***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (57)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Vali5 37.1 nu e temperatura, peste 38 se considera temperatura.



Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

LA MULTE LUNICI SARBATORITULOR NOSTRII DE AZI!!!!!


Andrei de Vali5

David Andrei de Ella_74

Aurora Demetra de Bebeta



Noi am iesit la iarba verde,am papat acolo,am stat la soare pana ce ne-a luat sonul si am plecat acasa.Bineinteles ca a adormit pe drum iar acasa era fresh.Abia astept sa se faca cald ca lumea sa stam mai mult.Acum stam cat e soare si bine dar mai tarziu........... pana se intuneca.Abia astept!

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

FOTOLII SI SCAUNELE COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Neatza!
Ma rog,noi ne-am trezit de la 6 dimineata, dar imi place cum suna
Multumim ptr urarile de 10 luni, nici nu stiu cum trece timpul asta, parca mai ieri imi imaginam cum o sa arate Cip la 10-11 luni...

Sper ca iepurasul a fost darnic cu capsuneii si mamicile care sarbatoresc Pastele!

Incerc sa raspund si eu cate ceva, Cip sorteaza masinutele lui Tudor si stau cu un ochi la el si cu unul la tastatura...

Timur, am vrut si eu aspirator cu spalare, dar m-am lasat pagubasa ca eu am decat un covor in toata casa si nu se justifica pretul...plus ca sunt destul de maricele si eu voiam unul mai mic pe care sa-l pot inghesui in debara. Pana la urma mi-am luat un philips cu filtre hepa, fara spalare, de care sunt f multumita.

Doxinu, noi mancam la 5 dupa amiaza iaurt cu cereale. Lapte mai bea doar dimineata, seara si inca un bibe noaptea. Sambata chiar am patit-o cu el, ca se facuse ora de iaurtel, dar nu mi-am dat seama si voiam sa-l culc...dar el nimic...sarea de fund in sus doar cand il puneam la orizontala. I-am facut un bibe cu lapte si mi-a dat peste mana si a facut o fatza de parca mi-ar fi zis_ ce-mi dai mie bibele asta? Eu vreau mancare!_ Dupa ce i-am dat iaur a dormit ca un ingeras!, iar laptele l-a baut tati.
Ce pozitie haioasa are Stefanut cand doarme! Face gropite in obrajori?


Pepsi, ce de bunatati! puisorii de pe tort i-ai facut tu? Anul trecut de Paste am fost la prietenii nostri si astia micii (Tudor si copilul prietenilor) au ciocnit toate ouale pe furis...


Angela, sanatate multa!

Carstea, bine ai ajuns la Lo!

Vali,linisteste-te, 37 nu e temperatura serioasa...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Madi Unde e Ana, sa o votam si noi?
Se pot vedea toate pozele pe o singura pagina www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=%5C6" target="_blank">asa

doxinu Am vazut cum doarme Stefan Sunt tare flexibili copii; si al meu doarme in cele mai ciudate pozitii de ma minunez si eu cum de nu amorteste. Asa a adormit juniorul meu ieri la pranz.

arcadia Ma tot uitam la pozele tale si ma intrebam de unde te stiu eu pe tine si nu reuseam deloc sa imi aduc aminte. Azi am facut conexiunea



Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

Vali5 pentru Andrei

Ella_74 pentru David Andrei

Bebeta pentru Aurora Demetra

magda,mama lui Tudor Catalin


http://community.webshots.com/user/tudorcatalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by kid

Madi Unde e Ana, sa o votam si noi?


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)




Kid Ana mea nu e in concurs.

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Kid ne-ti batut la pozitii

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

FOTOLII SI SCAUNELE COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Neatza!

Angela, sanatate!Sper ca a trecut durerea de ureche.Poze noi am in aparat.Sper sa le descarc curand.
,Pepsi,ce de bunatati!Tortul arata grozav!
Am vazut nazdravanii frumosi David asa are bujori tot timpul sau e de la dinti?
Arcadia, multumim!Noi nu suntem inscrisi la concurs
Kid, felicitari pt noua achizitie!Ai grija la cazaturi de-acum!Am ras la pozitia de somn a lui VladutzHmm...ati dus copilu' la motoare?Cum a reactionat?
Michelle, l-am vazut pe Domi cel frumos si ochios, imbracat ca un adevarat barbat!
Ninutza, foarte frumoase pozele.
Vali, nu te speria ca 37,1 nu e temperatura serioasa.De la 38 in sus iti faci griji.Astept pozele...
Ramona, ce-a crescut Razvan!Bine ,nici nu l-am mai vazut de mult...E tare haios cu limbuta scoasa!

Rares
Florin Alexandru
Andrei
David
Aurora Demetra



Laura si Ducu (29 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Salutici si Hristos a inviat!

Multumim pentru voturile de la poze, daca mai doreste cineva suntem la pagina 20 Filip si Georgia. Si daca stie cineva pe unde sunt poze de capsunei sa scrie pagina aici sa votez si eu ca in afara de pletosul Andradei nu am mai identificat pe nimeni.

Didi, esti in ro sau nu vad eu bine?

Pentru constipatie la noi a mers foarte bine para. Si am scos din alimentatie cerealele de orez. Acum mananca fara restrictii dar nu s-a mai constipat.

Durerile de cap m-au lasat dar ma iau inapoi tot la doua zile. Nu stiu ce am

Nu prea mai pot sa scriu acum ca ma cheama Filip sa-l vad cum face puzzle ii trebe spectatori.


Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Eheee, se vede ca e Pastele la Catolici. Sunt si eu mai libera la munca.

Arcadia, merci mult! Asa e, a crescut si Bogdanel, parca nici nu-mi vine sa cred ca a trecut timpul asa de repede (Florentina, suntem la inuson!). Voi pune si poze mai noi, ca sa-l vedeti mai recent. Acum e si vorbaret nevoie-mare: tata-nana-nene-dede etc, mai ales cand e in masina, in scaunel. Se uita pe geam si vorbeste. Ieri mi-a facut o faza de nota 11: mergeam cu sotul si puii in parc. In masina, ii zi clui B: "hai spune MA-MI", iar el se uita la mine stremgareste si aratandu-si dintii de iepuras zice "TA-TA". Evident, sotul a fost in culmea fericirii.
kid, felicitari pt achizitie si sa ne spui cum a fost prima experienta cu carucior+role!
angelabv, sanatate! Nu stiam ca face bine usturoiul in ureche, merci de pont!
Carstea, supo cu novocalmin se da doar daca face peste 39 si doar 1 data la 24 ore! Da-i Panadol si Nurofen alternativ la 4 ore cata vreme face febra sub 39! Sanatate! Cum a fost drumul?
Mihamora, vazut pozele cu flacaul! Ce frumos ii sade cu camasa si blugi! Hihi, da' ce cauta sub fotoliu?
Ninutza, ce este mai exact Universal Studios? Studio pt filme sau spatiu de entertainment sau ambele? V-am admirat pozele. Fata seamana mult cu tati, asa-i?
Androix, ce puzzle face Filip? Matei al meu nu e deloc interesat de el.

MERGE CINEVA LA KIDEX IN WEEK-END?

Editez ca sa va spun urmatorul lucru: pentru tricouri, cel mai bine ar fi sa-mi precizati adresa voastra din buletin, caci dupa ce veti primi acasa avizul postal, coletul il puteti ridica de la posta pe baza lui si a buletinului, iar adresa trebuie sa fie cea idn buletin! Am vrut sa precizez acest lucru pt fetele care nu stiu si ca sa evitam orice neplacere cu Posta Romana.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din FEB-MAR
Matei la 3 ani

Mergi la inceput