LMA * Ghiocei de martie - aprilie 2006 * (51)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Catrinelu` ce faina petrecere in parc ati avut si ce tortulet super cu capsunici! Pupici hiphopistei!

Noe astept poze! la Maia fuserati?

Pup

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

ameluta, multumesc din partea Biei pt aprecieri

miha, nu am ajuns la Maiu din pacate, dar m-am urcat sus pe casa unde am semnal bun si am povestit o tzira cu mamy de Maiu
o sa pun si pozele de la Teo, probabil cand doarme Bia azi la pranz...
ce fain de voi, in calatorie la vecini...vreau si eu!
succes max la gradi'!


CIUF, sper ca e bine buburuza mica...iti spun sincer ca eu as merge sa ii fac testele necesare..Nu as vrea ca mai incolo sa fie suspiciunea ca , totusi, poate, ceva nu e ok. Sper din tot sufletul sa fie ok si sa nu fie nicio pb, insa ti-am zis doar cum as face eu


La multi ani, Adina!

am fugit la cafea (cu Bia, ofcors, dupa care ..afara, sper sa nu ne ia vantul)



Noe & Anne-Bianca(14.03.2006)
Ce mai citim noi

99% of the people don't know what electricity is. I don’t know what electricity is. But I know it’s working. I know you can cook a man’s dinner with it. And you can also cook the man. (The Secret)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Ciuf, si eu spun ca si Noe, fara sa intri in panica, fa-i toate testele pe care le crezi necesare/ti le sugereaza pediatra, altfel mereu vei avea un semn de-ntrebare. Eu stiu ca daca nu-si pierde cunostinta, (acum,ce a fost cu Eva doar tu poti sa presupui)nu are ameteli,varsaturi dupa, e OK, dar..eu as face asa cum ti-am spus. Si mai stiu ca daca cazatura e grava, CT se repeta dupa un timp, cateva luni sau chiar un an.

Miha,stiu si eu cum e cu gradi, acum Ana e in etapa in care spune uneori ca nu vrea sa mearga la gradinita,dar merge fara sa se opuna.si nu plange absolut deloc.Cand l-ai lasat azi, a plans?La ce fel de gradinita merge Cristi? Ai grija sa nu te pricopseasca cu niscaiva virusuri de pe acolo,acum pe sfrasit de sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

attencion::: avem POZE DE LA ZIUA LUI TEO si din weekend



Noe & Anne-Bianca(14.03.2006)
Ce mai citim noi

99% of the people don't know what electricity is. I don’t know what electricity is. But I know it’s working. I know you can cook a man’s dinner with it. And you can also cook the man. (The Secret)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

MIHA, ...si eu tot cu nod in gat....de la copil dus la gradi;e casa tare goala si e mult prea multa liniste in casa,dar e mai bine pentru ei asa.Rudy a fost tare fericit ,...acuma sa vedem daca va plange cand il luam acasa la pranz,...caci la noi asa se pune poblema.

Ciuf,Scumpa,fa-i analizele micutei ...eu asa as face.Si nu te gandi la rau....caci fata e bine,s-a trezit,si totul e ok,se comporta normal,nu?
Noe,am vazut pozele.Se pare ca s-au distrat pe cinste copilasii acolo.Si sarbatorita tare fericita...si dulcica!Voi v-ati mutat in Newzeeland?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

una fetele
Ciuf Eva a lesinat imediat ce s-a lovit? sau in urma plansului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Aoleu grea faza cu gradi...nu am fost buna de nimik toata ziua...si s-a mai dovedit a fi si o zi de tot rahatul...L-am luat pe Cristi la 12 30 de la gradi...s-a bucurat cand ne-a vazut, dar nu am fost bula de oxigen de care avea nevoie...era bine mersi la tanti care le face papa dimineata. Mi-a spus fata care se ocupa de ei ca a plans decat putin, ca de dimineata nu prea a papat, dar la pranz a papat (si o cred - ptr ca acasa nu a mai papat, desi i-am facut peste!) si ca nu a vrut sa danseze cu ceilalti. Probleme au aparut cand sa-l culcam de pranz...S-a tot trezit din jumate in jumate de ora plangand...Am crezut ca are febra, ca il doare maseluta, burtica...Tati a zis sa nu-l mai duc la medicul de familie si i-am dat 3 ml de nurofen desi avea 37 cu 1....deci nu avea febra!
Acum astept sa vad maine ce se mai intampla...oricum am inima cat un purice!
Merge la o gradi particulara cu putini copilasi si mai multe educatoare...sper din toata inima sa nu-mi aduca cine stie ce pe acasa...mai ales ca au si medic pediatru acolo.

aalina pupici pentru Ana cumnitica si ascultatoare, care merge la gradi si cand nu are chef!

delia sper ca la voi sa fie si mai pozitiva experienta gradi...Doamne ajuta sa se acomodeze usor flacaii nostri!

noe am vazut pozele cu printesele...pupici amandurora! ce pacat ca nu ati ajuns la Maiu...eu pe ea si pe Bia greu le deosebesc...sunt 2 ghiocele cretuline simpatice...si de cate ori vad ghiocele ma gandesc...abia astept sa vina si Eli a mea!

Astept in continuare vesti de la Ciuf si pup gasca! Maine este ziua Marianei...mai pe seara o sa afisez lista de aprilie. Va pup!



Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata!

Mariana multa sanatate tie si frumoasei tale familii, nastere usoara si bebe frumos si mancacios!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

LA MULTI ANI, MARIANA! si mucho amor, felicidad si tot ce iti doresti tu langa cei dragi






Delia, inca nu am ajuns acolo fizic, dar urmeaza, in maxim 6 luni



Noe & Anne-Bianca(14.03.2006)
Ce mai citim noi

99% of the people don't know what electricity is. I don’t know what electricity is. But I know it’s working. I know you can cook a man’s dinner with it. And you can also cook the man. (The Secret)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

fetele, tocmai m-am intors de la echograf, si se pare ca am doua buburuze
se pare ca vom fi 5 in clanul Roua!!

nici nu stiu daca sa ma bucur sau cum sa reactionez



Noe & Anne-Bianca(14.03.2006)
Ce mai citim noi

99% of the people don't know what electricity is. I don’t know what electricity is. But I know it’s working. I know you can cook a man’s dinner with it. And you can also cook the man. (The Secret)

Mergi la inceput