Miresele anului 2006 (94)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ralnied1
Gata, cred ca ma indrept spre patut iar... Noapte buna!

ps-aveti aici ceiut si cafea pentru dimineata!

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu




off Botic am vazut ca ai scris ieri seara si pe cand sa deschid subiectul mi se bloca de fiecare data

iar sunt rupta de somn...e a doua seara consecutiva in care ma culc dupa ora 1 ...si vad ca nu ma invat minte!
dar era o emisiune atat de interesanta pe Antena 2 despre Casa Poporului cu arhitecta!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

...si daca Coana se lauda aici cu talentele de gospodina...io cum sa ma las mai prejos
...si special pt Aly (intr-un final am reusit...in cateva luni poate ajung sa pun si niste poze cu casa )

http://good-times.webshots.com/album/562974335xlGlpo


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Onutzule eu ii tot zic la Alin ca apuc si data de 20, el e foarte sceptic in privinta asta

37+ cu Diana

AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Onutzule arata bine, ce mai. Nu-s eu fan muffine (in ultimul timp nu mai sunt fan de nimic, cred ca ar fi foarte bine daca nu mi-ar fi nici foame), dar ale tale chiar arata ca muffinele pe care le 'fabricau' americanii cand am fost eu la ei acasica. Chiar asa, pune-ne si poze cu casa, de cand asteptam.

Tot pleostita is, si in plus, ca sa-mi 'inveseleasca' ziua, m-a palit si-o durere crunta de burta.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Am fost si la o mica sedinta...sa va expun programul saptamanii urmatoare:
in 7 plec la Bucuresti(n-am scapat)....ma intorc in 8
in 9 plec la Harlau....ma intorc in 10
in 11 sunt acasa!(mare realizare)
in 12 mergem la Cluj sa facem parastas pt bunicu
in 13 sunt acasa...din nou...bilantul e satisfacator 2 zile din 7 sunt acasa

asta ca sa simt ca traiesc

dar sunt intr-o forma de zile mari...ma mir eu de mine...le rezolv pe toate...chiar si munca pasata de un coleg nu m-a enervat ca alta data...am rezolvat-o si pe aia ca sa ii arat ca sunt "o Doamna ce p...mea!"(stiti expresia ?!?)


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

bonjor la fete...
am intrat mai tarzior caci de dimineata am mai facut o tura, curatenie...azi am avut baile in plan ....apoi m-am dus la supermarket si am mai lasat si acolo vreo niscaiva banuti....si daca ma uit in punga, nu am luat cine stie ce mare lucru...in fine...sa trecem peste..

onutzu...mda, si eu te astept sa vii si sa stai mai mult, nu doar 2-3 zile, dar, la cum vii tu, si 1 zi jumate parca ar fi suficient, nu?..super tiramisu, btw

Aly, dupa cate vad eu, erai maestra de mica ...apoi, io in clasa 5a n-aveam nici o treaba cu bucataria....eu eram zuzu rau....nu ma pasiona pe mine subiectul asta...da' faceam in schimb experimente combinate....de genul.."hai sa vedem cum se comporta spuma de par la prajit" ......asa ca, am o motivatie puternica pt care nu-mi ies dulciurile, da' culmea..mancarurile imi ies (exceptand pilaful ala)..

asa...si pt ca tot vroiam sa va arat de luni poze cu culoarul lu' peste, de pe DN1...ia priviti aici.....si la sfarsit gasiti si tortul, care a fost cu dedictie pentru sotu' din dotare (daca vreti si poza in sectiune sa-mi spuneti cat inca mai am vreo 2 portii )

ma duc sa ma spal pe cap si poate reusesc sa ma si vopsesc, ca de cand tot ma tin si nu apuc....[\;i]
fetele frumoasele!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Krelia chiar arata fain tortuletzul tau. Intr-adevar, eu am avut de mica pasiunea cu gatitul. Saracu' taica-meu numai el stie cate olutze, craticioare si blidutze de jucarie mi-a carat de pe unde mergea in delegatii. In vacante la bunica-mea motroseam tot felul de mancarici (perfect comestibile) din coacaze, agrise, frunze de macris, biscuiti, zahar si mai stiu eu ce. Si cand eram intr-a 5-a, a 6-a, cand a plecat maica-mea ultima data in detasare, deja faceam papica pentru familion (stiam tot felul de aperitive, mancarica de mazare, snitzele...) La 17 ani cand m-am mutat la Cluj, de voie de nevoie am invatat mai multe, bunica-mea mai facea o ciorba si-o mamaliga din cand in cand. Asa ca da, is cu 'state vechi', cum s-ar spune.

Onutzule 'fain' program ti-ai facut.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Krelio mumos tortuletu
referitor la culoareul unic, un coleg de-al meu tocmai ce a venit dintr-o delegatie la Bucuresti...si mi-a zis ca moment mai prost nici nu putea gasi la ce era acolo

Aly ce-i al tau e al tau!...cred ca sotul tau e super fericit!

mda e bun programul

ce-mi pare rau e ca uite merg in Bucuresti, Iasi si Cluj...si nu ma intalnesc cu nici una din voi
...asta e viata?! ufffff


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


azi am fost la sibiu si prin alba. marco a cam ramas cu bunicii, iar seara a intrebat de cateva ori de mine. mi-a simtit lipsa, asta dupa ce le-a fugarit prin oras pe bunici cu motocicleta de radea lumea de ele.
Krelia si Oana super fain arata pozele cu deserturile.
Kitzy si eu raman pe 15 aprilie, dar nu stiu zau, daca mai apuci data aia.
Aly, Botic va .

fug sa papa un gratarel si pe urma la socrella, ma asteapta cu o salata de fructe si sa-l culc pe pitic.
, pe maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza
Acuma ma tot gandesc ce o sa fac in weekend, sotzul e de serviciu si are si curs, deci sta toata ziua, nu ca pana acuma sa vina acasa la pranz.


Aly, hai pe mess si ne tinem de urat una alteia in week-end...

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput