Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (38)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by crisstiana
Neata!



Crisstiana,ti-am trimis un PM.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstiana spune:

Anca, ce schema de divesificare folosesti? Ai inceput cu sucurile de fructe sau cu supica de legume? Cum le-a acceptat Maria?

Gaby, mersi de sfaturi.O sa incerc cum spui tu vedem ce iese, bineinteles daca ma lasa tati si bunicii care iliau non-stop in brate. Despre manute in gurita si eu cred ca e o necesitate, nu numai pt a se cunoste pe ei mai bine, dar cred ca se si scarpina cu ele pe la gingiute.Desi , as prefera sa se scarpine cu suzeta<.

Adina, si eu votez pro plecatului in vacanta. Du-te repede si fa bagajele, ca ai ceva de impachetat pt 4 persoane.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstiana spune:

Mihuta, o sa inerc si metoda ta.Teoria pare buna, sa vedem ce iese in practica. Mersi!

Jasmin, ce sa fac? Stau cu sanii la vedere toata ziua, ca asa comanda fiu-meu. In primele luni dupa nastere n-am intrat ca m-a terminat cezariana si programul cu bb. Sper sa intru mai des de-acum.Sa nu uit: La multe lunite pt micutul Lucas! si multe pt mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstiana spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by crisstiana
Neata!



Crisstiana,ti-am trimis un PM.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...




Miha, am vazut abia cum.Mersi! Dar n-am vazut tot ca s-a trezit bb si a trebuit sa fug. Ai 2 copilasi superbi, iar tu esti o mamica tare frumoasa. Chiar ca ai 2 picaturi in casa, seamana tare bine. Promit sa vad si restul de poze.

Fetele, eu va las.Mai intru mai pe seara.Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Cristiana..eu citesc cu mare interes toate sfaturile, si incerc sa aplic tot ce pot, doar ca fi-mea e mai capoasa. Chiar i-am suspendat si vit D, ca ma citit in prospect ca da inapetenta si anorexie, si ma gandesc in fel si chip de ce nu vrea sa manance.
Am schimbat si tetinele, am asezat-o in alta poziite...pana la urma a papat azi la pranz (dupa 4 ore jumate) 100 ml. Acum doarme...vom vedea mai tarziu. Partea proasta e ca am moralul la pamanat si nu ma mai tin nervii.
Poate se intampla ca la Sorina si nu-i place deloc laptele...ca am auzit ca sunt si copi din astia si o sa accepte mancarica mai bine, dar nu vroiam sa incep chiar asa repede diversificarea, ca nici nu inghite bine cu lingurita, tot impinge afara ce-i bag.

Nelone..felicitari pentru dintisor! PArca mai aparuse la un bebel dar nu mai stiu la cine...

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Am citit...fara cuvinte.... Ma gandesc numai la saracul copilas cat de greu ii va fi sa traiasca cu ideea ca a fost nascuta de un brabat, care era totusi femeie, i-a fost mama la nastere, dar acum ii este tataIncurcata treaba...Sunt sigura ca, la adolescenta, va avea nevoie de psiholog poate chiar psihiatru. Brrr!
Mihuta eu am renuntat la Kidex, ce am vazut de dimineata la stiri m-a convins, si inca nu era blocat culoarul ala unic. Dar tu, daca vii pe Ploiesti e posibil sa ajungi cu bine. Eu trebuie sa traversez tot Bucurestiul de la sud la nord.
Gaby, eu nu m-a aventura la 15 ore de mers cu masina. Cred ca este mai bine cu avionul. Noi am facut cateva drumuri pana la Buzau, si sunt doar 200 de km, si a fost destul de greu. Fata doarme in scoica, dar mai amorteste, doarme oricum putin, se trezeste, plange....

quote:
Originally posted by Jasmin012

aaaa, buna ziua tuturor... fetelor, nu stiu daca in RO aati vazut stirea: exista, cred ca in america...un gravid... in 5 luni... de fapt gravidul s-a nascut femeie dar si-a taiat sanii si a facut tratament hormonal... doar ca si-a pastrat uterul... oricum arata ca un barbat. o sa nasca o fetita in iunie...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza






Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Am vazut si eu stirea..intra-devar poate fi traumatizant pentru copil...depinde cand si cum afla chestia asta.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by creem

Cristiana..eu citesc cu mare interes toate sfaturile, si incerc sa aplic tot ce pot, doar ca fi-mea e mai capoasa. Chiar i-am suspendat si vit D, ca ma citit in prospect ca da inapetenta si anorexie, si ma gandesc in fel si chip de ce nu vrea sa manance.
Am schimbat si tetinele, am asezat-o in alta poziite...pana la urma a papat azi la pranz (dupa 4 ore jumate) 100 ml. Acum doarme...vom vedea mai tarziu. Partea proasta e ca am moralul la pamanat si nu ma mai tin nervii.
Poate se intampla ca la Sorina si nu-i place deloc laptele...ca am auzit ca sunt si copi din astia si o sa accepte mancarica mai bine, dar nu vroiam sa incep chiar asa repede diversificarea, ca nici nu inghite bine cu lingurita, tot impinge afara ce-i bag.

Nelone..felicitari pentru dintisor! PArca mai aparuse la un bebel dar nu mai stiu la cine...

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



nu este devreme pt diversificare, daca ii dai si formula se incepe la 4luni1/2.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMariaAlexandrescu
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMaria_1
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

hmm, pana la urma va aprecia faptul ca a fost nascut si crescut de doi parinti iubitori.

Nu stiu ce sa fac cu Kidex-ul, cred ca renunt. Am incercat sa ma uit la stiri dar n-am aflat nimic. Doar ca pe DN 1 se circula pe un singur culoar.

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Ellis..formula abia ma chinui sa o introduc pentru ca nu mai am laptic..pana acum cateva zile am alaptat exclusiv, dar fata n-a ma mancat bine si a scazut dramatic productia. Ca sa n-o las flamanda incerc sa ii dau cate un biberon sau doua pe zi de nan, dar ma chinui ca nu il vrea (m-am tot plans zilele astea, si mai ales azi...nu vreau sa ma repet ca devin enervanta cred)!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput