Fulguleti de nov-dec 2006 (162)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by Ktrinel

dia, uite www.toysrus.com/search/index.jsp?categoryId=2256160&f=PAD%2FBrand Name Secondary%2FDr. Browns&fbc=1&fbn=Brand Name Secondary%7CDr. Browns" target="_blank">aici pt dr brown..si www.toysrus.com/search/index.jsp?categoryId=2256160&f=PAD%2FBrand Name Secondary%2FBornFree&fbc=1&fbn=Brand Name Secondary%7CBornFree" target="_blank">aici pt bfree...poate le poate cumpara de pe net...

Ktrinel si Ana Julia (24.11.2006)




multumesc tare-tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by dianarus78


da, clar, oboseala. oana, dia... tot in familie e...:))
let me know daca le vrea. ca oricum stau degeaba pe la mine :))



Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc





ok, merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Salutare!
azi am fost in vizita la o prietena foarteee buna, stabilita in Tara Galilor,(salutari calduroase vecinei de Regat Asiza ) care-a venit pt. o saptamana acasuca.Atat de bine ne-am simtit, si eu, si David. Asa-mi plac oamenii care desi nu au copii, au talentul ala de a se comporta atat de frumos cu piticii si de a se face placutzi.David s-a comportat exemplar, bine, e drept ca acolo i s-a permis sa faca absolut tot ce doreste, parca era acasa. a spalat covorul cu apa din canuta, a "reamenajat" camerele, a randuit pantofii, a presarat prajiturele peste tot si multe altele.
Dupa experientza asta ne vom re-profila pe vizite , cel putin pana se opreste ninsoarea.
Mai am o veste buna: Cristi, sotul meu, a trecut de faza"organizatorica" la noul job, lururile au intrat pe fagasul normal si sunt zile in care ajunge acasa la 6, ceea ce e nemaipomenit. Mult timp petrecut impreuna, ajutor, liniste, trai neneaca!! Plus ca nu mai e stresat, nu-si mai aduce acasa toate problemele de la serviciu, da, eu am toate meritele, eu l-am convins sa indrazneasca sa faca mutarea asta, si se pare ca am avut, din nou, dreptate!

Kikineata, imi pare rau pt. buzita julita, totusi suna macar dr sa-ti recomande ceva dezinfectant local, sau stiu io, sa stai linistita.
Dia, ma bucur ca ai invins oboseala venita la pachet cu depresia. Concediu placut!!
Ktrinel si voua va doresc o vacanta de vis.Mexic , zici? La soare??
Cele doua Diane, pe numele lor de scena: dianarus si dianocica m-au facut sa plang cu poza aia si cu afirmatia dianei rus ca a ajutat-o Domane Domane sa-si vada puii mari
Dianocica, ceva vesti noi despre rezultatul uroculturii reloded??
Danduso te tzuc ca te-ai gandit la mine! Si sa fii sigura ca Dalia va fi o grasunica de fetitza, mai tot timpul somnoroasa si foarte sanatoasa.Da stai asa, numa' somnoroasa tre' sa-ti doresti, ca sanatoasa si mancacioasa e si Crinuta ta.
Madaluta, noi nu roadem bibe de lapte, il topeste intr-o clipita, n-are vreme de ros.iar apa o sevim din canuta cu cioc, pe aia o mai zgarie cu dintisorii, alt rau n-are ce sa-i faca.
Gata! s-a terminat pauza!

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Salutare ... am si eu o problema ... cele care aveti sterilet Mirena dati-mi si mie detalii(tocmai ce l-am scos pe cel de cu si ag si mi-am pus Mirena). Sunteti multumite? Dianarus parca tu ti-ai pus ... ai ceva reactii de la el ... te-ai ingrasat ?
Nu m-am documentat f tare, dar pt ca aveam CM cate 8-10 zile si luna trecuta celalalt sterilet mi-a alunecat din cauza abundentei CM ... am ajuns la concluzia ca trebuie sa-mi pun un sterilet care sa ma favorizeze - sa nu mai am asa multe zile menstruatie si imi statea pe creier treaba cu metalul.
Astept pareri. Multumesc anticipat ... .

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Fac capitol nou.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_n-d_06 spune:

Serviti capitol nou? O bunatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

fetele din canada, ma ajutati si pe mine: am nevoie de un site/magazin, de unde se pot cumpara biberoane bfree sau dr.brown. vreau pt o prietena si in romania nu se mai gasesc, iar fratele ei tocmai vine din canada.. dar el e burlac si habar nu are unde poate sa-i gasesca.. merci mult
arquez[/i]



de unde pleaca din canada din partea franceza sau engleza?
In partea engleza, daca produsele astea se gasesc in Canada sigur gaseste la Shopers Drug Mart.


Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput