Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (38)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

'neata si de la noi e tarziu pt o a doua cafea??
crisstiana bine ai revenit! cu leganatul sincer e mai greu sa-l dezveti,eu am evitat tot felul de chestii dintr-astea:plimbat prin casa sau leganat pt dormit...incearca sa-l pui in patut cu suzeta in gurita si mana pe el si vorbeste-i in soapta si dulce...daca plange si face crize ia-l in brate putin linisteste-l si pune-l din nou in patut...si tot asa pana se obisnuieste...e de munca o seara doua dar tu trebuie sa fii convinsa ca tactica asta va functiona pt ca se zice ca astia mici simt cand noi nu suntem sigure pe ceea ce facem
creem si eu ii dau doua biberoane pe zi si cu greu le-a acceptat la inceput eu folosesc de la chicco sunt destul de moi tetinele si acum le papa ca pe ele,la fel ca si la crisstiana iti spun sa fii mai relaxata cand vine ora mesei pt ca tu ii transmiti stresul tau....si mai insista cu lapticul tau,intr-o camera semi intunecata fara zgomot si lungita in pat pe o parte...si poate asa ea o sa se concentreze asupra mesei...mult curaj!
stefi era ceva cu sow dei record,interesant...(nu le am cu scrisul in engleza)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Miha, Anca- nu inteapa dar se simte ceva tare, iesit din gingie. Si s-ar putea din cauza asta sa aiba crize de plins,de o saptamina a inceput sa faca crize din senin, si aseara a facut un show si nu stiam dc...


Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

in Romania este gratuit??????
Se face pana in 4 luni?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani



da, e o nimica toata, 315 ron, aproape gratuit si in Romanica

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMariaAlexandrescu
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMaria_1
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Anca, in Austria e gratis de cateva luni

Crisstiana, bine airevenit! Cu leganatul nu stiu, ca nu am avut copii care sa vrea sa fie leganati, am avut alte "probleme" ;-))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:



Adina, eu votez pentru mini-vacanta!! Trebuie sa te duci, m-a terminat site-ul ala. Un costum de baie dintr-o piesa nu ar merge? Cred ca ar rezolva toate problemele. Iti fac galerie zilnic daca vrei pana pleci. :))
Adra, sotul meu a cumparat un produs refurbished, comandat din America, ce-i drept, pentru ca doar acolo se fabrica produsul respectiv la un pret rezonabil. E foarte multumit de el, il foloseste de vreo 2 ani, e un ceas mai special, cu GPS si monitor cardiac. E montat pe barca, deci stropit continuu de apa, pierdut si regasit, intr-un cuvant trecut prin multe.
Eu zic sa iei cu incredere, mai ales ca au garantie.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstiana spune:

quote:
Originally posted by vali_delide

'Neata, fetili!
Hai ca dau eu in dimineata asta...fara cofeina e buna?

Pitica mea a adormit aseara la 7, cum v-am zis, si mi-era teama ca se trezeste in puterea noptii...ei,as! A sarit-o randul la baita si s-a trezit dimineata la 4.30, a papat si in 10 min. dormea din nou...si s-a trezit la 7.30!

Crisstiana, cred ca va fi greu sa-l dezobisnuiesti pe Mattia de leganat...eu nu am leganat-o de la inceput...acum am pus-o in patut, a marait putin, s-a intors pe o parte si a adormit...doar ca ziua doarme max. o ora....dar ce mai pot sa zic dupa ce a dormit 12 ore?

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei





Neata!
Vali, multumim de cafeluta!

Sa stii ca si eu cred ca va fi greu sa-l dezvat.La inceput cand avea colici toata lumea il lua in brate si-l alinta si acuma face ca trenu daca vrea sa doarma si nu-l leagan sau il iau in brate. Urla de parca cine stie ce i-as face.uff.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by Vasari



Adina, eu votez pentru mini-vacanta!! Trebuie sa te duci, m-a terminat site-ul ala. Un costum de baie dintr-o piesa nu ar merge? Cred ca ar rezolva toate problemele. Iti fac galerie zilnic daca vrei pana pleci. :))

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.



multumesc de sustinere, oricum costum o piesa, cu toate ca nu burta-i problema mare, ci picioarele, si acolo n-ai ce face... dar nu pot sa sabotez, daca vrei faci galerie, ca nu-i mult de facut, maine plecam :-) pana marti...

deci nu stiu cum mai intru, ca avem de facut pregatiri, adica eu, ca al meu se duce la lucru indata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstiana spune:

Dar treaba cu suptul degetelelor sau a pumnului, are cineva vreun leac pt dezvat? As prefera sa suga suzeta ca macar aia o pot steriliza, dar manutele? Sa le spal din 5 in 5 min? Voi cum faceti?

Copilul meu cred ca va fi stangaci caci isi suge mai mult pumnul stang si la fel si cand apuca intamplator vreo jucarie, tot cu stanga actioneaza. Dar n-am de gand sa fac nimic in privinta asta(de aprca as putea ).Las natura sa-si urmeze cursul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstiana spune:

quote:
Originally posted by adra_bell

Buna dimineata!
Fetelor multumesc mult pentru aprecieri, nu neg ca m-ati facut sa ma simt foarte bine.
Crisstiana, bine ai revenit1

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)



Adra, multumim!
Ti-am citit si eu povestea nasterii azi dimineata pe la 4. Da chiar ca ai talent la litertura. Si ti-am vazut si printesa.Frumusica foc.Sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa! Cand va fi mare va fi mandra de mami, care a scris asa de frumos despre ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstiana spune:

quote:
Originally posted by Sorina7

Buna dimineata fetelor,

Pussi nu mai scrie aici ? vroiam sa ma sfatuiesc si cu ea, am citit ca incepuse si ea diversificarea si ca Ana tot asa avea aceeasi problema, refuza biberonul.

va pup, sa aveti o zi frumoasa alaturi de bebeii vostri

Mami de Andrei (27.10.1989) si de Andreea Ana Maria (29.11.2007)



Sorina, diversificarea se face cu lingurita. De ce vrei sa folosesti bibe?

Mergi la inceput