***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (58)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by kokiy
Din pacate eu nu am gasit curcan decat congelat si nu m-am riscat.Peste am incercat ,dar nu i-a placut.Aveti vreun soi anume pe care-l dati? Eu am luat pastrav si poate nu e asa de gustos.



Am gasit curcan proaspat in Carrefour, dar nu tot timpul. Eu i-am dat cod, dar am luat si file de salau pe care o sa i-l dau sapt asta.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

quote:
Originally posted by Graviduta

quote:
Originally posted by kokiy
Din pacate eu nu am gasit curcan decat congelat si nu m-am riscat.Peste am incercat ,dar nu i-a placut.Aveti vreun soi anume pe care-l dati? Eu am luat pastrav si poate nu e asa de gustos.



Am gasit curcan proaspat in Carrefour, dar nu tot timpul. Eu i-am dat cod, dar am luat si file de salau pe care o sa i-l dau sapt asta.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)



Merci Alina.O sa vad cand ajung si la Carrefour,dar mai am o intrebare.Este intreg curcanul sau pe bucati?
Sa stii ca mi-a venit coletul La Redoute.Sunt foarte multumita de produse .Erau pentru copii si culmea am nimerit masurile.Cu banii nu m-am mai stresat ca ma mai facut o comanda si cred ca e talmes balmes la mine in extras.Acum sunt curiosa ce o veni ca mi-am comandat niste basketi ca la toale nu ma bag inca pana nu ajung la 65 kg(poate imi treci tu pe prima pag.1,73 cm la inaltime),iar ptr. sot am comandat un tricou XXL (1,78 si 85 kg) sper sa-i fie bun ,altfel imi da cu el in cap.

Razvanel soricel

Kokiy mami de Claudia (12dec.2001) si Razvan (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Si pe mine ma intereseaza daca stie vreo fata de unde se iau incaltarile cu talonete!!!!Ne-a zis dr. ca asa trebuie sas poarte.Pantofiori sau sandalute cu talonete si sa fie peste glezna sa sustina piciorul sa isi formeze un mers "frumos si sanatos"!

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

FOTOLII SI SCAUNELE COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

quote:
Originally posted by doxinu

Si pe mine ma intereseaza daca stie vreo fata de unde se iau incaltarile cu talonete!!!!Ne-a zis dr. ca asa trebuie sas poarte.Pantofiori sau sandalute cu talonete si sa fie peste glezna sa sustina piciorul sa isi formeze un mers "frumos si sanatos"!

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

FOTOLII SI SCAUNELE COPII



In general cam toate magazinele pentru copii au asa ceva ,dar este de evitat sa iei ceva turcesc sau chinezarii,cele de 2-3 sute de mii.Majoritatea producatorilor mari fabrica acum in China din cauza costurilor(Adidas,Puma) deci de ieftinituri sa te feresti ,ca pe un Puma tot Made in China gasesti.Nu stiu daca cele de la Melania au talonet pentru ca au preturi mai rezonabile,ele fiind produse in Italia.
Si eu sunt interesata cam ce incaltari au puii vostri pentru ca nu cad de acord cu al meu ce sa-i cumparam.El nu merge in picioruse,iar noi il lasam in ciorapei sau in botosei.Pentru iesit afara am luat niste turcisme(mai mult de fata) si am dat 60RON .Culmea e, ca desi imi permit nu-mi convine sa dau 2-3 mil. pe o pereche de www.ecco.com/ro/ro/colectie/bebelusi/4/bebelusi/4/76441/54480/detail.do" target="_blank">sandale pe care sa le poarte 2 luni(cam atunci i se schimba nr.)

Si ca sa va destind ziua,am gasit concurenta in preparearea mancarii.
Pui cu legume
http://www.youtube.com/watch?v=yvEoe598qrM

Razvanel soricel

Kokiy mami de Claudia (12dec.2001) si Razvan (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

lbelciug, sanatate multa lui Bogdanel. Si noi patim la fel, Tudor aduce virusii, iar Cipri le trage...La un an trecem si noi tot pe lapte de vaca, Tudor nu s-a mai atins de formula cand i-a simtit gustul.

Kid, la noi alergia se manifesta prin bubite pe piele. Am gresit si eu intr-o zi si i-am dat din galustele facute ptr Tudor, in care pusesem si albusul de la ou; am stat cu grija vreo 2 zile, dar nu s-a intamplat nimic si am rasuflat usurata. Sper sa nu faca ceva mai tarziu.

Am fost si noi la Kidex, mai sa ne intoarcem din drum la ce trafic era... am zis merci ca nu l-am luat pe Tudor cu noi, ca erau niste jucarii pe care si le doreste, dar pana la Paste nu pupa, ca are deja prea multe... In rest...n-am cumparat nimic, ne-am uitat la carucioare sport, dar n-am luat.

Koky, la primul copil am ascultat dr-ul si i-am luat incaltari peste glezna si cu talonete de cum s-a ridicat in picioare si-l tineam incaltat si-n casa...si cu toate astea acum calca cu piciorul spre interior( ca taica-su) si se pare ca ar avea si platfus...asa ca...pe asta micu' il las prin casa cu sosetele cu talpa antiderapanta si-l voi incalta doar cand va merge singur si vom iesi afara.
Si pe mine ma scot din minti preturile la papucii ptr copii, cu cat sunt mai mici la nr, parca cu atat sunt mai scumpi
Despre peste... eu i-am dat pangasius, imi place ca nu are miros si gust de peste.

Doxinu, cum am scris mai sus, pana acum nu am cumparat inca incaltari cu talonete. Ptr Tudor am gasit in Unirea la etajul 3, dar acum am vazut ca au disparut toate magazinele de copii...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Multumim tuturor pt urarile de sanatate adresate lui Bogdan. Mai tuseste, are muci grosi, dar per ansamblu e vioi, mananca si doarme mai bine.

Ella, si noi tot la Opera center. Acolo se muta toata pediatria CMU. A primit Augmentin, Ventolin si aerosoli cu FlexoTide. Taropa e in CO pana pe 7 aprilie La kidex am fost sambata, pe linia lui 41. Traficul nu a ridicat probleme. Imi pare rau ca raspund cu intarziere... sper ca duminica v-a fost mai usor.
Mica, le-am luat sandale din piele la baieti, un tanc cu telecomanda si pantaloni scurti pt Matei.
Pepsi, Vas, daca ai sti ce m-ati linistit! Deci isi formeaza imunitatea si in colectivitate ii va fi mai usor, adica cu imbolnaviri mai putine. Asa e cu florile, e o frumusete si o delectare sa le vezi in parcuri.
Lilly_love, Bogdanel ia in paralel si Septlin care e pt cresterea imunitatii. Matei la fel, ia Imunomix. Nu resping sugestia cu tratamentul homeopatic, dar sincer nu stiu nici un dr bun pe acest domeniu. Asa e cu antibioticele, totusi nu a luat f des. Taropa are mare grija si nu ni-l da decat atunci cand e cazul. Sunt multumita de ea so far, desi stii tu vorba "totul pana al proba contrarie". O sa caut si topicurile de care zici. Merci!
Madi, Pepsi multumesc! Vai, spre rusinea mea, nici n-am bagat de seama ca a trecut deja data de 30 cand puiul meu a facut 10 luni! Totusi n-am uitat sa-l iubesc si sa-l pupacesc pe dintosul meu drag!
Graviduta, nu s-a stabilit nimic concret ref la Balonul Copiilor, dar o sa dau un email si la adresa comuna. Voi specifica acolo si lista mamicilor care s-au anuntat amatoare de intalnire. Invit cu ocazia asta si restul fetelor sa-si dea cu parerea despre acest subiect.

kokiy, noi ne impacam bine cu incaltaminte melania si M kids. Sandale exact ca cele din linkul dat de tine am luat de la Kidex pt Bogdan. Au piele doar in exterior, au talonet si au costat 40 ron. Eu in casa las copiii doar cu soseta (groasa si cu talpa anti-derapanta).

Cine face capitol nou?
AZI DAU COMANDA PENTRU TRICOURI!
E cineva din ARAD? Ali24 e singura care nu mi-a confirmat pt tricou - o cunoaste cineva personal ca s-o contacteze si s-o intrebe? O sa-i comand si ei, sper sa nu se fi razgandit.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din APRILIE-Mai
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Buna ziua, fetelor!
Eu o las pe Teodora in ciorapei sau botosei prin casa! E rau?
Ea inca nu merge decat cativa pasi! Afara are incaltaminte de aia de bebei care inca nu merg ...
Asa ca sunt si eu foarte interesata de incaltamintea pe care o recomandati ...
Pana acum i-am luat o pereche de pantofiori rosii de lac de la Primigi (Italia) insa sunt cam rigizi!
Am si niste ghetute de la aceeasi firma, dar sunt mari, probabil pentru la toamna (sunt primite). Au talonete.


Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Asa creste minunea noastra ticker

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Pastez si aici ceea ce am trimis pe emailul comun:

Dragi mamici,
acum vreo 2 luni am dat telefon la Insula Copiilor (info aici: http://www.insulacopiilor.ro) si iata ce am aflat:
- in cazul in care vremea e frumoasa, insula se poate deschide si pe 11 mai, altfel ramane ca optiune spatiul inchis din Balonul Copiilor (www.balonulcopiilor.ro)
- rezervarile se fac in mod normal pe baza unui meniu pt copii, dar avand in vedere ca piticii nostri sunt prea mici, se poate face pe baza unui meniu minim pt adulti (daca ne decidem pt aceasta locatie, trebuie mers si vorbit concret)
- pe Insula au totusi si spatii acoperite in caz de ploaie.
Eu cred ca merita sa mergem in aceasta locatie caci e f frumoasa, spatioasa si daca platim un avans putem beneficia de rezervare si spatiu intim pt petrecerea noastra.
Pers de contact:
-George Ionescu: 0721-279817 (ce acest domn am vorbit initial)
- Marian Pais: 0721-261.632
Cine se ofera sa mearga si discute la fata locului? (la Balonul copiilor)
Avem nevoie de o oferta pt meniul de adulti (minimal) si care ar fi pretul pt party de grup.
ATENTIE: exista deja o oferta pe site: http://www.balonulcopiilor.ro/mese.htm insa meniul pt adulti e cam scump (minim 45.70 ron/pers).
Poate reusim sa obtinem ceva mai decent pt costuri meniu adulti+intrare copii.

Pana acum avem 28 de mamici interesate de acest party:
lavini
kid
tudorcatalin
cristalina
CHOWPERSA
sora CHOWPERSA
lbelciug
Amely
piticasigogosica
Graviduta
lilky
kokiy
ella_74
mica0307
mary_lou
ancamari
lbelciug
doxinu
an@
poohy
florentinaroman
alyna24
alina25
arcadia
cristinamaria
moko
ckristina
addinel

Cine nu se regaseste in aceasta lista, va rog sa trimiteti mail la adresa comuna.
Liviana

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din APRILIE-Mai
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by kokiy
O sa vad cand ajung si la Carrefour,dar mai am o intrebare.Este intreg curcanul sau pe bucati?

Nu, era doar pieptul. Am vazut si curcani intregi, dar congelati.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Si sa nu uitam ca fiecare mamica va veni insotita. Deci vor fi 28 x 2 adulti + 28 copii.

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput