Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (117)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

quote:
Originally posted by gabitz78

ana - hehehe...nu sunt pufi!pai poate vreti sa va mutati mai la nord!
si eu as vrea o casa, dar deh...daca nu mi-a placut cartea, ce sa fac?
ne-am intors de la dr, totul e ok!asa ca....dau de baut!
pupici dulci.


gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Gabitz
, tot in zona cauta, ca are interese. Sper ca saptamana viitoare sa pot iesi si eu ca omul in parc. Daca e ok si Eliza, si nu ploua cu galeata ne vedem sigur.



Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Gabitz, ce bine imi pare ca a scapat Eliza!

Ana, iar mutat? Pe mine ma ia durerea de cap cand aud cuvantul asta. Stiu ca o sa ma mai mut o singura data si gata. Mama, cand eram in studentie ma simteam precum tiganul cu, cortul. In fiecare vara imi caram catrafusele acasa, toamna inapoi. Uff, ce mai uram chestia asta!

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list



Sim, crede-ma ca asa ma simt si eu. De-a dreptul debusolata. Nu ma implic cu nimic in aventura asta si sincer sper sa nu gaseasca nimic sa se incadreze in posibilitati. Nu ca mi-ar strica un pic de curte in plus si o camera in plus, dar acum nu ma simt in stare. Sa mai creasca un pic copiii.

Ma bucur tare ca Stefan papa legumele. La noi azi a fost un fel de fiasco mancatul. Nu l-am prea nimerit cu nimic.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Multumesc Si bv cum vine sotiorul acasa ii contactam.Si Vladut are coastele putin mai proeminente,de asta sunt si eu disperata sa-l duc la mare vara asta iar in tara sincer nu vreau sa merg.La un hotel mai dragut in Mamaia sunt sigura ca as plati la fel,daca nu mai mult chiar.Astept sa vii tu si sa-mi povestesti cum a fost.De englezi sunt satula am trait printre ei 5 ani si ma intorc din aprilie in Londra.De vineri seara pana duminica sunt cu totii beti si scandalagii

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Rox, orezul ala n-o ingrasa, dar constipa. Eu nu-i dau ca si asa are tendinte spre constipatie. Branza de vaci vad ca n-o agreeaza nici Vlad. Mai insist, dar slabe sanse.

Sim, am notat reteta. Rosia poti sa o fierbi dar sa nu o pui la pasat.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Annisia, multumim de foto –frumoasa camera i-ati pregatit papanasului.Sa va traiasca nasica si mamicii nerabdatoare –refacere rapida cu mult laptic.
Papanash, bine ca v-ati relaxat si v-a fost bine la munte.Il pupacim pe Andreiutz, plimbaret. Am admirat montajul. Andreea mea s-a oprit din joaca ei si s-a uitat biiiinnneee, l-a studiat pe Andreiutz si l-a final a scos un eiiii....
Maruntzica, n-au ajuns eclerele? Va asteptam cu dulceata in Iasi...poate ne vedem...
Tomasa, vreau sa vad si eu minunile tale ...
Mada28, felicitari pentru papanas.
Rodica , felicitari pentru Darius.
Roxana, felicitari pentru Andrei.Mami gospodina-succes la bucatarisit...vezi sa nu creeze dependenta bucataria...
Gabitz, multumim de vestile bune.
Moldoveanca , poate pana plecati ... un parc....
Melania,n-a mai fost o intalnire organizata din febr...mamicile se mai vad in parc in Copou...te anunt cand organizam....poate nu trece martie fara sa ne vedem in grup....
Si_bv,magnolii am vazut in Selgros in Iasi.Noi am luat acum trei ani un copacel -magnolie-alba dar se dezvolta greu...poate nu-i prieste locul...



mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Piciulika, ce mai faci? Ceva vesti de voi , de Michael?

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

pt concursul de la baby expo tb sa votam???????????
dc da cum ca nu am gasit nimik'

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Rox, inteleg problema. Uite, am mai gasit o reteta de mar copt cu orez. Marul copt inmoaie putin scaunul, orezul are efect invers, deci cred ca merge.

Mar copt cu orez
Ingrediente: 2 mere, 2 linguri orez, o lingurita rasa zahar, apa.
Cum se procedeaza:
Se spala bine merele, se sterg bine, se pun in tava si se baga la cuptor pentru a se coace. Intr-o craticioara se pune apa cu zaharul si se da in fiert. Intre timp orezul se pune la inmuiat in apa.
Cand a dat apa cu zaharul in clocot se adauga orezul si se fierbe bine, daca scade apa mai adaugi pana se fierbe bine orezul. Dupa ce s-au copt merele se scoate miezul copt se paseaza bine cu furculita si se adauga orezul ( 2-3 linguri, in functie de cat de mancacios este bebele), se mai paseaza si cu totul ca sa se faca ca o pasta.


Eu nu vreau sa pun deloc zahar pentru ca o sa folosesc mere golden care sunt destul de dulci. Si vreau sa mai pun putina scortisoara. Incearca, poate ii place lui Andrei.


Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by Roxana_G
ma duc sa fac niste friptura si ciuperci gratinate.



A-nnebunit lupu'!!!!!!

Si-astea tot semipreparate congelate?



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



Nu, cred ca a innebunit de-a binelea.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Roxali, .
Sa aveti parte numai de impliniri, satisfactii si multa sanatate. Dumnezeu sa va calauzeasca si sa oranduiasca totul cum este mai bine pentru voi! Sa va fie viata luminata si dorintele destin... alaturi de cei dragi voua.


Urarile sunt adresate si celorlalte mamici care sarbatoresc Sfintele Sarbatori de duminica.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput