Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (114)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Roxana asa e.

Mada inteleg ca acum incepi diversificarea? Eu am inceput direct cu piure de mar copt ca a mea e mancaioasa rau. Eu iti recomand pentru inceput sa mergi doar pe mar, apoi dupa 2 saptamani sa incerci si alt fruct. Eu am combinat mar cu para de la borcanel si a facut enterocolita asa ca mare grija ce fructe noi ii dai. Fetele am vazut ca folosesc fructe la borcanele, ele iti pot spune mai multe. Despre mango s-a discutat mai inainte.

Pinacolada si eu am probleme cu piureul de legume, ieri i-am pus un varf de unt President fara sare si i-a placut sau cel putin a mancat mai multe lingurite, incerc si azi si poate pun si eu putin lapte.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Pinacolada, mai ai putina rabdare. Daca nu ieseam azi la intalnire cred ca ii gateam si sigur nu manca, acum vrea numai borcanele si un anumit tip.

Mada, multumesc de info, o sa mai caut si eu masinuta, sau poate ceva similar.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

buna dimineata,

Mada multumim de .
Noi am dormit ceva mai bine astazi.
Nici astazi nu putem iesi pt ca a inceput ploaia.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/user/afibebe?vhost=community&vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ma pregatesc si eu sa plecam, o astept pe Andreea (aniast) sa mergem impreuna. Voiam sa subscriu si eu la rugamintea ei de a programa intalniri si in zona de nord a orasului, desi mie imi va fi mai greu sa vin oricum de cand incep serviciul. Dar acum...Riviera here we come! Pup si o zi frumoasa tuturor!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Buna ziua la fete!
Scuzati-mi lipsa, dar cred ca ma intelegeti am sarbatorit cu sotul meu de ziua mea si nu am mai reusit sa intru ieri.
Vreau sa va multumesc tuturor pentru urari sunteti niste dragute.
Luy, ca de obicei esti tare.
Am vazut ca iar va intalniti, nu-i corect.. vreau si eu la intalneala.
Vad ca nu sunt singura care are probleme cu piureul de legume.
Pinacolada si eu tot cu putin lapte in piure o pacalesc pe a mea. Sunt un pic dezamagita pentru ca la inceput a mancat destul de bine piureul de legune, de vreo sapt a inceput sa faca figuri.
AM vazut ca Betty a postat niste retete interesante cred ca o sa incerc sa-i pregatesc si eu Biancai. Poate s-o fi plictisit de piureurile mele, desi incerc sa-i fac la 2 zile altfel de piure.
Ma duc sa o trezesc pe puturoasa mea sa-i dau sa pape piureut de fructe cu branzica.
Pupici
Mami de bebe Bianca Elena(29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Este liniste!
S pare ca va pregatiti de inatlneala.
Eu ma simt franta.Am dormit cu fata acum 1h,insa mai rau ma simt.Plus ca m-am trezit cu o stare de greata,ma doare capul si stomacul.CE-o mai fi si asta?
Astept sa se faca ora de masa a Erikai,sa ii dau sa pape si sa ne culcam
Va pup,sa aveti o intalneala superba.Celelalte o zi frumoasa.
Deabia astept sa vad pozeeeee!!!


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

da, sau mai e o varianta cereale cu lapte de la humana si pus in bibi il ia!
asta e... poate mai incolo sa-l manance mai bine daca ii pun un pic de carne!!!!
multa rabdare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

'neata!

Sunt cu 1capitol si 1/2 in urma.

Vroiam sa ma laud ca am vazut poza Yannisei la prima pagina pe desprecopii la "Remarcabil pe DC" - nasterea unei stele.

Va pup ca acum tre s-a hranesc pe puppi, apoi plecam in parc dar revin la amiaza.

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Nana, mi=au daty lacrimile cand am citit de progresele lui Andrei! Doamne, ce bucurie!
Multumesc, Maria, Devyla, Myral!
Afibebe, ce mare si dulce-I Cristian!
Roxana, ce de-a chestii face Andrei, la capitolul gimnastica, sara e tare lenesa, in continuare prefera sa doarma numai pe spate, vrea doar in fund, dar rasuciri nu prea serveste!Papa Andrei iaurt? As vrea sa incep sa-i inlocuiesc si eu masa de dupa- miaza a Sarei si ma gandeam sa-i dau iaurt, Eventual sa-i pun si frcute in el. De care ii dai?

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Neata!

Mada28 Miru a mea a baut sucuri de fructe timp de 2 saptamani,apoi i-am introdus piureul de fructe.I-am facut sucuri din mere,morcovi,portocale si combinate intre ele,iar piureuri din mere,pere,banana si tot asa combinate,cate 2 sau cate 3.De la borcanel a papat bine caise si mar cu afine.
Azi i-am dat o piersica si jumate de mar si a halit tot,nici nu ma mir ca si mie imi plac f. mult piersicile..

Vad ca va plangeti de piureul de legume...Miru intinde mainile sa-i mai dau,ii place mai mult decat piureul de fructe,nu-mi vine sa cred...

Gabriela ce-a mai crescut Sara,grasunica,se vede ca papa bine

Sa mai spun ca Miru,de vreo trei zile,a inceput sa faca si ea intoarceri de pe spate pe burta,e tare vioaie...si noaptea,in somn,vad ca ridica piciorusele in sus...are energie multa



Mergi la inceput