Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (33)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Mai fetelor, ati observat ca in mare noi ne cam plangem de aceleasi lucruri? Doua trei zile sunt linistiti si rad, alte cateva zile devin agitati, sunt perioade in care mananca mult, urmeaza perioade in care fac greva foamei, au noapti in care dorm mult, altele in care se trezesc de 2-3 oir. Eu zic ca avem niste copii normali si sanatosi si trebuie sa-i multumim lui Doamne Doamne.

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!


asa e... ai mare dreptate...

haideti sa va zic ce-am patit eu cu fii'mea asera.. a venit o vecina pe la noi..ca zaluda..ca nu are copii si cred ca nici nu stie ce inseamna sa iei un copchil de la tzatza de la masa semi-adormit..si sa incepi sa-l zdrucin..in stil (de joaca zicea ea) in fine..se vede ca fiimea nu-ia placut de fata ei..si de faptul cum a trata-o plus ca era aproape adormita...a si fugarit-o acasa...s-a pus fata mea pe plans de ziceai ca face serios.. eu chiar ma ingrijoram..in gandul meu nici nu stiti ce si-a luat persoana respectiva...si sa revin...

vazand ca ea plange a plecat repede sa ma lase sa o linistesc..caci nu se liniste ain nici un fel cat a sta ea aici... si ciudat cum a iesit pe usa si nu a mai vazut-o..fata mea a si incetat din plans instantaneu... si a inceput o certa... a inceput sa "uue" nustiu daca erau "gangureli" caci erau mai mult ca lamente ca si cum ar fi criticat..acum nustiu pe cine certa..pe vecina ca i-a facut ce i-a facut..sau pe mine ca am lasat-o in brate la vecina...dar a facut un spectacol mi-era asa de draga..nici nu va imaginati... si nu e prima data cand face asa..dar am crezut ca e doar o coincidentza si nu am bagat in seama dar asta a fost tare de tot...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!
2 zile pana la 3 lunite si botez :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

quote:
Originally posted by slimatei

quote:
Originally posted by Roxxy80

Mai fetelor, ati observat ca in mare noi ne cam plangem de aceleasi lucruri? Doua trei zile sunt linistiti si rad, alte cateva zile devin agitati, sunt perioade in care mananca mult, urmeaza perioade in care fac greva foamei, au noapti in care dorm mult, altele in care se trezesc de 2-3 oir. Eu zic ca avem niste copii normali si sanatosi si trebuie sa-i multumim lui Doamne Doamne.

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!


asa e... ai mare dreptate...

haideti sa va zic ce-am patit eu cu fii'mea asera.. a venit o vecina pe la noi..ca zaluda..ca nu are copii si cred ca nici nu stie ce inseamna sa iei un copchil de la tzatza de la masa semi-adormit..si sa incepi sa-l zdrucin..in stil (de joaca zicea ea) in fine..se vede ca fiimea nu-ia placut de fata ei..si de faptul cum a trata-o plus ca era aproape adormita...a si fugarit-o acasa...s-a pus fata mea pe plans de ziceai ca face serios.. eu chiar ma ingrijoram..in gandul meu nici nu stiti ce si-a luat persoana respectiva...si sa revin...

vazand ca ea plange a plecat repede sa ma lase sa o linistesc..caci nu se liniste ain nici un fel cat a sta ea aici... si ciudat cum a iesit pe usa si nu a mai vazut-o..fata mea a si incetat din plans instantaneu... si a inceput o certa... a inceput sa "uue" nustiu daca erau "gangureli" caci erau mai mult ca lamente ca si cum ar fi criticat..acum nustiu pe cine certa..pe vecina ca i-a facut ce i-a facut..sau pe mine ca am lasat-o in brate la vecina...dar a facut un spectacol mi-era asa de draga..nici nu va imaginati... si nu e prima data cand face asa..dar am crezut ca e doar o coincidentza si nu am bagat in seama dar asta a fost tare de tot...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!
2 zile pana la 3 lunite si botez :)






Noi locuim impreuna cu parintii mei, asa ca pitica mea e obisnuita cu mama, deci pot pleca din cand in cand linistita sa rezolv anumite treburi( nu mai alaptez , deci mama o si hraneste). Dar de cate ori vin din oras dupa ce ea a stat cu mama, intai se bucura ca ma vede si apoi devine foarte serioasa si imi spune muuuuuuulte,cred ca atunci ma cearta ca am plecat si am lasat-o acasa!

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
http://community.webshots.com/album/562773629OKAygZ?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:



Stefania am uitat () sa iti spun de acum in caz ca nu mai apuc, la multi ani fetitei tale si sa fie sanatoasa, si succes la botez (sau cum se spune, sa fie totul bine!

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
http://community.webshots.com/album/562773629OKAygZ?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

Iata ca am revenit!!!!

stefi - nu, nu am mai gasit lapte inchegat ... cine stie, s-o fi desfundat mai bine canalele zilele astea ... nu am sunat dr. ca nu mi s-a parut asa grav .. nu ma dureau sanii, nu aveam nimic.
Nu stiu ce sa-ti zic cu vomitatul ... nici mie nu mi-a vomitat pana acum ... in adevaratul sens al cuvantului .. doar asa, cate putin.

Voi va vaitati ca nu mai beau ceiut bbeii vostri ... la mine e invers, am obs. ca are mai putina pofta de mancare, lapticul il bea mai greu, dar ceai ar bea continuu, nu il refuza niciodata.

pufulet - pe unde esti, ce mai faci?



*************************
Petronela si Silvia


ce sa zic petro poate asta o fi tb cu canalele.. eu sincer n-am mai probat(nu m-am mai muls) i-m dat direct de la sursa n-am mai observat nimic..dar s-ar putea sa ai dreptate ..el cat stagneaza acolo..timp in care bb nu papa..hai sa-ti zic ce am obs. la mine..si chiar am sa verific cand o sa am chef si mai ales timp bineinteles... caci mie mai ales cu pomp asta mi-e tare greu sa ma storc..
cateodata vad cad bb nu papa mult ..mi se formeaza ca niste ganglioane(chisturi asa) nici nu stiu daca e bine ca nu mi s-a parut de speriat si nu am intrebat pe nimeni nimic... dar in momentele cant stefy are chef de mapat si papa mult si des..acelea dispar..si ramane sanul..moale moale ca o carpa...(poti sa stegi cu el) serios.. nustiu daca tb sa ma preocup... si ma gandesc ca si tu alaptezi la san..si poate ca de asta cateodata silvia poate papa mai des si face sa vina productia dupa papa mai putin..si lapticul mai sta acolo si isi schimba compozitia.. scuza-ma nu vreau sa te duc in eroare ..mi se pare normal.. dar ce stiu eu ...habar n-am

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!
2 zile pana la 3 lunite si botez :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erika.maria spune:

buna ziua tuturor piticilor si mamicilor si burticilor.............
ne primiti si pe noi?
am vbenit pe lumein data de 9.12.2007, la spitalul Elias din mana dl.dr.Tutunaru, pe care il poopam si ii multumim enorm pt o sarcina super si o nastere ffffff usoara(normala)
va poopam pe toate.........v-am citit din urma si ma bucur ca si noi tot cu aceleasi probleme ne confruntam acum la 3 luni si 10 zile, dar noi dormim toata noaptea de cand am ajuns acasa, dar cu papatul mai avem si noi probleme

mami si erica maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

chistuletele alea sunt rezervoarele de laptic din sani (acolo unde se colecteaza laptele)...



mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by mihuta

chistuletele alea sunt rezervoarele de laptic din sani (acolo unde se colecteaza laptele)...



mami de Sophia



multumim ce face Sophia?

unde umblati..fetelor..numai eu bantuiazi pe aici.. se vede ca ploua..altfel cine ma mai vedea..doar lumea prin jur sa ma intrebe cat mai am de plimbat si sa mai stau si pe acasa

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!
2 zile pana la 3 lunite si botez :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by adyanna



Stefania am uitat () sa iti spun de acum in caz ca nu mai apuc, la multi ani fetitei tale si sa fie sanatoasa, si succes la botez (sau cum se spune, sa fie totul bine!

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
http://community.webshots.com/album/562773629OKAygZ?vhost=community


multumim mult..am niste emotii ... toata lumea zice ca o sa fie f. frumos..in noaptea de inviere...o sa-i debusolez tot programul lui fiimea dar asta e...macar va fi crestina..ne reglam noi dupa...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!
2 zile pana la 3 lunite si botez :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Buna fetelor... si eu sunt pe aici , dar o urmaream din umbra pe Stef sa vad cum se desfasoara

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Buna dimineata!
Ank, si eu tocmai am terminat de citit ce scrie Stef! :)
Stef, tine-o tot asa! Vad ca e cumintica Stefania azi. :)

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput