Fulguleti de nov-dec 2006 (162)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Eu cred ca cel mai bine e sa-i explici copilului ce se intampla, ca mami pleaca la serviciu...sau unde pleaca, sa ii spui ca se va intoarce , ca este iubit si ca atunci cand suntem plecati ne gandim in permanenta la el...copilul pricepe ce ii explici, si chiar daca plange nu va avea sentimentul de abandon! In niciun caz nu pleci undeva fara sa iti iei ramas bun si sa ii explici -te va cauta prin toata casa si nu va sti de ce ai disparut! Asta am citit prin carti ca nu sunt eu asa desteapta :)! La Alexuta mea tine de fiecare data faza cu explicatiile, maraie un pic dar isi revine repede! Va pup!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=35" target="_blank">POZA CONCURS - "primiipasi1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by dianocica

trebuie sa va zic si voua. ma uitam la pozele din concurs si am gasit una...am plans...de emotie, de fericire...de amintiri...nu stiu, tare rau m a impresionat. nici nu stiu a cui e :) se cheama 2 minute de viata, e www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">aici


diana si david 03.12.06







ocazie cu care m-am uitat si eu la pozele de la cele 2 cezariene, cand abia fusesera scosi din burtica, nici cordonul nu era legat inca... si iar am bociiiiit

vai cat de mici au putut fi... numai DD m-a ajutat sa ajung cu ei pana aici...



Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Dragele mele drage..
Eu n-am patit nimic, nu este vorba de mine, dar e asa .. pacat. Multumesc mult, mult.




Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Of nush cum reusim dar mereu patim ceva la gurita. Tocmai a cazut si s-a lovit la buza inferioara nu pare sa fie sparta, arata altfel, ca si cum ar avea vreo 5 julituri mici pe buza exterioara. Ni s-a mai intamplat dar pe interior intre gingie si buza....acolo a fost nevoie de trei copci aici se vede ca e ceva de suprafata...sau cel putin asa sper, sa fie OK la dintisori si in interior. Tocmai era ora de somn.

Va rog sa-mi spuneti dc vi s-a intamplat asa ceva si a fost necesar ceva medicatie (unguent cu antibiotic, vreun praf ca sa se usuce...nush, atat gandesc acum). A sangerat puternic dar perioada de 1 minut si s-a linistit in 3 minute. Data trecuta curgea siroaie vreo juma de ora si a plans continuu. Sper sa fie mai usor acum.

Tocmai cand papa si ea mai bine, probabil o va incomoda la mancare. I-am dat ceva cu bibe si a baut. Ne ajuta DD si de data asta.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

quote:
Originally posted by kikineata

Of nush cum reusim dar mereu patim ceva la gurita. Tocmai a cazut si s-a lovit la buza inferioara nu pare sa fie sparta, arata altfel, ca si cum ar avea vreo 5 julituri mici pe buza exterioara. Ni s-a mai intamplat dar pe interior intre gingie si buza....acolo a fost nevoie de trei copci aici se vede ca e ceva de suprafata...sau cel putin asa sper, sa fie OK la dintisori si in interior. Tocmai era ora de somn.

Va rog sa-mi spuneti dc vi s-a intamplat asa ceva si a fost necesar ceva medicatie (unguent cu antibiotic, vreun praf ca sa se usuce...nush, atat gandesc acum). A sangerat puternic dar perioada de 1 minut si s-a linistit in 3 minute. Data trecuta curgea siroaie vreo juma de ora si a plans continuu. Sper sa fie mai usor acum.

Tocmai cand papa si ea mai bine, probabil o va incomoda la mancare. I-am dat ceva cu bibe si a baut. Ne ajuta DD si de data asta.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)



offff, saracuta. nu stiu ce sa iti zic, mergi la dc sa o vada, mai bine. iti va spune daca sa o dai cu ceva sau nu.

vreau sa va multumesc din tot sufletul la toate, ca v-ati gandit la mine! sunteti minunate! nu am patit nimic (grav), am dat cu capul de parbriz, o durere de cap suparatoare, dar va trece. masina e destul de rau, acum vedem cum putem rezolva.

PE TOATE!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

fetele din canada, ma ajutati si pe mine: am nevoie de un site/magazin, de unde se pot cumpara biberoane bfree sau dr.brown. vreau pt o prietena si in romania nu se mai gasesc, iar fratele ei tocmai vine din canada.. dar el e burlac si habar nu are unde poate sa-i gasesca.. merci mult

in alta ordine de idei, maine mergem la sinaia .. nu mai zic ca de 2 zile oana stranuta si are muci , desi ea n-a fost bolnava deloc de jumate de an ... sper sa-i treaca si sa fie ok, sa ne putem bucura de mini vacanta asta .. va pe toate, ,sa fiti cuminti, sa nu vad nici un fulgulet bolnav si nici o mamica in butoi cand ne intoarcem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by dianarus78

quote:
Originally posted by dianocica

trebuie sa va zic si voua. ma uitam la pozele din concurs si am gasit una...am plans...de emotie, de fericire...de amintiri...nu stiu, tare rau m a impresionat. nici nu stiu a cui e :) se cheama 2 minute de viata, e www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">aici


diana si david 03.12.06







ocazie cu care m-am uitat si eu la pozele de la cele 2 cezariene, cand abia fusesera scosi din burtica, nici cordonul nu era legat inca... si iar am bociiiiit

vai cat de mici au putut fi... numai DD m-a ajutat sa ajung cu ei pana aici...



Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc




si eu ieri am primit hdd cu ce s-a recuperat din el... si ma uitam la filmuletel si pozele cu oana din primele zile, din primele luni... inutil sa spun ca am de m-am rupt.. asa era de micaaa .. si cand am vazut filmuletele alea cand sugea la san, la primele supturi, vaai, ce m-am emotionat.. am de nebuna... nici nu-mi vine sa cred ca a fost asa de mica... mai vreaaauuuuu

va las acuma, ca am ars deja o tura de legume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

buna dimineata de la noi...nu prea am nimic de zis, spre bucuria unora sau supararea altora :))

yagmur , ia cafeaua ...eu mi-am terminat-o pe drum, ca nu mai aveam rabdare sa ajung la birou ..apropo de muffins, am descoperit ca cele mai bune sunt de la chinezi..nu stiu cum le fac, ce le pun, le schimba si forma :))...deci retrag parerea despre muffins :))...chinezesti sa fie , insa :))

noi nu am avut niciodata probleme cu plecarea/venirea/aparitia/disparitita vreunuia dintre noi. nu plange niciodata. cand plec dimineata ea ramane cu sotzul ..de cum ma vede la curier, imi da geaca, papucii...imi arata sa pun pe cap caciula :)) , imi taraie geanta , ma pupa si o zbugheste la geam sa imi faca cu mana...eu nci nu ies bine pe usa si ea deja e la geam si face bye-bye...imi trimite pupicuri , imi face cu mana...pana dispar de pe strada, adica din raza ei vizuala...la gradi cand ajunge sare in bratele educatoarei (tipa de dimineata e o super dragutza - grecoaica) si nici nu se uita in urma...ba mai mult, merge la geam si face bye bye lui taica-sau, pana dispare cu masina...
deci nu stiu ce sfaturi sa va dau ..

despre imbracat nu am nici o parere, nici nu ma prea intereseaza cum se imbraca lumea, as remarca doar ca aici mi se par PREA dezbracati uneori copii ...

am inceput numaratoarea inversa AMR 7 zile pana la vacanta...si lista mea de to do e plina...de to buy. ..nu mai zic...

numai bine la toate lumea.

asiza, poate e un semn jobul ala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

fetele din canada, ma ajutati si pe mine: am nevoie de un site/magazin, de unde se pot cumpara biberoane bfree sau dr.brown. vreau pt o prietena si in romania nu se mai gasesc, iar fratele ei tocmai vine din canada.. dar el e burlac si habar nu are unde poate sa-i gasesca.. merci mult

in alta ordine de idei, maine mergem la sinaia .. nu mai zic ca de 2 zile oana stranuta si are muci , desi ea n-a fost bolnava deloc de jumate de an ... sper sa-i treaca si sa fie ok, sa ne putem bucura de mini vacanta asta .. va pe toate, ,sa fiti cuminti, sa nu vad nici un fulgulet bolnav si nici o mamica in butoi cand ne intoarcem

Dia de Oana 29.11.06

"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez




sa incerce la zellers si la shopers drug murt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

laura, eu te sfatuiesc sa mergi sa-ti faci o tomografie dc te-ai lovit cu capul de parbriz... nu e de lasat asa, believe me..

kiki, of, saracuta... dc bea totusi din bibe poate nu e decat o julitura superficiala

ruxandra

sa va zic cum am iesit din stare proasta in care ma invarteam de o saptamana? am bagat un shopping de 3 ore in care mi-am cumparat NUMAI MIE (nu s-a mai intamplat asta de cand o am pe oana) haine de muulti bani, dar asta nu e relevant .. ideea e ca m-am simtit bine, mi-am luat si haine frumoase, si sport, si casual, si sexi si am gonit depresia si oboseala ..d e fapt era oboseala care a adus depresia, ca doar asa se intampla.. de-am iesi odata din cercul asta vicios cu muulta oboseala... noi nu suntem obisnuiti sa nu dormim noptile... si avem asa o perioada proasta acuma, cu oana chinuita de masele si dinti... sambata noaptea a plans intruna 4 ore, de 1 noaptea la 5 dimineata... nu ne lasa s-o dam cu nimica in gura, nu am reusit sa-i dam nici nurofen, nici panadol, nu vroia nimica, numai urla de durere saracuta... mis-a rupt sufletul, am plans si eu cu ea, am fost pe punctul de a pleca la urgente ca nu mai stiam ce sa-i facem... un paracetamol in fundulet (introdus printre urlete si lupte corp la corp) a rezolvat durerea in 20 min... m-am zgariat pe oki ca nu m-am gandit mai inainte la solutia asta si am lasat-o sa se chinuie atat .. oricum , aseara i-am dat la culcare nurofen, ca iar o chinuiau dintii/maselele... si afost ok... ca dc adoarme, nu mai pot s-ai dau nimica, ca nu vrea.


Mergi la inceput