Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (122)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Gata fetelor, azi am reusit sa vad pozele noi! Impresiile sunt:
Cecilia – Super tare Cristi in poza aia unde intre piciorus si gurita se balangane falnic o baluta!!!Si acolo unde doarme…iti vine sa-l mananci.
Bernix – Degetica are stofa de fotomodel…se intelege f bine cu camera foto fapt pt care o pupam cu drag!!
Antonia este Mandarinutza in miniatura…si ce mult ii mai place in baita!!!
Si Mirunica de Danuta36 e tare preocupata cu piciorusele in gura!!
Ebonee chiar straluceste ca o printesa in bratele lui tati care e asa de mandruuuuu!!Iar mami nu ajunge ca e foarte tanara e si frumoasa foc…acum stim cu cine seamana micuta!
Iar cu ochii lui cei blanzi si albastri Cristi de Afibebe va cuceri multe inimi de dulcetele.
Tudor de Yaia sigur va face performanta in bazin ….mult ii mai place poznasului!!Frumusel mai doarme el…semana cu tizul sau – baiatul meu.
Cretulina Celiei e vazuta si rasvazuta….pune domne foto noi sa-I mai vedem ochisorii vioi!!
Nu puteam sa nu remarc privirea dulce a lui Andrei de Papanash dupa ce a papat…Ti-am mai spus cred ca m-a dat pe spate cu genele alea lunigi!!!
Nici Mirunica de Prisi nu se lasa si ma uimeste cu ochisorii aia iscoditori si frumosi…cat despre vestimentatie ce sa zic…e meritul lui mami pt ca o pune in valoare pe domnisoara.Iar poza cu piureul pe fata e mortala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Multa bafta Mario!!!!Bine ca si-a mai revenit cu papica si poate trece mai repede sa iasa si baiatul afara ca se face frumos.Pe mami si pe bb!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Roxana in legattura cu bubitele, Mario este plin...are o eruptie, care are cate ceva de la pojar, pojarel si scarlatina. Si este plin de bubite, pe cap (in par), are inclusiv pe putza. De fapt mai exact nu are in palme si picioare, in rest toata pielea lui arata cumplit.

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

MelaniaTud am remarcat pozele cu papanasul tau care a papat tot.

Roxana te invidiez ca poti sa iesi..eu efctiv nu am cum..de 2 saptamani stau in casa...imi vine sa urlu...si pe Mario nu pot sa il las cu cineva, pentru ca mai nou devine isteric...o sa il supun tratamentului asta dupa ce se face bine...gata trebuie sa se obisnuiasca fara mine

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Betty, multa sanatate lui Mario. Si noua ne-a zis dr la ultima eruptie a Alexandrei ca sunt foarte multe viroze cu eruptie. Pana si nepotul meu a facut ceva similar, initial l-au tratat de alergie si abia apoi au realizat ca nu mai scapa de febra si au stabilit ca e viral. Imi pare rau, e greu cu micutii, sunt atatea boli si atatia virusi in ultima vreme. Abia acum am citit si eu pentru prima data de Roseola, habar nu aveam ca exista asa ceva.

Daca mai sunt mamici curioase ca si mine: http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1122



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Betty, de aceea ma tot intrebau ei daca are Andrei bubite pe cap. La noi nu era generalizata, existau bube grupate pe burtica, exact pe zona de frecare, si pe interiorul mainilor. Si cateva pe umeri. Aproape deloc pe picioare, usor pe pulpite, acolo erau petele de la cealalta dermatita. Oricum dupa Zyrtec i-au trecut miraculos, pana si eczemele s-au redus. Si febra nu avea, il vazuse dr pe salvare joi si nu avea nici urma de raceala. Cred ca vrei si tu sa iesi, daca nu alaptezi ziua cred ca ai putea, evident sa ai si cu cine. Eu nu am observat ca Andrei sa faca fitze daca il las cu altcineva, el sta cu oricine fara probleme. Acuma deh, e obisnuit si cu bona si cu mama si cu taica-sau, nu stiu daca ar mai sta cu mama soacra pe care nu a mai vazut-o demult, e de testat. Tu mai lasa baiatul sa se faca bine si apoi mai testezi. sa va treaca repede.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ii spusesem si lui Betty mai sus, dupa Zyrtec s-a rezolvat alergia si se imbunatateste situatia eczemelor de pe picioare. Asa ca sunt multumita.

Apropos de iesit, azi cat am fost la cursuri a stat tati cu amandoi si s-a descurcat foarte bine. Apoi a ramas cu Andrei si totul a fost in regula, asa ca, zic eu ca e pacat sa nu ii lasati si pe tatici chiar daca va faceti griji ca nu ar fi perfecti ca voi. Mie imi e teama insa doar ca ar fi putut lua Andrei gripa, insa acum degeaba il feream de tati ca e domnisoara plina de muci. Sa vedem cum o sa ii fie norocul.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaradu spune:

betty: picaturi Zyrtec ia maria
i s au diminuat si nici nu i vine sa se scarpine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Fetelor, mi-am aminioti ca vroiam sa va intreb ceva de mult timp: In ce conditii pastrati borcanasele de mancare ale copiilor? La frigider sau unde? Eu am 27 grade in casa

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by danielaradu

betty: picaturi Zyrtec ia maria
i s au diminuat si nici nu i vine sa se scarpine

daniela mamica de maria



esti sigura ca nu este viral? Mie mi-a doctorita de la Matei Bals ca sunt foarte multe cazuri in ultima vreme. Raceli virale cu eruptii.

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput