiar daca n-am fost pe faza cand ai lansat invitatia in Herastrau sambata, daca tot s-a amanat cu vremea asta, poate reusesc si eu sa vin duminica asta cu piticul meu, daca nu intervine altceva. Oricum, va anunt din timp, daca vin!

Doniro, si eu cu calcatul fac la fel, calc cam o data pe saptamana, dar calc, nu ma incurc, camasi pentru al meu sot sa-i ajunga toata saptamana, plus bluze de-ale mele. In rest nu mai calc nimic, decat daca e absolut nevoie.

Stefania, ma bucur ca ai avut succes cu operatiunea olita! Tinti-o tot asa! Sanatate multa piticilor!

Babee, of, dintii astia, stiu cum e! Sper sa scapati de chinuri cat mai repede! Cu laptele si noi avem aceeasi problema, Razvan mananca foarte putin dimineata si seara (maxim 150 ml), dar ii place mult branza si ii dau branza, cu toate ca nu prea vreau sa exagerez ca atunci cand a avut afta aia urata in gura, se pare ca de la branza telemea a facut, probabil ca a avut branza ceva. Si lui mai mult telemea ii place.
Ce mancacios e Luca! Pupici multi piticilor si te asteptam in Romania!

Emilia, La multi ani! Evelinei la 2 luni, sa creasca mare si sanatoasa! Pupici si lui Alex!

Tzuni, si eu te admir, esti o mamica curajoasa! Bravo! Esti un exemplu pentru noi toate!

Genie, succes cu suzi! Si eu trebuie sa-mi iau inima in dinti si sa fac ceva, dar doar vorbesc despre asta si pana acum n-am avut curajul sa fac ceva, cand il vad cum jeleste dupa titi cand nu vreau sa i-o mai dau si pana la urma cedez si i-o dau. Pupici multi Antoniei!

Noi ieri am fost la aniversarea de 2 ani a unei fetite si piticii s-au distrat nevoie mare, chiar daca vremea de afara nu a tinut cu noi. Cand o sa am pozele de la petrecere, o sa vi le arat.

Pupam toata livada! Sanatate piersicutelor bolnavioare!








Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

va pup fetele
noi suntem ...nici nu mai stiu cum suntem... a terminat cu rotavirusul si a inceput sa vomite de la tuse...a racit cobza, si eu la fel de altfel ..mama se simte si ea rau...ce sa va mai zic?
maine sper sa ajung cu el la oki sa il vada cineva ca am ramas cu chestia asta in aer
julax, genie va multumesc mult ca v-ati gandit la noi
map sper ca sunteti mai bine
tzuni bine ai venit la noi
ancutex Felicitari

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Genie spune:

Of Anlinuto, sanatate multa! Hai ca va faceti voi bine, nu dispera! Cu vremea asta e greu sa nu racesti... Si pe mine ma incearca de cateva zile, ba ma supara gatul, ba nasul mi se infunda. Va doresc multa multa sanatate si sa treaca cat mai repede boala si sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

quote:
Originally posted by emiliapop



Si eu ma gandeam sa vin la intalnire desi e cam greu pentru mine trebuie sa vin insotita de cineva sa se ocupe de unul din bebei, poate incerc data viitoare cand stabiliti intalnirea.
Doniro tu vii?


Emilia cu Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline




Pt mine e chiar imposibil, pt ca sunt singura cu ei si nici nu conduc, asa ca... nu pot iesi nici macar la paine daca raman in pana (nu pot cobori/urca 4 etaje cu amandoi in brate).

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by bulinuta27

va pup fetele
noi suntem ...nici nu mai stiu cum suntem... a terminat cu rotavirusul si a inceput sa vomite de la tuse...a racit cobza, si eu la fel de altfel ..mama se simte si ea rau...ce sa va mai zic?
maine sper sa ajung cu el la oki sa il vada cineva ca am ramas cu chestia asta in aer
julax, genie va multumesc mult ca v-ati gandit la noi
map sper ca sunteti mai bine
tzuni bine ai venit la noi
ancutex Felicitari

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,



Of, Bulinuta, imi pare tare rau sa aud ca sunteti bolnaviori! Sanatate multa lui Bulinel si mamei tale!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput