Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (35)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

quote:
Originally posted by ellis

si eu, am regim de 1600 kcal si 1400 si inca nu stiu cu care sa incep, de aia mai aman

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/home
POVESTEA NASTERII


pai cu ala de 1600 sa iti fie mai usor

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii




merci de ajutor

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/home
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valik79 spune:

Ellis, multumesc!
Am trimis sotul sa cumpere milumil si la urmatoarea masa incepem si vom vedea cum merge.
Haideti ca am inceput sa ma plang si nu am urat la multe lunite sarbatoritilor de astazi.Mai intai fetele
[[s Adalia Charisa de mami Adalia
[[s Cezar Rares de mami Sanduta

Vali,BB Andrei(16.12.2007) si Mihaela 5 ani(20.07.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Victo,mersi pt. rasp. legat de pireul de fructe.
Roxxy,am vazut pozele...super bb si super mamica! aaa... si nici sotul nu e mai prejos....ce sa zic ...o familie frumoasa,felicitari!!!
Stefania, felicitari pt. micutza crestina!!!
AncaD, 2 kg.date jos intr-o sapt.e foarte bine.Succes in continuare!

bb meu a inceput sa redevina bb cuminte a lu` mami....papa bine acum,doarme mai mult(chiar si in timpul zilei) si mai ales am scapat de maraielile cu care ne ``incanta urechea``
da Doamne sa o tina tot asa caci grea a mai fost per. din ultimile 2 sapt.
ref. la spalatul biberoanelor....si eu fol.detergent de vase (la inceput am fost putin reticenta in fol lui insa oricat de bine le-as fi spalat si sterilizat tot ramaneau urme ....)


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna dimineata!

si fetita mea "mananca" nan1 la fel de "bine" ca multi alti bebei in perioada asta
Am reusit sa colectam 10 ml urina ,avem de asteptat 3 zile pt. urocultura,poate inapetenta se datoreaza vreunei infectii ?sau poate ca nu ,voi vedea ...3 zile...o vesnicie!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

vad ca multi bebei au aceeasi problema cu papa, o fi ceva in aer

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/home
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

deci nu cred ca e chestie de lapte,mai mult,o perioada nasoala,doar nu s-or fi saturat bebei de laptele care l-au baut atata timp!si-au luat lumea in cap toti?

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

Buna fetelor,

noi am luat doar 80 gr in greutate, dar eu deja m-am obisnuit cu asta, am luptat mult sa reusesc sa fiu cat de cat calma, sa nu intru ca de obicei in depresie. Daca ar fi ocazional nu m-as stresa, ceea ce va sfatuiesc si pe voi, dar la noi ocazional se intampla sa puna 200 gr. De aceea mi-a si recomandat dr. sa trec pe diversificare, ca se pare ca nu ii place laptele, si nu e de vina laptele in sine, ca firma.

da multumesc lui Dumnezeu ca e sanatoasa, vesela si voioasa, rade si canta toata ziua, vrea sa o ia la goana de pe perna cand papa. Probabil nu vrea sa fie mancacioasa ca mama ei.

aveti niste bebei tare frumosi, sa va traiasca si sa creasca mari !

pentru cele care au diversificat, o intrebare : cam cat (cantitativ) mananca bebeii vostri la o masa ? a mea nu bea lapte deloc dupa, deja avem 2 mese distincte.

Victo, cat fier ii dadeai pe zi ?

o zi frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

sorina, la analize ii iesise hemoglobina 8 si ii dadeam fier de 2 ori pe zi, cate 4 picaturi.
marti facem analize din nou, sa vedem dc s/a imbunatatit situatia.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Neata si de la noi!
Raportam aceleasi probleme cu papatul ca si ceilalti bebei!
Nu mai stiu ce sa ii fac ca sa manance! Ieri a papat doar cate 50 ml la fiecare masa (adica 4 mese..in total 200 ml)
Nu i-o place nan1? ma intreb si eu ca si alte mamici....acum dimineata nici sa nu vada biberonul...am pus-o la san si a tras ce o fi gasit prin el dar a adormit repede! LApticul din sani se imputineaxa pe zi ce trece din ce in ce mai mult. Ieri avea sanii plini dimineata, azi dimineata moi...offff
HAi ca m-am plans destul!
Foarte frumosi bebeii...am vazut pozicile si filmuletele puse de voi!
Spor la slabit celor care au inceput cura...cred ca o sa incep si eu cat de curand
Daca siti ca papa bebeii alt laptic mai bine decat nan..sa imi spuneti si mie!

Pupicei la bebei!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

multumesc Victo de raspuns, exact asa mi-a dat si mie, mi se parea mult, pentru ca noi avem greutate mai mica, stiu ca se da 1-2 pic pe kg, dar totusi ma gandeam ca e mult. Acum sunt mai linistita. Eu ii dau si vit.C naturala, picaturi, zice ca se asimileaza fierul mai bine. Ma gandeam ca poate ii si face pofta de mancare, la cate siropele i-am dat speram intr-o pofta de mancare de lup.

Mergi la inceput