***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Alyna,
am vazut pozele cu david ; si filmuletele; cel mai mult mi-a placut cel in care se cearta cu hainutele din sertare; si Bob are asa nervisori si da din manute.
Sa-mi spui unde mergeti in Turcia sau ce oferte aveti, te rog, ca tot in perioada aia vrem si noi cu Bob.

Kokiy, lasa rusinea si spune-ne despte tine si Razvan.

Liviana, am citit review-ul despre vacanta ta in Grecia; frumos, am vazut si pozele de pe site, insa vreau sa te intreb cum a fost drumul cu masina atatia km? Matei a dormit , n-a plans?
charter-ul pana in Turcia dureaza 1 ora si ma tot gandesc cum sa fac sa nu-l solicit pe Bob cu drumul, ca asta are nervi mari cand e suparat si daca se pune pe urlat in avion ne arunca astia fara parasuta

Mica,
problemele cu somnul se vor rezolva candva, toate trec pana la urma; n-a zis nimeni ca-i usor sa fii mama, numai eu am fost oare asa naiva?
Ma gandeam cum era asta vara cand ieseam cu el in parc si urla pana aproape lesina si mi-era si rusine ca lumea se uita la noi si probabil isi punea tot felul de intrebari despre aptitudinea noastra de a fi parinti.
Si gandurile astea mi-au revenit in weekend fiindca eram cu Bob in parc si fiindca a crescut simt cum totul devine mult mai usor, ca acum plange numai daca ii e somn si nu e luat in brate; dar si aici lucram inca; eram in parc de vreo 2 ore , ii era somn si cerea in brate , ca stie ca acolo e locul in care adoarme, dar noi ne-am facut ca ploua, nu l-am luat in brate, asa ca s-a jelit dara fara sa planga pana a adormit. Mi-a fost mila de el, dar cred ca orice invat trebuie sa aiba si dezvat.

, mamica de David (24.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Uite ca intru si eu un pic...e 9:30 seara si simt ca pic din picioare, vremea asta ma deprima si ma sint lipsita de vlaga. Pe cind Nicole e plina de energie...in timpul zilei ca acum doarme. Sunt mai bine cu urechea multumsc fetelor care au intrebat, a fost ceva dar a trecut repede, sper sa nu ma mai deranjeze. Nicole in schimb are fata destul de rosie si parca e si iritata, are asa niste bubite mici, care-i fac fata aspra...Are gingiile super inflamate, eu dau vina pe dinti, sper sa nu fie vreo alergie, nu i-am introdus nimic nou si nici nu am de gind sa o fac prea curind, nu maninca prea bine si asta tot de la dinti. Am incercat sa-i dau cu laptic pe fata si arata mai bine dupa,dar iarasi s-a inrosit...Mai nou tireste gen "transee" si merge tinta la firele de la calculator si vrea sa stea in picioare, uneori vrea doar o mina ca sprijin...Am vazut poze multe, multe...le uram si noi sarbatoritilor toate cele bune si citim mereu dar nu reusesc sa scriu...sunt din grupul celor "din umbra".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

va multumesc tare mult de urarile ptr paste si ptr luna in plus a lui david, merci mult!

am citit pe sarite nu am timp acuma sa raspund ptr ca o data cu luna a 9-a a lui david mi-a facut si o otita de toata frumusetea! este prima data ca este bolnav, a urlat, efectiv urlat azi noapte 3 ore de durere, nu stiam ce are,desi dominic a avut 6 otite ar fi trebuit sa-mi dau seama, dar nu!dominic era mai mare cind mi-a facut otitele, zicea ca=l doare urechea, dar david isi rodea mina ca la durerile de dinti, dar urla atit de tare.....de ne-am speriat cu totii! nimic nu-l mai calma, am sunat-o pe prietena mea medic la 1 noaptea!dimineata abia pe la 3 a adormit, si eu cu el, si sotul saracu merge si la servici si el pe linga noi l=am leganat cu schimbul, si soacra la fel, noroc ca dominic a dormit bine, e si el putin racit, dar nimic grav. in schimb david, saracutu dimineata avea urechea plina de lichid curs, ii sparsese otita! am fugit la medic cu ei, unde am stat citeva ore bune, rezultatul david pe antibiotic si ptr febra paracetamol! e prima data in 9 luni ca e bolnav, dominic tot asa incepuse pe la virsta asta......e tare greu cind ai copii bolnavi, si mai ales cind sint doi!am citit ce ati scris pe sarite, dar cind imi revin cu somhul va si raspund.si mai e si zapada asta deprimanta, si sotul de paste a tinut copilu afara nu prea bine imbracat la temperatura de -12! cu factor vint, imi venea sa=l string de git el zicea ca bebe dormea bine la aer, iar eu deja ma gindeam ca bine ca nu mi-a facut hipotermie.....of, ce bine ca vorbiti de vacante, macar acolo visez si eu, vrem sa plecam in sud(cuba mexic dominicana) in functie de venit, cu copii si soacra.

la multi ani si multa sanatate si fericire ptr Ileana, nu ai mai scris de mult mi-e dor de tine

la multi ani cu sanatate multa ptr kay, sa fie sonia mica bine si sanatoasa asta iti doresc cadou de ziua ta

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Amélie de Irinusha

Dragos Stefan de Moko

Jacob de Arthurana


Pepsi Multa sanatate va dorim, e tare rau cu cei mici bolnaviori . sa se faca bine repede!




Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

quote:
Originally posted by carstea

Salutare!
Dupa ce am scapat de febra cu panadol, acum avem probleme cu diareea(didi ai avut o guraaaa).I-am facut orez cu morcov fiert dar acum a adormit inainte de masa.Offfff doamne, nu ma gandeam ca o sa se simta asa rau.
L-am schimbat de 5 ori pe ziua de azi ca face kk o zemuta.Seamana la culoare cu ce facea cand era alaptat exclusiv.Are si o parte solida.Am dat mai multe explicatii poate isi mai da cineva cu parerea de la ce o fi.
Va pup!

POZE rares(7 mai 2007)
bepanthen 100g -cateva tuburi de vanzare




Juniorul meu a facut asa de la antibiotic. I-ai mai dat lui Rares pana acum panadol? Poate e o reactie la el sau poate de la schimbarea de clima, nu stiu, sper sa te lamureasca fetele mai bine.
Multa sanatate!


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Didi eu incep cel mai "incepator nivel" adica A1. N-am mai facut germana pana acum asa ca plec de la 0si sper sa ajung la mittelstufe (B2) ca sa ma pot inscrie anul viitor la facultate.
Urasc germana, cand am venit aici prima data am zis ca eu n-o sa pot invata vreodata limba asta acum insa parca nu ma mai zgaraie la ureche, inteleg chiar si cate ceva numai cu reprodusul e greu al naibii...sa vedem ce-o iesi..
Gravi daca am inteles eu bine, ca am citit pe sarite, vrei sa inveti germana? Asa cum zicea si Didi cel mai bine e la Goethe Institut. Dar trebuie sa ai rabdare caci germanae o limba complexa.


Doxinu intrebai daca mai sunt capsunei fara dintisori, iti raspund eu daca AlexAlice nu o face ca nici Alice n-are dintisori (cel putin cand vorbisem ultima oara cu ea acum vreo sapt. si ceva nu avea).

Angiuta mamica lui Vladut(8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by lbelciug
Graviduta, cu ce vreti sa plecati in vacanta? Cu masina personala sau cu avionul? Daca luati masina si va decideti pt Grecia, eu iti recomand locatia asta: http://www.studioskarra.gr/ Am scris despre vacanta mea acolo si pe forum aici: http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=79672


Pai, daca se poate (adica locatii apropiate), probabil ca vom merge cu masina. Nu stiu exact. Merci pt linkuri. Ma uit si eu.

Ella, tre sa ma uit pe pozele alea ca, in majoritatea, sunt in costum de baie si arat ca o balenuta esuata pe plaja, asa ca nu ar fi frumos din partea mea sa le afisez pe net, ca s-ar face vreo campanie de-aia ecologica de salvare a balenutelor. Ma uit in we si o sa incarc niste poze.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Fetelor, poate imi puteti recomanda niste locatii probate in Turcia, Ella parca ziceai de kusadasi. Noi nu suntem cu fite si restul, nu vrem neaparat ceva scump, mai degraba sigur si cu facilitati adecvate Marei.

Alyna, chiar ma gandeam zilele astea ca n-ai mai scris. Ca si Paflo, de altfel. La ce ortoped ai fost? Eu il stiu pe Orlando Marinescu la Grig Aexandrescu, dar nu stiu daca sa ma duc la el, cat de bun e...

Hai ca editez, ca sa nu mai apara inca un raspuns al meu...Angiuta, da, sa invat germana e un plan al meu mai vechi care treneaza. Din cate mi-am dat seama, daca stii engleza, e mai usor, pt ca unele substantive seamana. Dar atat.

Pepsi, imi pare rau de David. Si mie mi-e frica de otita si stau tot timpul cu ochii pe urechile Marei.

Mara nu stiu ce are de la un timp, ca seara nu mai adoarme cum adormea (adica dupa baita, de la 9, se mai trezea la 7 cel devreme). Sunt seri in care nu reusesc sa o culc. Dupa ce face tumbe prin pat, de la un capat la altul, daca ii sting lumina si vreau sa plec, se pune pe-un urlat de zici ca o parasesc definitiv. Si e rupta de oboseala, desi doarme si ziua (numai in ultimele 3 zile a dormit cate 3 ore pe zi). Asa ca o iau in brate, adoarme cu capul pe umarul meu si, cand vreau sa o pun in pat, parca o pun pe spini. Incepe sa urle, se ridica in fund, apoi in genunchi, tinandu-se de marginea patului sau intinde mainile spre mine. In plus, mariu' e bolnav cobza de vreo 3 zile, iar aseara a fost climaxul, m-am trezit din ora in ora ca sa-l ajut sa se schimbe ca transpira abundent. Si, dupa ce am terminat cu el, la 5 fara ceva a inceput Mara. Asa ca diseara o sa fiu zombi.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

'Neata fetelor,
ma primiti si pe mine cu un capsunel?Oicum eu va citesc in fiecare zi si invat din mers de la voi,dar mai am si eu unele nelamuriri si nu am cu cine discuta.

Merci Graviduta de invitatie si ella_74 de incurajari.

Kokiy mami de Claudia (12dec.2001) si Razvan (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Kokiy, bine ai venit! Si pe mine m-a "racolat" ella de la redoutiste. Spune-ne datele capsunelului tau, sa te adaugam in lista de pe prima pagina.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput