Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (122)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Buna dimineata si un sf de sapt cat mai placut va dores!!!

Noi am inceput sa papam mai bine si laptic...nu ne credeti? Atunci uitati dovada http://good-times.webshots.com/photo/2076913470103026645evZxBU

In rest vreau sa va intreb daca ati patit sa nu vi se deschida nici un album nimic de la semnatura ....Eu de 2 zile nu pot vedea poze de la nimeni...am vazut ca sunt unele noi cu Eliza, cu Cristi...nu le vad.Oare am apasat unde nu trebuia pe site si am activat ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by melaniatud

Buna dimineata si un sf de sapt cat mai placut va dores!!!

Noi am inceput sa papam mai bine si laptic...nu ne credeti? Atunci uitati dovada http://good-times.webshots.com/photo/2076913470103026645evZxBU




bravo....este tare scump copilul tau. Dar ce incerca el sa mascheze cu acel bol?:) Eu sunt mic si beau laptic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata si de la noi, ma rog numai dimineata nu este.

Betty, sa te intorci cu vesti bune...poate si la voi e o iritatie.....deh, ati facut vaccinul ala nenorocit.
La noi au disparut aproape de tot bubitele, nu erau decat pe piept si spate, cred ca sunt totusi de la apa.....oricum luni merg la control, pana atunci il urmaresc.

danielle
melaniapapaciosul
gabitzsi noi ochioasa frumoasa

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Urmy, baga o tura de mess sa palavragim. Cred ca ce am eu pentru Y e caruciorul ideal. Nu l-am cantarit, dar e super slim, se pliaza perfect si are loc oriunde. Il poti cara inclusiv in mana, pentru ca e extrem de comod. Eu il folosesc si cand merg la plimbare, si la cumparaturi si in vizite; il am peste tot cu mine... Ia intra mataluta pe mess, sa-ti povestesc...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

sim - scuze..sper ca nu te-am suparat!eu asa il mai alint p-al meu!
andreea - aerosoli cu ser fiziologic si flixotide, dar ea si tusea....
eu dau 1 mil la vizita la domiciliu.
pupici.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by danielaradu

betty multa sanatate bebelusului
si maria mea are acum pojar - ieri a erupt pe piele -
a fost mai suparici ieri nu prea radea ca de obicei insa azi e ok a revenit la normal
bubitele sunt in continuare pe piele insa mi se par mai estompate dupa picaturi

daniela mamica de maria



ce picaturi i-ai dat?

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Salutare si de la noi, ma asteptam sa gasesc mai mult de citit. Suntem bine, Andrei a mai scapat de bubite si chiar si de eczemele de atopie, mananca mult mai bine, azi a baut si laptele, ceea ce e super. Alex e usor racita, speram sa nu ia si baiatul de la ea, dar mai degraba sper sa nu ia de la taica-sau care are gripa si care a facut azi pe baby sitter cu Andrei cat am dus eu fata la o petrecere pentru copii. Nu de alta, dar sa putem pleca saptamana viitoare linistiti, fara sa ii lasam bolnavi.

Rozatorul mic a ramas tot la un dinte, capseaza tot ce poate, azi i-am lasat cutia de la Vista sa se joace cu ea si a rontait cu dintisorul, razuind eticheta - adica exact seria de pe cutie. Azi i-am dat sa bea apa cu canita cu cioc fara supapa, dar cu ciocul de cauciuc, si a fost foarte incantat.

Ce sa va mai zic? Iesirea de aseara a fost placuta, scurta insa, am ajuns obosita si am cazut lata. Azi am avut si cursurile de care va spuneam si petrecerea cu pricina, asa ca sunt deja franta.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

sarbatoritilor de azi bebelusi sau tatici!

Papanash, nu am nici o reteta secreta anti depresie, de regula incerc prin activitate intensa sa nu ajung in depresie, ca odata ajunsa ies foarte greu. De aceea cred ca ma cam chinui acum, pentru ca am tregut pragul de alarma si refacerea e mai dificila. Ma bucur ca iti par echilibrata, nu sunt chiar asa, macar salvez aparentele. Lichid de sterilizare am folosit, insa eu nu mai sterilizez de cand a implinit Andrei 4 luni, deci nu cred sa fie probleme de aceea. Initial nu cunostea alt gust si se invatase cu aroma cu pricina pe biberon, si oricum eu clateam biberoanele ulterior.

Adimercedes, nu am vazut asa jumper pe la noi, nu cred sa fie periculos, dar nici nu m-as inghesui sa ii iau. Si eu zic sa vezi cum merge treaba la colegul cu pricina, eventual daca te tenteaza pentru Lisa sa il incerci la ei.

Afibebe, si Andrei are grija sa imi subtieze podoaba capilara si face asta de multa vreme. Eu speram sa se mai potoleasca. In plus abia asteapta sa dea de oameni cu ochelari ca ii zboara imediat de la ochi.

Rodica, pata rosie pe obraz poate fi alergica.

Sabina, las ca iei tu alti balerini. Sa poarte fata sanatoasa incaltarile. Si tu mananci bataita daca incepi iar sa te desconsideri asa.

Prisi, unde a plecat cumnatica? Asa sa faci, sa ii gasesti ocupatie socrelei cu Miru si sa iesi si tu linistita. Superba Miru cu poncho-urile! I-a frant inima baiatului meu.

Cecilia, vad ca multi bebelusi au facut puntele alea rosii, asa a avut si Andrei. La baie se agravau si se inroseau si mai si. Asta a fost faza initiala, apoi s-au intins si s-au unit. Noua ne-a zis ca e o reactie alergica, insa transpiratia si supraincalzirea sunt de vina.

Bernix, in principiu plec. Cursa mea nu e trecuta nici la intarzieri si nici la anulate. Sa vedem!

Pinacolada, si eu tot in Turcia merg cu copiii anul acesta, si probabil la Neptun la noi si undeva la munte.
E cineva la noi la gasca de poznasi a Alexandrei care a mers recent in Tenerife, nici nu stiu daca s-a intors. o sa o intreb. La greci mie mi-a placut cel mai mult in Santorini, pentru mers in 2 e super. Dar intr-adevar, depinde ce astepti tu dincolo de masaj si piscina.




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Danielle, am vazut puiutul adormit, este o frumoasa!

Betty, la rubeola intr-adevar trebuie sa aiba ganglionii umflati. Poti sa ii faci si un test de sange cred ca sa te asiguri ca asta are. Ca uite bubite rosii avem cu totii. In faza initiala de eruptie la Andrei si eu ma gandisem sa nu fie vreo boala contagioasa.

Melania, eu nu mai sterlizez de la 4 luni. Le spal cu apa si detergent de vase, le clatesc bine si atat. Fara fiert, fara nimic.

Papanash, daca ma intrebai iti spuneam ca nu e nici urma de papa pentru copii la Kidex.

Cecilia, eu am observat ca daca dau cu crema se irita si mai rau bubitele lui Andrei. Dr a zis sa ii dau dar eu nu ii mai dau si deja e mai bine.

Andreea11, parca pivalone se dadea dupa 2 ani. Colargol am folosit noi cu succes.

Ligeea, bine ai revenit. Ma bucur ca sunteti bine, ca ai gasit si bona. Eu zic sa ii schimbi gradi baiatului, stii ce mult conteaza sa ii placa lui? Chiar daca pentru tine parea ca indeplineste toate condtiiile. Succes la serviciu!

Carpatina, deci te-am prins cu poneiul roz in sac. Pisici nu prea ii mai plac fetei, a trecut de faza asta.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Am primit rezultatele de la doctor: Nu este rubeola, dar este o eruptie virala...poate sa fie si roseola infantum, dar nu este sigura...oricum nu avem voie sa il scoatem afara pentru ca contagios. Am aflat si ca este anemic, dar o sa ii administram fier la 2 saptamani dupa ce ii trece...azi a papat dupa cateva zile si altceva inafara de laptic...putin morcovel, dovlecel si carnita si niste mar cu afine...azu fost putine lingurite, dar macar a acceptat cu placere. In aceasta saptamana a scazut 300gr, ceea ce era de asteptat, dar macar sa se faca bine, ca oricum la capitolul greutate stam inca f bine.

andreea parca tu intreba-i cat ii dam doctorului, cand vine acasa: eu ii dau intre 80-120 ron, depinde de ora la care vine, in ce zi, etc.

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput