Strumfi de iulie-august 2007 (68)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

iaca am reusit si eu sa citesc din urma, o pagina da una nu dar m-am pus cat de cat la curent cu ce se mai intampla.

Multa sanatate puiutilor bolnaviori si pentru mamicile lor puternice! Mie mi se strange inima cand il aud pe Matei cum mai tuseste uneori, ici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi sa-mi faca febra.

Stefania, foarte faine filmuletele cu Catarina! Ti-am citit si blogul si vroiam sa-ti spun ca imi place foarte mult um scrii, pui mult suflet!

Karligutza Adelutei sa se faca bine cat mai repede. Cat despre ouale mele de Pasti n-au fost doar Kinder, am avut si Disney. Cine vrea surprize cu Micky Mouse si Donald ?


Carla pentru Saby! Sa-i faci poze cand vine la laptic si sta in pozitii ciudate, cred ca o sa se amuze si ea cand mai creste. Cat despre racaitul peretilor..nasol! Matei racaie lenjeria de la pat in general, dar cel mai des ma apuca pe mine de piept, fie apuca si trage de piele fie doar racaie. Cert e ca sunt plina de zgarieturi de la piept in sus!

ruxulic, sa-ti traiasca baiatul!!! si tuturor strumfilor care se sarbatoresc azi!




fianna cu www.flickr.com/photos/14295400@N03/sets/72157603680539275/" target="_blank">printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

buna dimineata!
cine ofera azi o felie de cozonac? cozonac? zonac? aaaaac?


karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

ori sa-mi fac, sa-mi fac, aaaaaaaaac!



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

avem mai multe variante: ori de la mamicile care sarbatoresc Pastele, ori de la mamicile de strumfi nascuti in 24 (acolo mai degraba o felie de tort - pe care n-as refuza-o oricum) carora le urez si eu in special domnisorului Victoras bulgaras (de zapada) care se va da azi cu sania probabil ca sa sarbatoreasca cele 8 lunisoare.



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Buna dimineatza si hai la cafea, repede ca se raceshte!!!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Buna dimi si Paste fericit celor ce sunt in sarbatoare!
Violeta multumim de cafea.
Karli, Dana, Cristina, Olguttza sanatate multa strumfeilor vostri
Vive, Carla ce precoci sunt copiii vostri

Lori a mea nu a mai zis de multa vreme mama, dar zice baba, sau vuovo, veve, nene. Patruleaza la marginea patutului si erge de-a busilea dar in marsarier, directia inainte nu s-a inventat inca Face cu manuta "pa, pa" si ma imita cand fac ca un leu sau ca vacuta din cartulia ei comestibila
De dormit tot nu doarme noaptea bine, se trezeste pe la 6-6.30. Dar cu o cafeluta, mai mult decat virtuala, reusesc sa rezist peste zi. Ieri a fost la plimbarica in gradina botanica si cred ca i-a placut f mult ca nu a vrut sa adoarma si si-a cam dat peste cap tot programul. Poze cu toporasi si Lorinuta aici

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Lavi, ce poze superbe! Iar lorinutza e dragalasha si frumoasa!! Sa va traiasca! Poza in care sta in picioare si aia ochi in ochi cu tati m-au omorat!!Si tu arati tare bine in pozele din gradina botanica. Apropo, mai sunt caini vagabonzi?

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

quote:
Originally posted by violetan

Lavi, ce poze superbe! Iar lorinutza e dragalasha si frumoasa!! Sa va traiasca! Poza in care sta in picioare si aia ochi in ochi cu tati m-au omorat!!Si tu arati tare bine in pozele din gradina botanica. Apropo, mai sunt caini vagabonzi?

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71



Mutumim de aprecieri , ne-am fasticit un pic la atatea laude. Caini vagabonzi sunt muuulti prin cartierul meu, dar in gradina nu am vazut nici urma de labuta (si-or fi luat concediu ca sa aiba forte sa urle la luna plina de asta-noapte).

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

boss nu spune nici mama nici tata. nimic.
a mai ramas vreun strumf ca noi ?

pupici!

gogosel, mamica lui rares-mihai (11.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Violeta, multumim de cafea, tocmai savurez una acum, miam-miam.

Sanatate multa strumficilor bolnaviori, sa se faca repede bine si sa nu se mai lipeasca de ei nicio rautate de boala.

Laviiii...Lori e superba! Mi-e tare drag de ea . Cand ai zis ca ai fost in Gradina Botanica m-a trecut un fior. Uitasem, pur si simplu ca tu esti la Iasi,iar in botanica din Bucuresti mi-am petrecut muuuute ore in anii trecuti (stateam relativ aproape de gradina).

Avem si cearsaf cu palmieri la fel (si mingiuta colorata, si botosei cu vacute, si bavetica de plastic - a noastra e albastra).

Mi-a placut tare mult poza aceasta , e de album .





www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

www.youtube.com/watch?v=7ZscS775ek8" target="_blank"> Children see. Children do.


Mergi la inceput