Fulguleti de nov-dec 2006 (162)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Marani


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

quote:
Sunt foarte, foarte trista. Da rau, rau. De mult n-am mai fost asa.. se curma aiurea o viata. Si-am senzatia ca si cealalta viata va fi cumva irosita.. offfff. Stiu ca nu se intelege nimic.. dar am simtit nevoia sa va scriu.

Ruxandra: ce s-a intamplat? ce ai patit??? Hai te rog spune-ne..Daca te descarci poate iti va fi si tie mai usor..

Madalina32
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by madaluta

quote:
singura chestie care l-ar putea "jena" ar fi intepatura in desht, dar cred ca o sa depasim rapid momentul :))

adeju :Daca tu gasesti in c-ta un laborator unde sa-ti faca hemoleucograma din deget sa-mi zici si mie....eu n-am gasit...
Si inca ceva..uitata-te in analize si vezi dc e prescrisa si sideremia..k dc nu scrie..astia nu ti-o fac si n-ai de unde sa vezi fierul...Noi am patit-o...
Acum tb sa-i fac sideremia separat( asta se face din degetel), dar nu m-am invrednicit sa-l mai duc...

Madalina32
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )




dap, la synevo :) si nu e vb de hemoleuco..bla bla.. nu ma intereseaza decat fierul, cum ar veni :) nu ma pune sa-ti explic, ca nu stiu, si tari mi-s ochii obositi :) oricum, ca sa revin de unde-am plecat, da, la synevo il inteapa numa' in desht pt ce ne intereseaza pe noi de tura aceasta :)


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by marani

Ori v-ati gandit vreodata ca sunt mamici care nu-si permit 5 feluri de fesuri ( spre exemplu )? de polar, sport, eleganta, crosetata..etc...Si-atunci vad fetita in rochita, palton, cizmulite si caciula super groasa...sa ma apuc sa judec? la fel se intampla cu restul obiectelor de imbracaminte.
io una pana acum n-am intalnit copil mai saracacios imbracat si cu caciula de blana. poate si pt ca alea de bbc, simple, fara papitoi, mutzunachi, floricele sunt pe la 5lei bucata...
quote:
Originally posted by marani

Nu mai faceti atata caz din felul in care unele mamici isi imbraca copiii. Sunt multe altele ce ar trebui sa ne determine sa tragem un semnal de alarma...
corect. sunt mame care isi bat copiii de la 6 luni sau mai devreme, mame care le dau cub knorr in biberon la 3 luni sau ciorba de burta la 1an. dar doar pt ca sunt cazuri mai rele asta nu ar trebui sa te opreasca sa spui/faci ceva. daca il vad pe unul pe strada dandu-i altuia cu paru' nu zic: no, bine ca i-a facut doar atat..putea sa-l omoare si atunci era mai rau


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

nicole are pe burtica niste cosulete, putin rosu si cu pustule in varf. nu multe, sa zicem 10 pe buritica si vreo doua pe picioare.
acum ma gandesc sa nu fie de la sapunul de baie, tocmai i-am schimbat samponul de la Hggies la Dove, dar ma gandesc ca cel mai probabil e de la crema de dupa baie care e cam veche... nici nu mai stiu cand am luat-o, ca nu am mai folosit-o in ultimul timp dar i-am pus putin pe burtica la ultima baita si parca si pe picioare. ma gandesc ca o fi de la crema si pt faptul ca pe spate nu i-am pus crema si acolo nu are nici o bubita.

voi ce parere aveti? o fi altceva?

Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

am lovit masina. rau. eram singura. am dat cu capul de parbriz, inca imi vajaie totul in jur.
va pup tare, dar nu mai intru azi ca nu mai pot.
pupici

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

CEATAAA ( mami: lui pitigoi dai intr-unul tzipa ........ mami asteapta ) DOIIII ........recunoaste-ti personajulllll !! :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Valeu...ce citesc eu pe aici?!!!
Laura, tu ai patit ceva? Masina las-o ca se repara...tu sa fii ok!
Ruxandra, draga mea, ce s-a intamplat? Nu poti sa te 'versi' aici?
Asiza, poate totusi gasiti o solutie. Eu stiu femei care ar pleca din Romania sa aiba grija de copii si pe 500 eur. Mai ales daca se merita job-ul ala!
Yagmur, sa nu-ti para rau fiindca si aici azi a fost frig iar acu seara bate un vantalauuu!!!
Marani, eu 50% iti dau tie dreptate, 50% Dianocicai. Si eu am zile cand ma infofolesc si afara sunt peste 20 grade si zile in care mor de cald la 5-7 grade...deh...hormonii astia!. Ma apuca toate alea cand vad copii abuzati in orice fel,(si aici intra si categoria infofolit plodul cu forta) dar pe de alta parte sunt constienta ca eu nu pot schimba mai nimik din toate astea. Daca simt ca am cu cine vorbi, atunci vorbesc. Daca simt ziduri peste tot, imi vad de treaba mea! E un pct de vedere foarte egoist, stiu, dar eu am ajuns sa judec dupa 'se merita timpul pierdut-nu se merita timpul pierdut'.
Danita, nu-mi vine sa cred...ai cel mai destept fulgulet!!!
Bambo, cum mai e Antonia?
Dandusa, tu cum mai stai cu oboseala?
Maria-sa a intrat oficial in greva foamei, astazi am gasit-o pe bona smiorcaindu-se ca 'cupilu' n-a mancat mai nimik. Eu sunt calma...deocamdata! Nu da semne ca ar avea ceva...cred ca caninii isi fac de cap!
Si e inebunit sa se joace cu lopatica, grebla, camionul si formele de nisip...inclusiv in casa si cu diverse chestii pe post de nisip! Bai fratilor ...a pus muschi pe picioare, da' muschi din aia adevarati, fibra curata, s-au dus pernutele si cutele!!! Are mama baiat mare si voinic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Laura, tu esti bine? Ca doar asta conteaza. Masina... stiu, si reparatul costa bani, dar sanatatea ta e mai importanta. Multa sanatate.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Cui ii place poza noastra din concurs si are timp sa voteze o poate face aici http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=35 ultima poza dreapta jos "primiipasi1"!

Daca sunt fete de la noi cu poze in concurs dati-mi si mie un PM! Din pacate eu intru foarte rar pe net! Multa sanatate fulguletilor si minunatelor!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

Mergi la inceput