Aparate fitness care DAU rezultate!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dori spune:

quote:
Originally posted by mamaluidavid


Marina iti trebuie asta http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=8008559&st=wii&type=product&id=1156203165702

aici e sold out dar ca sa iti faci idee.

Si apoi mai trebuie balance board-ul http://en.wikipedia.org/wiki/Wii_Balance_Board asta care dupa cum am inteles eu inca nu a fost lansat inafara Japoniei,prin mai cica. Board-ul vine impreuna cu softul Fit.



Eu nu am inteles - se cupleaza la TV sau are ecran propriu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

ceea ce am eu ocupa intr-adevar spatiu,nu mult,este ca un steper cu brate pe care parca alergi tinandu-te de bratele alea,sper ca ai inteles explicatia,habar nu am cum se numeste.e fff fain,lucreaza mult muuschii coapsei dar si abdominalii(mai ales cei laterali)si bratele.imi spunea cel de la care l-am luat ca e ideal pt cei care se pregatesc de schi.mie imi place fff mult pacat ca nu am timp sa lucrez la el cum as vrea....

editez: l-am gasit,uite-l mai jos
http://www.firstbike.ro/Fitness/681.php

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

eu sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=5" target="_blank">aici(asacreste) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">aici(elisadescoperindlumea)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amalisimona spune:

Eu am destule: bicicleta, stepper, aparat abdominal, banca pentru abdomene, gantere, aparat de vaslit (nu stiu denumirea exacta, e ceva care simuleaza un caiac canoe), centura vibromasaj. Cert este ca la scurt timp dupa ce le-am achizitionat, le-am transformat in piese de muzeu. Imi lipseste vointa/ambitia, dar si timpul.

Spor la sport!

Simona, Sorina (12 Noiembrie 2004) si Irina (5 Mai 2006)
FOTOGRAFII BLOG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amalisimona spune:

Am vazut acum pe youtube care-i treaba cu leg magic asta. Il vreau in colectia mea .


Simona, Sorina (12 Noiembrie 2004) si Irina (5 Mai 2006)
FOTOGRAFII BLOG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

quote:
Originally posted by dori

quote:
Originally posted by mamaluidavid


Marina iti trebuie asta http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=8008559&st=wii&type=product&id=1156203165702

aici e sold out dar ca sa iti faci idee.

Si apoi mai trebuie balance board-ul http://en.wikipedia.org/wiki/Wii_Balance_Board asta care dupa cum am inteles eu inca nu a fost lansat inafara Japoniei,prin mai cica. Board-ul vine impreuna cu softul Fit.



Eu nu am inteles - se cupleaza la TV sau are ecran propriu?

dori





Se cupleaza la TV.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Am eu Leg Magic.
In reclama spune ca daca il folosesti cate un minut de cateva ori pe zi, in 8 saptamani ai super rezultate.
Acu', probabil la mine o fi fost sedentarismul prelungit, dupa 10 secunde nu stiam cum sa ma dau mai repede jos de pe el, ma ardea interiorul pulpelor de nu mai puteam.
In schimb, sotul meu care se duce in fiecare sapt la fotbal, nu simtea nimic. E drept ca sunt si 26 cm diferenta intre noi, deci el nu se chinuia ca mine.

In fine, dupa utilizare cat de cat regulata, nu in fiecare zi ca nu am timp, am ajuns sa il folosesc 40 sec legat.
Sper sa reusesc sa ajung la 1 min in curand.

Deci, nu e asa usor cum pare in reclama, da' repet: la tonajul si lipsa mea de antrenament, probabil nici nu ma puteam astepta la altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Andira, asa e!
Eu nu reusesc mai mult de 60 de secunde (fara sa ma doara muschii si sa consider ca fortez nota prea mult).
Conteaza insa mult pozitia (obligatoriu genunchii indoiti si spatele drept) si controlul muscular (adica sa faci miscarea contractand muschii coapsei si ai fesei).

Mie imi place mult. L-am montat in bucatarie (acolo am gasit loc) si mereu gasesc 1 minut sa ma urc pe aparat .
Nu vreau sa ii fac reclama pentru ca eu cred ca nu toata lumea ar fi la fel de incantata ca mine de el. Fiecare cu stilul si capacitatea lui de efort.
Oricum, nu inlocuieste mersul la aerobic sau inot sau 6o de minute de cardio eficient. Si nici dieta.

da, macar, eu un inceput.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

Saptamana asta trebuie sa imi soseasca si mie LEG MAGIC. Din ce am citit inteleg ca nu trebuie sa imi para rau pentru alegerea facuta (...si dupa bani!).
Sa auzim de picioare cat mai frumoase cat mai curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Ma bucur ca am aflat pareri despre Leg Magic am sa imi iau si eu.



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Participam la concurs: daca va place de noi, votati-ne: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">pag.21 - Freza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=40" target="_blank">pag.41 - Somn adanc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amalisimona spune:

Si pe mine m-a incantat leg magic asta, dar vad pe un forum ca o tipa care il foloseste de 5 saptamani si face exercitii dupa programul primit odata cu aparatul, se plange ca nu vede niciun rezultat bun. Ba din contra, au inceput sa o stranga pantalonii si se teme sa nu depuna masa musculara in loc sa slabeasca. Nu stiu ce sa mai zic.

Simona, Sorina (12 Noiembrie 2004) si Irina (5 Mai 2006)
FOTOGRAFII BLOG

Mergi la inceput