Comori de nov-dec 04 (174)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Asta e adevarat, cu pomii infloriti, in spatele blocului sunt atatia pomi infloriti; de dimineata cand ma trezesc raman in fereastra si visez.

MONICA - Saracuta, ti-ai facut griji!
Bine ca nu era nimic grav!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

quote:
Originally posted by mikimi

Ce faceti in vacanta de vara/toamna? merge cineva in sep la turci?

februarie , martie

Miki,mami de Alexander (12.12.04) si Yannis crestinat. (28.08.07)

pe noi ne-ar tenta din nou...
ai vreo oferta? sau faci doar planuri...
hai ca poate ne potrivim... septembrie ar fi OK.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Ma bucur ca Ruxi e bine si ca nu a fost vorba decat de o zgarietura. Si sanatate lui Alex!

Miria, ti-au scris si fetele, stresul poate sa-i faca mai rau lui bb decat raceala ta. Stiu ca-s super importante primele 3 luni, dar se buna seama, rosu in gat, nu-i asa o problema.

Apropos de liliac, si mie imi place foarte mult. Am mov inchis in curte.
Azi am fost la Praktiker si mi-am luat niste flori f. frumoase. O sa le pun in jardiniere, desi cresc in tufe. Ranunculus se numesc. Seamama cu niste bujori de dimensiuni mici, si au culori pastelate. Sunt superbe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Fetele, care stiti ce tufe se pot pune intr-un loc mai umbros de gradina, care sa infloreasca in fiecare an. Din cele perene. Adica, nepretentioase.
O parte din curte este umbrita si vreau sa pun si acolo ceva.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Vreau si eu gradina! Da' se pare ca vom ramane doar cu visul.
Si ne vom mai ostoi dorul printre florile lu' nana.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Miria, uite www.egradini.ro/forum/viewtopic.php?t=3205&sid=72c12d05becc7667bfd13f57300c1f65" target="_blank">aici o lista cu plante pentru umbra, mie prima data mi-a venit in minte Regina noptii dar se pare ca prefera alternanta soare/umbra nu neaparat umbra.
Am vazut chiar ieri mesajul , de fapt sotul a remarcat poza pe ecran si a vrut sa vada ce alte poze am mai pus si atunci l-am vazut.
Eveline meriti bataita si stii si tu prea bine. Eu o singura data nu i-am pus centura, din greseala, iar pe drum mi-a spus ea si am tras imediat pe dreapta panicata. Eu cand o iau de la gradi mai face figuri ca vede o fetita araboaica, care se urca in fata si dupa aceea la scaun in spate fara sa-i puna mama centura si Ana nu mai vrea nici ea. Asa ca i-am spus mamei respective ce figuri face Ana si am fost finuta pentru ca am auzit de un caz cand mama i-a pus centura la iesire dintr-o parcare nu inainte de momentul plecarii masinii de pe loc si cineva a reclamat si a spus numarul masinii, politaiul a venit acasa si a intrebat copilul care a spus adevarul si uite asa hop amenda.
Dar Bia era in spate si a plonjat in fata, chiar asa a fost sau am inteles eu aiurea?
Ioana, tu ce mai faci?
Mihaela, Andra, Cici, voi va vaitati de zapada si noi chiar ne-am bucurat de ea ca a rezistat o zi. Acum deja s-a dus de pe iarba dar ne-am jucat, am facut si om de zapada care inca rezista, probabil pana la prima ploaie, ne uitam mereu pe geam sa vedem ce mai face omul.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Buna dragele mele!
Ce mai faceti?
V-a fost dor de noi sau ne-ati uitat???

Va uram o primavara insorita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Bobitule, uite eu tocmai faceam bilantul , incercam sa salvez toate capitolele de la odisee.
Si cu tristete am constatat ca fiind la urma nu m-a felicitat si pe mine nimeni dar absolut nimeni cand am nascut. Si tu tot la urma ai fost dar cei din urma au fost cei dintai, fata smechera ai, si-a ales data de nastere cum trebuie .

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

salutare....ca-n vremurile une,cateva pagini pe seara!imi dati de lucru....
Miria,am zis sa ai grija as,in general,de tine...
Roserb,e ziua ta?a fost?ca eu cum sunt....
Ochi_verzi,Diana face liniute???..Mariuca,vb ta Try,abia reuseste niste mazgaleli
Am fost la medic ieri...nu are nimic!Da' tuseste.....ma rog,sper sa aiba dreptate.Continuam cu sirop de tuse,Nurofen,fluimucil....Eu in schimb abia de mai pot respira..m-am babit de tot!
Monica,pana la urma de la o banala bubita era?
In rest,toate bune..astept cu nerabdare summit-ul,zona mea(Miria..noroc ca nu trebuie sa mergi la munca..)va fi una de grad zero,inchisa din 27...sa vedem cum 'zbor' spre munca..
Mai vb
Pupici

BURTICA
POZE NOI 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea Sara si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

neatza, ce imi place cand scrieti asa, eu am cedat nervos, aseara am alergar rds-ul sa mai arunce cu niste biti in retea ca merge netul asta cu lingurita, nu reusesc de loc sa postez decat in anumite perioade si atunci cu salvare inainte a mesajului ca le pierd ca uita pagina sa se incarce, probabil cand a fost taiat si l-au reconectat nu au legat ceva bine, ma rog
hmm ce mai vroiam sa scriu? ca evident am uitat, am niste zile nebune nebune nebune, ieri am alergat toata ziua, azi o iau de la capat, la 6 am programare la controlul de 1 an al matzei si merge si el , sa il mai vada, de ce nu stiu ,caci oricum efect nu are nimic niciodata, dar asa sa nu zic ca nu il duc, maine vaccinez gaza si ii face si 2 vaccie odata ca ii face si ala de 1 an si ror-ul, si dupa probabil potopil, ca de exact ce ne lipsea, ca tocmai ce iesira inca 2 dinti
si culmea , moralul meu e inca sus, hmm cred ca imi prieste primavara, avand in vedere ca toate astea aparura exact in acea perioada a lunii, ca de cum sa vina si ele pe rand, eu tot sper sa treacaaaa, sa se opreasca, sa fie putin soare si pe straduta mea, ma rog, eu sper astept si pana sa fie traiesc, ca in asteptarea asta... pai ce sau ea pe mine sau eu pe ea
ati inteles ceva ca eu una nu
o mare varza itr-un mic creier, hmm care creier

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput