Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (119)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Vreau numai sa urez sanatate multa celor bolnaviori si pupici lor, sa se faca bine repede!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

deci cu borcanasele bio si diversificarea accelerata:
sincer, mai ganditi-va de 2 ori.
Gheorghe a facut diaree din doua auze(opinia mea, astpet maine dr)
Maxim 15 grame de borcanel Hipp de para dat pt constipatie, plus legume pasate date dupa 3 ore (a doua zi dupa Hipp, facuse doar 3 kk....)
Luati-o incet fetelor...nu va grabiti, pt ca consecintele sunt pe termen lung, nu apar imediat.
Gheorghe a scazut ceva sute de grame, nu-mi dau seama exact cat pot ca nu sta la cantarit.
Nu-mi fac probleme, desi nu atinsese 8 kile, fi-mea a avut 8 kile la un an;)), plus ca el nu e f inalt, deci mai bine ca nu-i umflat


Daca doriti sa ne votati...

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna seara,
sper sa scriu si eu mai des , dar am fost super prinsa si nu am mai apucat, am fost plecata de pe acasa si mai greu cu internetul

nici nu stiu cu ce sa incep

in primul rand La multi ani! tuturor sarbatoritilorsi in special Carpatinei o cu intarziere

am vazut un de dulceturi si papanashi , niste dulci care mai de care ai cochet si mai zambaret , nu nominalizez sa nu omit pe cineva, dar... trebuie sa o admir pe mama tzestoasa si camera lui Yanis, foarte frumoasa si vesela

Luy multumim de pozici si de montaj , esti ce mai tare

am vazut ca sunt mofturici pe aici la papa si Miru a fost asa vreo saptamana, nu a mancat aproape nik in afara de tzitzi, dar rezultatul a fost cel de-al 2lea dintisor, acum de 2 zile e in recuperari papa toate cele 3 mese pe zi si fara rugaminti, am introdus si oul si branzica (merci fetelor de pontul cu lamaia, imediat iese branzica)

Betty eu am fost luna asta in Covasna la hotel Clermont si au fost super conditii, nu stiu daca avea camera 40 m , dar aveau pat pt copii si scaun pt masa , hotelul e deschis de cateva luni si e super utilat, detalii vezi www.clermonthotel.ro



poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Sabina multa sanatate finutzului G sa se faca repede bine
am votat si eu pozicile voastre, f interesante, va doresc succes

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Roxana, nu stiu ce sa zic, am incercat azi cu Milumil si nici de ala nu a fost incantata. Dar am zis sa incerc si schimbarea laptelui sa nu zic ca nu am incercat tot. la noi situatia dureaza de vreo luna si cantitatea de lapte baut a scazut drastic.

Nana, asa mi s-a parut si mie Milumil, mult mai dulce. Sper sa fie mai bine!Fluturasul iubit ce face? Cand vedem poze cu el in salopeta aia frumoasa?

Danuta, multumim frumos, biscuitele era Petite Beurre, dar iti dai seama ca doar a ros pe el sub supraveghere. Ce urata vreme la noi...offff....

Annisia, tot la 10 ani????hm.....Si mie imi place de tine bruneta.

Greieras, multumim!

Melania, exact asa face si Sara, papa solida mananca, doar la lapte face figuri. Nu stiu zau care e cauza.

Carpatina, faza cu morcovul tine si la noi! maraite suntem si noi si dintii nu vor sa iasa.

Mandarinutza, dulce tare Antonia!

Sabina, VOTAT! deosebite pozele!

Betty, felicitari pt Mario cel maricel!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

bb Gheo in actiune

Piciule, nu te speria, nu sunt astea pozele Raw:)), astea le-am tras jpeg, repede, in rafala....a fpst f amuzant sa-l pozez cum incearca sa isi ia jucariile si sa-l vedeti si cum se ridca. Bine, nu-i ca papanshu Andrei, dar cand are ceva mai sus se saltga in picioare, asa, doar in maini, merge mai greu...:)
toata sedinta foto a durat vreo 2 minute, eu am selectat "doar" cateva poze.

Daca doriti sa ne votati...

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Luy, mama, stai calma, ce te scuzi atat pt un amarat de punct? Doamne fereste!! tare, am vazut montajul , superb!!! o sa salvez si pozele, si pe astea uite ca tot nu apuc sa le postez, mai trebuie bibilite alea de grup, ca-s intunecoase...da sa nu va faceti sperante, am facut vreo 10 poze mari si late si proaste

multumesc mult ca ati votat, am votat si eu maruntika, da atat am gasit, bagati link aicia sa vedem si noi:)


Daca doriti sa ne votati...

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

vroiam sa va intreb ceva , Miru de vreo 2 nopti tzipa prin somn, uneori se trezeste alteori nu, mai face vreun bebe asa, de la ce o fi ?



poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

quote:
Originally posted by ANDREEA11

Fetelor ati dat mango la copii?

andreea





Da,eu am dat in combinatie cu mar si caisa-Hipp!A papat,nu am sesizat diferentza!
In alta zi am amestecat in fructe si avocado,a iesit f cremos piureul de fructe,la fel a halit!
Acum am luat si-o papaya,sa vad cum este si ce zice Mihnea de ea....

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

quote:
Originally posted by Yaia

Mai fetelor, ce ma tot innebuniti cu spanacul asta? Voi chiar nu stiti ca nu are fier nici macar cat salata verde? Ca nenea americanul care a trecut valorile spanacului a facut o greseala la fier, a trecut gresit virgula si i-a marit valoarea de 10 ori? Ia cautati pe google sa va lamuriti... sau vedeti aici:
http://en.wikipedia.org/wiki/Spinach

Eu nu ma omor dupa spanac, e bine sa-l dati ca e sanatos si daca vreti varietate la legume date bebeilor, dar nu va amagiti ca are fier si trebuie sa manance cupilu', mai ales daca e teama de nitrati.

Hai ca va tzuc! Noapte buna.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze



De acord!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput