Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (119)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Carpatina, asa e, ce repede cresc fetele noastre.Parca mai ieri era si a mea o gaza mica ca nasica mica a Annisiei.
Acum am vazut intrebarea ta cu parcul.Am fost in parc in Buc, s-a intors si Sabina de la Busteni, dar probabil e ocupata, de aceea nu a intrat inca.


Sim, dar unde e spalatoria asta germana?

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by sim_stoian
hainele la spalatoria germana,


Bre Sim, matale ai o slabiciune pentru germanii astia.... de la ce ti se trage?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



nu ma gandisem, dar acum ca ai semnalat inclin sa iti dau dreptate.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Mandarinutza, e la intersectia dintre Marasesti si Calea Serban Voda.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Buna Cris tot cu mucii, iar eu cu aspiratorul....Diseara il dau cu Pulmex baby sa vad ce minunatie o fi!
Melania eu am bagat carnea de la 4l si 3 saptamani. Cris a fost alimentat exclusiv artificial. Noi suntem deja mai departe decat ceilalti papanasi, am mai zis, noi avem verde si la mamaliga cu branza si smantana, numai ca nu stiu sa fac mamaliga.
Roxana eu portocala ii dau si nu se inmoaie deloc scaunul. Acum ii dau portocala mai multa si lamaie pt aport de vitamina C avand in vedere mucisorii.
Fetelor doua intrebari:
\1.De la ce3 varsta se pot da urzici?2.Daca are muci multi il spal ai ba? Mentionez ca am sarit si peste baia de aseara!

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mandarinutza, ce scumpica e Antonia si ce mandra sta calare. Sper sa nu faca obsesie pentru ponei ca atomica mea.

Carpatina, inteleg ca fata vrea in brate indiferent cum, ce te impiedica sa dormi la orizontala?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Andreea11, al meu e tare sensibilos, si la fructe neacide se baloneaza si regurgiteaza rau. Ieri am uitat sa ii dau Bonisan dupa fructe si mi-a facut surpriza pe haine de cum l-am imbracat sa plecam. Daca i-as mai da si citrice cred ca ar fi si mai rau. Deh, baiatul meu, eu de la salata verde cu lamaie m-am balonat si m-a durut burta ingrozitor.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Roxana merit bilele negre, dar depind de sot cu masina si el are un program naspa rau. Ce e cu acel Humana? N-am auzit de el.

Andreea11 eu ii fac baie in fiecare seara indiferent daca e racita sau nu. Despre urzici nu stiu ce sa zic n-am ajuns asa departe.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Am citit despre spanac in Capraru ca tot se vorbea pe aici si e recomandat cica dupa varsta de 8 luni. Spanacul proaspat nu se depoziteaza timp prea indelungat. In primele 8 luni de viata nu este recomandabil sa se dea sugarului spanac, deoarece anumite substante continute in spanac (nitratii) se pot transforma in intestinul copilului in nitriti, care sunt daunatori. Din aceleasi motive spanacul ramas de la o masa nu se reincalzeste pt a fi dat copilului.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaradu spune:

buna seara
nu am mai intrat de mult sa scriu insa v-am tot urmarit . noi suntem bine suntem diversificate de diversificate maria mananca tot ce ii dau nu face mofturi, i-au iesit 2 dintisori (se vede de 2 zile danteluta jos la gingiuta) abia asteptam pt ca m a disperat cu plansul si balosenia pe care o lasa in urma.
sta f f bine singura in fund insa nu stiu ce sa i fac cu rostogolitea - se rostogoleste de cateva ori pe zi dar nu asa mult cum am vazut la alti bbei
se ridica in maini si isi ridica curutzul dar nu pleaca de a busilea . baga totul in gura papa singurica biscuitel si ma iubeste in felul ei : ma mangaie si apoi imi baga degetelele in ochi
zice mama , bruu, brum brum , pfu
eu stau toata ziua dupa fundul ei si nu am timp sa fac mai nimic pentru mine tare as vrea sa ma descurc ca voi sa fac de toate dar nu stiu cum
cand pun seara capul jos pe perna sunt ca dupa o zdravana
maria s ar juca toata ziua dak se poate

va pun si pozici cu ea sa o vedeti
va pupam
http://picasaweb.google.com/danielaivanuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Roxana, poate pana ajunge ea la 3-4, vor fi alte animalute la moda.. Daca o semana cu mine, o sa duca acasa toti pisicii vagabonzi.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput